הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק שטוח אחרי הפרוטוקולים, ברננקי מקפיץ את החוזים

השוק שטוח אחרי הפרוטוקולים, ברננקי מקפיץ את החוזים

11-07-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מדד הדאו החליק מעט למטה ומדד ה-S&P הצליח לחלץ עליות זעומות ביום רביעי, לאחר 4 ימי ריצה בוול-סטריט, בעוד המשקיעים מנסים להעריך מתי הפד עשוי לסגת אחורה מתוכנית התמריצים הכלכלית. הפרוטוקולים מישיבת המדיניות של הפד בחודש יוני, שוחררו אתמול אחה"צ והראו כי יותר בנקאים רוצים להבטיח כי שוק התעסוקה משתפר לפני שהם מושכים במושכות על תוכנית התמריצים.
3 המדדים בוול-סטריט הצליחו להתאושש מיידית על רקע הכותרות שיצאו לאחר שחרור הפרוטוקולים. אך העליות האלו חיו זמן קצר בלבד, לאחר שהמשקיעים ניתחו מילה במילה את הפרטים של הפרוטוקולים. מדד הדאו ירד מעט וקטע בכך 4 ימים של עליות, בעוד מדד השוק הרחב ה-S&P 500 הצליחו לצאת בעליות קלות של פחות מנקודה.
נראה כי המשקיעים היו הרבה יותר מעודדים ע"י הנאום של יו"ר הפד, בן ברננקי, שדיבר לאחר נעילת המסחר. ברננקי אמר כי מדיניות מוניטרית נוחה לכלכלה דרושה מאוד בעתיד הנראה לעין וכי שיעור אבטלה של 7.6% עדיין איננו סימן מספק כדי לומר ששוק התעסוקה הבריא. דבריו של ברננקי הקפיצו את החוזים העתידיים לאחר הנעילה. עוד אמר ברננקי כי הבנק המרכזי ימשיך לרכוש אג"ח עד אשר שוק התעסוקה ישתפר בצורה משמעותית. יש כמובן בכך כדור הרגעה לשוק. הספקולציה כי הפד יחל בנסיגה מהתוכנית בחודש ספטמבר הופכת כעת ל"אולי הפד הולך להישאר זמן ארוך יותר".
בסקטור הקמעונאות, פמילי דולר (FDO) זינקה ב-7.1% לרמה של 68.50$. המניה שסיימה בשיא של 7 חודשים, היתה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שהרשת שמתמחה בחנויות 'הכל בדולר' דיווחה על תוצאות רבעוניות טובות.
בצד השלילי, נברוס (NBR) צללה ב-6.3% לרמה של 14.99$. המניה היתה הגרועה ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שהחברה בעלת הציוד הגדול ביותר לקידוח יבשתי הזהירה ביום שלישי כי תוצאותיה לרבעון השני עשויים להיות מתחת לקונצנזוס השוק.
חמישי:  לאחר הנעילה, יום בראנדס (YUM) דיווחה על נפילה במכירות בחודש יוני במסעדות שלה בסין, למרות שהירידה לא היתה חדה כמו בחודש הקודם. המניה עלתה ב-0.5% למעלה לרמה של 72.70$ במסחר שלאחר הנעילה. במהלך המסחר הרציף, המניה החליקה ב-0.4% למטה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.