הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> וול-סטריט לא מתרשמת מהעלאת דירוג האשראי של ארה"ב

וול-סטריט לא מתרשמת מהעלאת דירוג האשראי של ארה"ב

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

בניגוד ליום שישי, שוק המניות לא סיפק הרבה התרגשות לסוחרים ביום שני. המדדים בילו את מרבית הזמן סביב הקו הנייטרלי, אך לא הצליחו להשיג תנופה למלא ולהיפרד מקו זה לאף כיוון בעוד הקונים והמוכרים גם יחד היו נטולי שכנוע. וול-סטריט סיימה את המסחר בצורה מעורבת וללא שינוי משמעותי.

לפני הפתיחה ההתרגשות בוול-סטריט טיפה עלתה כאשר נודע כי סוכנות דירוג האשראי S&P, העלתה את התחזית על ארה"ב ל'יציב' מדירוג 'שלילי', כאשר היא תומכת את החלטתה בירידה ברמות הסיכון. הכותרת החיובית עזרה למניות להתחיל בדחיפה הגונה למעלה, אך עדיין הפתיחה לא הצליחה להחזיק מעמד ומהר מאוד התפוגגה, בעוד עליה ברמות הריבית בשוק האג"ח דיכאה את התלהבות השחקנים מרכישת מניות.

תשואת האג"ח ל-10 שנים זינקה לרמה של 2.23%. התנועה היתה בולטת בעיקר אם לוקחים בחשבון כי העלאת הדירוג של ה-S&P היתה אמורה להיות מהלך חיובי לשוק האג"ח והיינו מצפים לירידת התשואות. יחד עם זאת, לא כל השחקנים בשוק היו משוכנעים כי הכלכלה תצליח לתפוס תאוצה בחודשים הקרובים, כך שחלק  דואגים כי הקפיצה ברמות הריבית עשויה לעכב את ההתאוששות בעוד הריביות מפריעות לריבאונד בשוק הדיור. בהקשר לזה תעודת הסל XHB שעוקבת אחרי סקטור הדיור נפלה ב-0.8% לרמה של 30.26$

בכל פעם שאנו רואים סיטואציה טובה עבור הכלכלה הפיסקאלית, השוק מגיב בגיהוק. חדשות טובות ממשיכות להיות חדשות רעות כאשר מדובר על שוק המניות. הפד נמצא במצב עדין והשאלה היא האם השוק יכול להמשיך ולהנות מהתמיכה הבלתי מסוייגת עד כה של הפד ומה יקרה אם הפד יחליט לסגת מתוכנית התמרצים. כמה אלגנטי זה יכול להיות?

ללא הודעות כלכליות בזירת המאקרו, אפל (AAPL 438.89$) היתה הסיפור של היום. אפל חשפה שירות רדיו אינטרנט שיהיה חלק אינטגרלי מהתוכנה למובייל שעבר שיפוץ. שירות iTunes Radio יהיה חופשי עם פרסומות על מכשירי אפל. נוסף לכך, החברה גם הודיעה על מערכת הפעלה חדשה למקינטוש שנקראת "Mavericks". ועדיין, מניית אפל החליקה למטה וסיימה את היום בירידה של 0.66%.

פייסבוק (FB 24.33$) זינקה ב-4.46% לאחר שבבית ההשקעות Stifel Nicolaus העלו את הדירוג על ענקית הרשת החברתית ל"קניה" מדירוג קודם של "החזק". בבית ההשקעות הסבירו כי החברה היום הינה "אחת מההשקעות המושכות ביותר בסקטור האינטרנט", בעוד החששות מיעילות הפרסומות ברשת כבר מתומחרות לתוך המניה.

שלישי: הסוחרים מחכים לראות את התוצאה של הפגישה הלילית של הבנק המרכזי של יפן, לאחר ששוק המניות היפני זינק ב-5% ביום שני על רקע נתוני צמיחה טובים ומטבע חלש. נוסף על-כך הסוחרים יתנו מבט על מניות יצרניות משחקי הוידאו, כאשר כנס משחקי הוידאו הפופולארי E3 יפתח בלוס-אנג'לס. לולולמון (LULU) תקיים את פגישת בעלי המניות שלה ותהיה תחת אור הזרקורים לאחר שהמניה נפלה ביותר מ-12% במסחר המאוחר. החברה הודיעה על פרישת המנכ"ל המכהן, קריסטין דיי. החדשות מגיעות חודשים ספורים לאחר שהחברה נאלצה להחזיר משלוח של מכנסי יוגה מאחר והן היו דקות מדי. גם פייסבוק תערוך את פגישת המשקיעים השנתית.

נתוני המלאים הסיטונאיים יהיו הדו"ח הכלכלי היחיד שיפורסם ביום שלישי ואיננו צפוי לשמש כטריגר משמעותי לשוק. 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.