הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> התנודתיות מרימה ראש

התנודתיות מרימה ראש

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


מדד ה-S&P 500 סיים בירידות של 1% כאשר כל 10 הסקטורים מסיימים באדום. המניות החלו את היום בירידה חדה למטה, בעוד חששות מעבר לים תרמו לעליה ברמות הריבית מסביב לגלובוס, אשר בתורם, תידלקו מכירות של מניות. ההחלטה של הבנק של יפן לשמור על רמת הריבית ועל תוכנית רכישות האג"ח ללא שינוי והימנעות מהצגת כלים חדשים כדי למתן את התנודתיות בשוק, לא הרשימה את המשקיעים שציפו כי הבנק המרכזי יטפל בתנודתיות האחרונה בשוק אגרות החוב. יחד עם זאת, היעדר תגובה רלוונטית גרמה למשקיעים למכור אג"ח ומניות לטובת היין היפני שעלה ב-2% אל מול הדולר קרוב ל-97 יין לדולר אמריקאי. הבנק של יפן שולח מסר כי בסופו של היום הוא בנק מרכזי ולא סרסור של השוק.
המניות לאחר הפתיחה למטה, החלו לטפס באופן עקבי לכיוון הקו הנייטרלי. מדד הדאו הצליח להרף קל להיסחר בטריטוריה החיובית, אבל חולשה יחסית בסקטור האנרגיה והפיננסים מנעו ממדד ה-S&P 500 לעקוב אחר אחיו הגדול. לאחר טיפוס של מחצית היום מהשפל היומי, המדדים בילו את שארית היום בגלישה מתונה חזרה לרמות הפתיחה הנמוכות. סקטור הפיננסים סיים בירידות חדות של 1.7%. סקטור הפיננסים איבד 1.4% בעוד הנפט סבל מתנודתיות רבה. מחירה של חבית נפט ירד ל-94$ לחבית לפני שננעלה בירידות של 0.6% ברמת 95.23$.
ביום שני, סוכנות דירוג האשראי S&P שידרגה את התחזית על כלכלת ארה"ב ל"יציב" כאשר היא מדגישה את תחזית הצמיחה. עדיין, שוק המניות התעלם בגדול מחותמת האישור של סוכנות האשראי לכלכלה, כאשר המדדים סוגרים שלשום סביב רמת האפס במסחר הפכפך חסר כיוון, על רקע חששות כי הפד עשוי לסגת מתוכנית התמריצים.
לולולמון (LULU 67.85$) קרסה ביותר מ-17% לאחר שיצרנית מוצרי הלבשת היוגה והספורט הודיעה כי מנכ"ל החברה, כריסטין דיי, תסיים את תפקידה ותפרוש. בשבוע שעבר, החברה הודיעה כי היא החלה להחזיר למדפי החנויות את מכנסי היוגה, לאחר שנאלצה לאסוף אותן חזרה מהחנויות בחודש מרץ בגלל שהיו דקות מדי.
רביעי: יום צר נוסף ביומן הכלכלי שיכלול את פרסום התקציב לחודש מאי ע"י משרד האוצר בשעה 14:00 שעון ניו-יורק. הסוחרים ימשיכו להגיב לתנודתיות בשוק האג"ח ולעליית הריבית השם.
אחרי הנעילה: רשת מוצרי הטיפוח אולטה סלון (ULTA) היכתה את ציפיות האנליסטים ב-3 סנט כאשר דיווחה אחרי הנעילה על רווח של 65 סנט למניה. המניות זינקו לאחר הנעילה ביותר מ-9%. חברת הטכנולוגיה רמבוס (RMBS) הצליחה ליישב את סוגיית הפטנטים עם יצרנית הסמיקונדטורס הקוריאנית, SK Hynix, כאשר חתמה עימה על הסכם רישון לפטנט ל-5 שנים. בתגובה המניה זינקה ביותר מ-10% במסחר המאוחר.

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.