הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הדאו ג'ונס בשיא היסטורי שלישי החודש! מאת שלמה קופר 12.11.2013

הדאו ג'ונס בשיא היסטורי שלישי החודש! מאת שלמה קופר 12.11.2013

12-11-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בוול-סטריט על למעלה ביום שני, כאשר הדאו-ג'ונס סוגר בשיא היסטורי נוסף אך במחזור נמוך עקב יום החייל המשוחרר בו הבנקים, הממשלה ושוק האג"ח היו סגורים. מחזורי המסחר בבורסת ניו-יורק והנאסדק הסתכמו אתמול ב-4.78 מיליארד מניות, מתחת למחזור המסחר הממוצע של 5 הימים האחרונים שעמד על 6.62 מיליארד מניות. המשקיעים מתמקדים בשאלה כמה מוקדם הפדרל ריזרב יחל בהפחתת תוכנית התמריצים. מדד ה-S&P 500 סיים בעליה קלה של 0.07%.
למרות שהמניות סגרו למעלה ביום שישי, דו"ח תעסוקה יוצא דופן בעוצמתו לחודש אוקטובר הדליק מחדש את הציפיות כי הפד יחל לצמצם את מאמציו בהצפת השוק באשראי מוקדם יותר מאשר מאוחר. סקר רויטרס מראה כי יותר סוחרים בארה"ב מצפים עתה כי הפד יקצץ במגה תוכנית, במסגרתה הוא רכש היום אג"ח מדי חודש בשווי של 85 מליארד דולר, עוד לפני חודש מרץ בשנה הבאה.
אנליסטים רבים חוששים כי השוק עשוי להיות מועד לתיקון מחירים לפני סוף השנה, בייחוד במידה והפד יחליט להקדים את צמצום תוכנית התמריצים לדצמבר הקרוב. אך עד אז בהחלט יתכן כי המגמה תמשיך למעלה. תוכנית התמריצים של הפד היא אחד המנועים העיקריים לעליה של 24% השנה, עוצמה שלא נצפתה בשוק כבר עשור.
אם לתת להיסטוריה להיות המדריך שלנו לתנועה הקרובה בשוק, הרי שהמניות עשויות להיות כשלון מוחלט סביב חג ההודיה המתקרב בסוף החודש. בוול-סטריט אוהבים לומר כי "הדובים מחזיקים בחג ההודיה והשוורים מחזיקים בחג המולד".  מדד ה-S&P 500 היה חיובי בשנתיים בלבד מתוך 6 האחרונות לפני חג ההודיה, עם ירידות דרמטיות בחלק מאותן שנים. על פני 6 השנים האחרונות, הביצועים הממוצעים בתקופת השבועיים שמקדימים עת החג, היו שליליים עם תשואה של 1.8%- עבור ה-S&P. חג ההודיה יצויין השנה ב-28 לנובמבר.
השנה, חג ההודיה חופף את חנוכה, אך זה עשוי להיות לא חיובי עבור המניות. מאחר והחגים חופפים בתאריך, זו יכולה להיות סיבה נוספת עבור חלק מהמשקיעים להקטין חשיפה למניות בפוזיציות גדולות, כדי להצטרף למשפחות שלהם ולא לדאוג לגבי השוק.
בין המניות החזקות במדד ה-S&P 500, טרנסאושן (RIG) הובילה את העליות עם זינוק של 3.6% לרמה של 55.37$, לאחר שהחברה דיווחה על הגעה להסכם עם המשקיע האגדי קארל איצ'ן במסגרתה חברת קידוחי הנפט תשלם דיבידנד של 3$ למניה ותפחית את מספר הכסאות במועצת המנהלים. מדד האנרגיה עלה 0.2% וסומן כסקטור החזק ביותר.
טוויטר (TWTR) שיצאה להנפקה בשבוע שעבר בתרועת חצוצורות ובזינוק של 72% ביומה הראשון, טיפסה 3% למעלה לרמה של 42.90$.
מדד הנאסדק, שהיה המדד החזק ביותר מתחילת השנה בין כל 3 המדדים הגדולים, רשם ביצועי חסר על השוק הרחב לאחרונה. בעוד מדד הדאו ומדד ה-S&P 500 רשמו שבוע חמישי רצוף של עליות כל אחד ביום שישי, הנאסדק רשם ירידה קלה בסיכום שבועי. אתמול מספר חברות טכנולוגיה גדולות הכבידו על המדד ביכולת שלו להרים את הראש לעבר הטריטוריה החיובית. אפל (AAPL) החליקה 0.3% למטה לרמה של 519.05$. הנאסדק סגר בעליה זניחה של 0.01%.
שלישי: למרות שהיומן הכלכלי להיות ריק, עדיין יהיה מעניין לראות דו"ח קטן שאיננו זוכה כמעט לתשומת לב שיתפרסם היום על סקר הסנטימנט לעסקים הקטנעים NFIB. הסקר יפורסם בשעה 7:30 שעון ניו-יורק.
3 בנקאים של הפדרל ריזרב ינאמו היום לרבות נשיא הפד של דאלאס ריצ'ארד פישר, נשיא הפד של מיניאפוליס נריאנה קוצ'ריקוטה ונשיא הפד של אטלנטה דניס לוקהארט.
דוחות רווח יתפרסמו ע"י DRI, DHI, DISH לפני הפתיחה.
אחרי הנעילה: מניות תאגיד החדשות ניוזקורפ (NWSA) ירדו 1.55%. החברה של רופרט מרדוק דיווחה על ירידה חדה מהצפוי בהכנסותיה לרבעון האחרון. זהו הרבעון הראשון בו החברה מדווחת לאחר ההיפרדות מאחותה הרווחית יותר פוקס. מניית NWS ירדה בתגובה ב-2.42%.
רקספייס (RAX) צללה ב-7.8% במחזורי מסחר כבדים לאחר שחברת מיחשוב הענן איכזבה את המשקיעים כאשר דיווחה על נתוני רווח שהיו מתחת לציפיות, כאשר הקיצוץ בעליות בחברה פוגע בגידול במכירות.
הולוג'יק (HOLX) צנחה ב-8.5% במחזורי מסחר כבדים לאחר שחברת ההדמיה הרפואית שיחררה את נתוניה הכספיים לרבעון האחרון שלא תאמו את ציפיות המשקיעים ופיספסה את שורת הרווח ב-2 סנט. עוד החברה הוציאה אזהרת רווחים לשנת 2014.
סולטה מדיקל (SLTM) זינקה ב-6.5% במחזורי מסחר ערים, לאחר שיצרנית המכשור הרפואי דיווחה כי שכרה שירותי ייעוץ להערכת התוכניות האסטרטגיות של החברה לרבות האפשרות למכירה או מיזוג.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.