הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פתרון אפשרי לבעייה הסורית מוביל ליום 6 של עליות!

פתרון אפשרי לבעייה הסורית מוביל ליום 6 של עליות!

11-09-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בוול-סטריט המשיכו לעלות ביום שלישי, כאשר ה-S&P 500 מטפס לרצף העליות הממושך ביותר מאז תחילת חודש יוני עם יום עליות מספר 6. האופטימיות בשוק מגיעה לאחר שרוסיה הציעה אלטרנטיבה שעשויה למנוע את המתקפה הצבאית המתוכננת על סוריה מצד מעצמות המערב. ובנתיים, נתונים כלכליים מעודדים מסין חיזקו את ההשקפה כי הכלכלה מספר שתיים בעולם מתייצבת ונתנה למשקיעים סיבות נוספות לקנות.
כל 10 הסקטורים בשוק סיימו בירוק, למרות שסקטור האנרגיה נלחץ מטה הע"י ירידה במחירי הנפט. מניות הטכנולוגיה נסוגו לקראת סוף היום מהרמות הגבוהות שהשיגו, לאחר שמניית אפל (AAPL) נפלה בצורה חדה והכבידה על ה-S&P ועל הנאסדק.
לאחר שה-S&P 500 רשם את באוגוסט את החודש עם הביצועים הגרועים ביותר מאז מאי 2012, המדד רץ 3.1% במהלך 6 ימי המסחר האחרונים. את היום סיים מדד ה-S&P 500 עם עליות של 0.7%. מדד הדאו-ג'ונס סיים בעליות של 0.85%, כאשר הוא רושם את העליה התלת ספרתית בנק' הראשונה מאז חודש יוני עם עליה של 128 נק' במהלך היום, לאחר עליה של 1% ביום המסחר הקודם. ובנתיים, גולדמן זאקס (GS), ויזה (V) ונייקי (NKE) יצטרפו למדד הדאו-ג'ונס ויחליפו את אלקואה (AA), בנק אוף אמריקה (BAC) והיולט פאקרד (HPQ). השינויים יכנסו לתוקף בפתיחת המסחר של ה-23 לספטמבר. המטרה של התחלופה, לרענן את המדד, להסיר מניות בעלות מחירים נמוכים ולגוון את המדד בייצוג נכון של מניות מסקטורים מסויימים.
חוסר ודאות גיאופוליטי היה אחראי לתנועות השוק בשבועות האחרונים, כאשר המשקיעים בעיקר בוחנים מקרוב את מחירי הנפט לכל סימן כי פעילות צבאית עלולה להכביד על ההיצע. אך כעת כאשר הסבירות למתקפה הולכת וקטנה, מחירי הנפט ירדו ב-2% ביום שלישי לרמה של 107.39$ לחבית.
מניית אפל ירדה ב-2.3% לרמה של 494.65$ לאחר שענקית הטכנולוגיה חשפה אתמול את מוצריה החדשים שכוללים 2 גרסאות לקו האייפון שלה: ה- iPhone 5C וה-iPhone 5S. גרסת האייפון החדשה שמוצעת במחירי נמוך יותר מבעבר, מיועדת למשוף צרכנים עם מודעות תקציבית ואלו בשווקים המתעוררים, כמו סין. גרסת ה-IPhone 5S מגיעה עם מעבד חזק יותר, וחיישני טביעות אצבע.
מעניין לציין כי אפל נוטה להשיג ביצועים טובים יותר ממדד ה-S&P 500 ב-91% מהזמן בפער ממוצע משמעותי של 4.3% בחודש שמוביל להשקת מוצר חדש. יחד עם זאת, ב-3 החודשים שלאחר מכן, המניה נוטה לפגר אחרי השוק ב-73% מהזמן עם פער ממוצע של 2.1%.
רביעי: בהתחשב בתנועת היו-יו של המדדים על כל ידיעה חדשה, הפוקוס פעם נוספת ינדוד למזרח-התיכון ויתמקד בסוריה, לאחר הנאום של אובאמה לאומה ביום שלישי בלילה. ג'ון קרי, מזכיר המדינה, צפוי לפגוש את שר החוץ הרוסי בשווייץ ביום חמישי כדי לדון איתו על התוכנית שתדרוש מסוריה להוציא מחוץ לשטחה את כל הנשק הכימי שברשותה. אובאמה אמר כי זוהי אפשרות לפריצת דרך משמעותית שעשויה למנוע את המתקפה של ארה"ב על דמשק.

נתוני מלאי הנפט השבועי צפויים להתפרסם בשעה 10:30 שעון ניו-יורק. עוד קודם לכך יתפרסם המלאי הסיטונאי לחודש יולי בשעה 10:00.

אחרי הנעילה: ריסטוריישן הרדוויר (RH) נפלה ב-4.3% אחרי הנעילה. רשת הריהוט דיווחה על רווח של 49 סנט למניה, על מכירות של 382 מיליון דולר, ועקפה בכך את הציפיות של וול-סטריט לרווח של 43 סנט למניה, אך עם הכנסות נמוכות מעט מהציפיות שעמדו על 387 מיליון דולר
ענקית השבבים טקסס אינסטרומנט (TXN) נסחרה בירידות של 0.75% לאחר הנעילה. החברה הנמיכה את תחזית הרווח והמכירות לרבעון השלישי, כאשר כעת היא מצפה להרוויח בין 51 ל-55 סנט למניה על הכנסות שבין 3.15 מיליארד דולר ל-3.29 מיליארד דולר.
סיינקס (SNX) המספקת פתרונות ניהול שרשרת הפצה בתחום מערכות המידע, זינקה ביותר מ-8%, לאחר ידיעה כי החברה תרכוש את חטיבת שירות הלקוחות העסקי של IBM בעסקה בשווי 505 מיליון דולר. נוסף לכך החברה חתמה על שותפות אסטרטגית עם IBM בחוזה למספר שנים.
קולדווטר קריק (CWTR) צללה ביותר מ-18%, לאחר שחברת ההלבשה לנשים דיווחה על תוצאות רווח מאכזבות.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.