הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מדד ה-S&P 500 שוב מתחת ל-1,800 נק' מאת שלמה קופר 12.12.2013

מדד ה-S&P 500 שוב מתחת ל-1,800 נק' מאת שלמה קופר 12.12.2013

12-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המדדים הגדולים בוול-סטריט ננעלו בנמוך היומי לאחר גלישה קבועה וארוכה משך כל היום כלפי מטה. בדומה ליום שלישי, מניות הסמולקאפס הכתיבו את קצב הירידות עם הראסל 2000 שנופל ב-1.6% ומרחיב את הירידה בחודש דצמבר ל-3.6%. מדד ה-S&P 500 ננעל בירידה של 1.1%, כאשר הוא מרחיב את הירידה שלו בחודש דצמבר ל-1.3%. ללא הודעות כלכליות משמעותיות במהלך היום, השוק נכנע למימושי רווחים לאחר עליה ארוכה ומתמשכת ללא הפוגה מאז אמצע אוקטובר.
ראלי העליות של 25% עד כה במדד ה-S&P 500 השנה משמש כסיבה לסוחרים למכור חלק מהמניות ולנעול רווחים. המשקיעים דואגים לנעול רווחים בפוזיציות שהניבו להם רווחים גדולים השנה. העבודה שמדד ה-S&P 500 לא הצליח להחזיק מעל לרמת 1,800 הנק' החשובה, מדרבנת את הסוחרים ללחוץ על כפתור המכירה.
7 מתוך 10 הסקטורים שמרכיבים את השוק רשמו ירידות של יותר מ-1%, כאשר רק 2 סקטורים סיימו מעל הנמוך היומי. סקטור הפיננסים (1.5%-) וסקטור הבריאות (1.6%-) רשמו את הירידות החדות ביותר כאשר הם מעודדים את המוכרים ומונעים מהקונים לסובב את הגלגל. באופן מעניין, הסקטור הגדול במשקלו במדד ה-S&P 500, הטכנולוגיה, רשם ביצועי יתר עם ירידה של 0.9%, אפילו כאשר מדד הנאסדק שעמוס במניות טכנולוגיה פיגר מאחורה במהלך היום עם ירידה של 1.4%.
מניות חברות כרטיסי האשראי בלטו בצורה חיובית עם עליות במניית מאסטרקארד (MA 790.57$) שעלתה ב-3.5% ומניית ויזה (V 205.66$) שקפצה ב-3.1%. האווירה החיובית הגיעה לאחר שמאסטרקארד הודיעה על ספליט של 10 ל-1 במנייתה והעלאת הדיבידנד הרבעוני ב-83%. כמו-כן החברה הודיעה על תוכנית ענק לרכישת המניה בחזרה בשוק הפתוח בשווי של 3.5 מיליארד דולר. העוצמה בויזה עזרה למדד הדאו-ג'ונס (0.8%-), המשוקלל לפי מחיר, לרשום ביצועי יתר.
למרות שמדד הדאו-ג'ונס היה גרוע פחות מעמיתיו, רק 5 מניות במדד סיימו בטריטוריה חיובית, ומניית ויזה היתה היחידה שרשמה עליה של יותר מ-1%. מניות אחרות שהצטיינו במדד היו קוקה-קולה (KO 40.13$) שעלתה ב-0.7% ופרוקטור גמבל (PG 84.02$) שעלתה ב-0.44%. סקטור מוצרי הצריכה הצליח לחלץ עליות של 0.2% בסיום.
חמישי: קצב ההודעות הכלכליות יתגבר היום עם הדרישות בפעם הראשונה לדמי אבטלה בשעה 8:30 יחד עם נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש נובמבר. המכירות הקמעונאיות צפויות לרשום את ההתחזקות הגדולה ביותר שלהם מאז פברואר, על רקע מכירות חזקות מאוד של כלי רכב. נתוני המכירות חשובים מאחר וזוהי אחת מפיסות המידע האחרונות לפני פגישת הפד בשבוע הבא. פגישת הפד היא הפוקוס הגדול של השוק, בעוד הציפיות לכך הפד יחל את נסיגתו מתוכנית התמריצים עלו, לאחר דו"ח תעסוקה חזק ביום שישי האחרון.
עוד ביומן הכלכלי מחירי הייבוא והייצוא יתפרסמו גםהם בשעה 8:30. שטף ההודעות הכלכליות יסתיים בשעה 10:00 עם השחרור של רמות המלאי העסקי לחודש אוקטובר.
אחרי הנעילה: מניית פייסבוק (FB) זינקה אחרי הנעילה ב-4.01% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת סטאנדרט אנד פורס הודיעה כי תצרף את המניה למדד ה-S&P 500 ולמדד ה-S&P 100. פייסבוק היתה המניה הפעילה ביותר בשעות המאוחרות עם 5.4 מיליון מניות שהחליפו ידיים. מניות נוספות שיצטרפו למדד ה-S&P 500 בעדכון הקרוב יכללו את מניית MHK שקפצה ב-2.44% לאחר הנעילה ו-ADS שנסחרה בעליות של 3% לאחר הנעילה.
וורה בראדלי (VRA), יצרנית האביזרים לשנה, צללה ב-7.7% למטה ובמחזורי מסחר בינוניים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 37 סנט למניה והכנסות של 130 מיליון דולר. זאת בהשוואה לצפי האנליסטים לרווח של 33 סנט למניה והכנסות של 129 מיליון דולר. המשקיעים רצו למכור מניות לאחר שהחברה הגישה את תחזיתה לרבעון הרביעי של השנה ולשנת 2014 שהיו מתחת לתחזיות.
את'נה הלת' (ATHN) צללה ב-15.78% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת הטכנולוגיה בתחום הבריאות הוציאה אזהרת רווח לשנת 2014.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.