הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק מחפש מנוע חדש!

השוק מחפש מנוע חדש!

12-08-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
בדיוק כאשר כל כלי המשחק החלו להסתדר בצורה נכונה על הלוח לקראת פריצה של השוק מעל לרמת 1,700 הנק', אדון שוק זרק אלינו בחזרה את הכדור. יום שישי ציין את הפעם הרביעית ברציפות בשבוע האחרון בו השוק סוגר מתחת לרמת המפתח החשובה 1,700 נק'.
מהי המשמעות?
המשמעות היא שאדון שוק איננו מעוניין כי ההשקעות יהיו כל-כך קלות. למעשה זוהי הדרך שלו ללמד אותנו שיעור רב ערך על סבלנות ודבקות במטרה. במידה ואתם מאמינים באמת ובתמים בסגולותיו העתידיות של השוק השוורי הנוכחי, תאלצו להמתין קצת יותר זמן עד שישתלם לכם.
יתכן ונמשיך בעליות בשבוע הבא, ואולי יקח לתנועה המשמעותית הבאה קצת יותר זמן. אין הרבה ערך בלנסות לתזמן זאת נכון לעכשיו. תדאגו שאתם עם המניות שנראות הטוב ביותר. מועדון המשקיעים וחדר המסחר הוירטואלי יכולים לעזור לכם בכך. ככל הנראה בנקודה בזמן בה הכי פחות תצפו לכך, שם ריצת השוורים תמשיך.
הזרקור של וול-סטריט יפול בשבוע הקרוב על הצרכן. המשקיעים יתמקדו בשטף של דוחות רווח מחברות הקמעונאות ובנתונים על הוצאות הצרכנים, עם תקווה בלב כי המספרים יראו כי האמריקנים התמכרו לתרפיה של קניות ברשתות הנבחרות בשבועות האחרונים. חדשות חיוביות על הוצאות הצרכנים עשויות להזריק לשוק מעט מומנטום חיובי, שעצר לאחרונה לאחר עליות חדות בחודש יולי.
השבועיים המלאים האחרונים של עונת הרווחים צפויים להיות עמוסים עם דוחות רווח מצד הקמעונאיות. מייסיס (M) צפויה לדווח על תוצאותיה ביום רביעי, בעוד וול-מארט (WMT), הקמעונאית מספר אחת בעולם, תשחרר את דוחות הרווח שלה ביום חמישי, יחד עם חנויות הכלבו האופנתיות כמו נורססטורם (JWN) וקמעונאיות מוזלות כמו קוהלס (KSS). הום דיפו (HD), טרגט (TGT) וסטייפלס (SPLS) ידווחו בשבוע שלאחר מכן. הוצאות הצרכנים היו מתונים לאחרונה עקב העליה במס בתחילת השנה, אך הן צפויות להאיץ במחצית השניה של השנה. הצמיחה בסקטור הצריכה היתה רק שניה לסקטור הטכנולוגיה בשנת 2013. מדד הצריכה טיפס 26.6% מתחילת השנה.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בירידה שבועית של 1.1%, הירידה החדה ביותר מאז יוני. מדד הדאו-ג'ונס התדרדר ב- 1.49%. מדד הנאסדק השיל 1.07%.
בשורה התחתונה:  בהעדר דוחות רווח משמעותיים ונתונים כלכליים, הכל תלוי בקמעונאיות. ארה"ב היא כלכלה מונעת צרכן. ללא עוצמה ניכרת מהקמעונאיות בשבוע הקרוב, השוק עשוי להפגין חולשה ולהיסחר במחזורי מסחר צרים. למרות הנסיגה הקלה בשבוע האחרון, הסנטימנט לגבי מניות נותר חיובי. קרנות נאמנות מתמחות במניות רשמו שבוע שישי של גיוס כספים בשבוע שהסתיים ב-7 לאוגוסט בעוד קרנות אג"ח סבלו מפדיונות של 3.27 מיליארד דולר.
מבט טכני
טכנית השוק חלף על פני 1,700 הנק' (170 נק' על תעודת הסל SPY). מעשית, השוק סגר בדיוק ב-3 ימי מסחר מעל לרמה זו ולא השכיל לפתוח מבערים על-מנת לבסס את הפריצה. ממוצע נע 20 שימש כתמיכה בשבוע האחרון. תיקון עמוק יותר עשוי להוביל את השוק לאזור 166 נק', שם ממוצע נע ל-50 יום ישמש בתפקיד התמיכה. רמה זו חופפת ריטסט לאזור הפריצה האחרון מאמצע חודש יולי.

 

s&p 500

 

בשבוע הקרוב
נוסף לדוחות הרווח, המספרים בשבוע הקרוב יכללו נתונים על הוצאות הצרכנים, קריאה על האינפלציה ומדד בטחון הצרכנים. ביום שלישי, משרד המסחר ישחרר נתונים על מכירות הקמעונאיות לחודש יולי. התחזית צופה עליה של 0.3% בחודש יוני ועליה של 0.4% כאשר מכירות הרכב יכללו בנתונים.

מדד המחירים לצרכן שיתפרסם ביום חמישי יהיה אחד הנתונים החשובים של השבוע. אם הנתונים יעמדו בטווח של 2%-2.5% לשנה, הפד עשוי להתייחס לנתונים כסימן לכך שהוא יכול להחל בקיצוץ בתוכנית התמריצים כבר בחודש ספטמבר. אם נקבל נתונים נמוכים מ-2%, השוק עשוי לרוץ למעלה, מאחר והמשקיעים יצפו לדחייה בתוכנית הנסיגה.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן יפורסם ביום שישי עם הקריאה הראשונית לחודש אוגוסט.  הציפיות הן לעליה קטנה. מדד בטחון הצרכנים פגע בשיא של 6 שנים בחודש יולי על רקע עליה באופטימיות על אקלים הכלכלה הנוכחי.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.