הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוורים מוכנים לשיאים חדשים מאת שלמה קופר 12.2.2014

השוורים מוכנים לשיאים חדשים מאת שלמה קופר 12.2.2014

12-02-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות מצאו את הדרך לשיאים חדשים, למרות שהמסע לשם תלוי בשאלה האם ההצטננות האחרונה של הכלכלה היא פשוט בגלל גלי הקור בארה"ב. וול-סטריט עלתה זה היום ה-4 ברציפות ביום שלישי לאחר שיו"ר הפד החדשה, ג'נט ילן, בחרה לא לעשות שום שינוי חדש בלוח הזמנים של הבנק המרכזי בקיצוץ תוכנית התמריצים. העליות היו נרחבות, כאשר כל 10 הסקטורים ב-S&P 500 לוקחים חלק בכך ו-75% מהמניות בבורסת ניו-יורק נסחרות למעלה. כ-67% מהמניות בנאסדק נסחרו בטריטוריה חיובית, בעוד מדד ה-S&P 500 מסיים במרחק קצר של 1.6% בלבד משיא כל הזמנים. מדד ה-S&P 500 קפץ ב-1.11%.
בנאומה בפני בית הנבחרים הדגישה ג'נט ילן את המשך האסטרטגיה של הפד בצמצום רכישות הנכסים ב-10 מיליארד דולר לחודש, כאשר היא מביעה תמיכה חזקה בגישתו של יו"ר הפד הקודם בן ברננקי. בנאומה הציבורי הראשון, הוסיפה ילן כי למרות הירידה האחרונה בשיעור האבטלה, שוק התעסוקה צריך להשתפר יותר בעתיד.
כל 3 המדדים הגדולים סיימו ביום 4 של עליות, כאשר ה-S&P 500 מסכם זינוק של 4% בתקופה הזו. המדד גם חזר להיסחר מעל לממוצע נע ל-50 יום בפעם הראשונה מאז ה-24 לינואר, איתות חיובי למומנטום בטווח הבינוני. המדד הצליח להתאושש ממרבית החולשה האחרונה שלו, שדרדרה את המדד עד 6% משיא הסגירה שרשם ב-15 לינואר.
בין המניות שדיווחו אתמול רשת בתי המרקחת הגדולה ביותר בארה"ב CVS קפצה ב-2.7% וסיימה ברמה של 68.77$, לאחר שהחברה שחררה נתוני רווח טובים מהצפוי על רקע גידול באספקת מרשמים.
בצד השלילי של המפה גם דין פודס (DF) וגם קונגרה פודס (CAG) נפלו לאחר ששתי החברות הוציאו תחזיות חלשות להמשך השנה. DF הזהירה מהפסד ברבעון הראשון של השנה, בעוד CAG חתכה את התחזית לשנה כולה. DF סיימה בירידה של 7.4% לרמה של 14.08$ בעוד CAG איבדה 6.3% לרמה של 29.08$.
מניית אינפובלוקס (BLOX) קרסה ב-48.1% לרמה של 17.19$ לאחר שיצרנית ציוד התקשורת חתכה את תחזית ההכנסות לרבעון השני של השנה מתחת לתחזית האנליסטים.
רביעי: השוק במרחק קצר משיא כל הזמנים והזדמנות ראשונה לשנת 2014 להיסחר בטריטוריה חיובית. בין דוחות הרווח שירכזו עניין בוול-סטריט נמצא את: DE, MET, WFM, CHK, CSCO, CBS, ,HSP.
אחרי הנעילה: מניית פוסיל (FOSL) ריכזה עניין במסחר המאוחר לאחר שקפצה ב-3.37% במחזורי מסחר בינוניים. החברה דיווחה על רווחי הרבעון הרביעי שעמדו על 2.68$ למניה, מעל תחזית האנליסטים שציפתה לרווח של 2.41$ למניה.
טריפ אדוויסורס (TRIP) ירדה בשעות המאוחרות ב-1.72% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שאתר הנסיעות הפופולארי באינטרנט דיווח על רווח של 21 סנט למניה ופיספס את תחזית האנליסטים בסנט בודד.
מניית פייראי (FEYE) צנחה ב-7.35% במחזורי מסחר בינוננים, לאחר שחברת אבטחת המחשבים שיחררה תחזית רווחים שעמדה מתחת לצפי האנליסטים. FEYE צופה להפסד רבעוני של 51 עד 56 סנט למניה והכנסות שיעמדו בטווח של 70 מיליון ועד 72 מיליון, בעוד האנליסטים ציפו להפסד מצומצם יותר של 38 סנט והכנסות גבוהות יותר של 76.5 מיליון דולר.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.