הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

7 בום !

12-09-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
וול-סטריט סגרה בעליות ביום רביעי, כאשר מדד ה-S&P 500 מותח את רצף הנצחונות האחרון ל-7 במספר, בעוד החששות לגבי המצב הגיאופוליטי רוככו על רקע מאמצים דיפלומטיים לאפשר לסוריה להסגיר את הנשק הכימי שברשותה ולהמנע בכך ממתקפה צבאית ע"י ארה"ב. מדד הנאסדק סיים בירידות קלות לאחר צניחה במניית אפל (AAPL).
העצבנות של השוק פחתה לאחר שבנאומו הטלווזיוני של אובאמה ביום שלישי בלילה, הנשיא ביקש ממנהיגי הקונגרס לדחות את ההצבעה על אישור המתקפה הצבאית על-מנת לתת סיכוי להזדמנות הדיפלומטית. כעת, לאחר שהתרחיש הגרוע ביותר בנוגע לסוריה הפך לפחות סביר, המשקיעים חוזרים חזרה לשוק.
השוק החל בגאפ דאון, כאשר הסוחרים מממשים רווחים. אך לאחר חצי שעה של ירידות הקונים החליטו חזרה למרוץ קניות ובפניית פרסה סובבו את המדד. משם השוק לא הביט יותר לאחור ועלה בקצב קבוע, כאשר הוא מסיים בגבוה היומי. מדד ה-S&P 500 עלה ב-3.4% במהלך 7 ימי המסחר האחרונים, הרצף הארוך ביותר מאז יולי.
השוק הצליח לעלות והתמיד בעליה מפתיחת היום ועד לסגירה וזאת למרות שמניית אפל, החברה השניה בגודלה בשווי שוק בבורסה האמריקאית, נפלה יום לאחר שחשפה את מכשירי האייפון החדשים ואיכזבה את המשקיעים שקיוו לגרסאות זולות יותר.
המניה נפלה ב-5.4% לרמה של 467.71$ והרחיבה בכך את הירידה שלה מימי המסחר האחרונים. המניה רשמה את 2 ימי המסחר הגרועים ביותר שלה מאז ה-18 באפריל, כאשר היא מאבדת שווי שוק של 23 מיליארד, פחות או יותר שווי השוק המלא של מניית דל (DELL). ההודעה של אפל לא עמדה בציפיות, אם להתחשב בכך שאפל מחזיקה במוניטין של חברה שיודעת להפתיע עם מוצרים שוברי קופות.
מחזורי המסחר היו קטנים, עם 5.63 מיליארד מניות שמחליפות ידיים, מתחת לממוצע היומי שעומד על 6.25 מיליארד מניות. כ-53% ממניות בורסת ניו-יורק סגרו בעליה, כאשר כמחצית ממניות הנאסדק סגרו בירידה.
מניות הנדל"ן רשמו עוצמה עם עליה ממוצעת של 1.2%. די.אר.הורטון (DHI) הצטיינה עם עליות של 3.2% לרמה של 19.50%.
חמישי: המשקיעים יבחנו מקרוב בחמישי את הפגישה בין מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי, ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בג'נבה, כדי לראות האם הפתרון הדיפלומטי בעל סיכויים גבוהים יותר מאשר התקפה צבאית, עבור סוריה. השניים נועדים בפגישה חפוזה על-מנת לדון באפשרות להוציא את הנשק הכימי מרוסיה שנשלט ע"י הממשלה הסורית.

היומן הכלכלי מצומצם היום עם נתוני דרישות האבטלה השבועיים בפעם הראשונה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק והתקציב הפדרלי שיפורסם בשעה 14:00.

אחרי הנעילה: פנדורה (P), רדיו האינטרנט, מינתה את בריאן מק'אנדרו למנכ"ל החדש, היו"ר והנשיא של החברה. התוקף יכנס באופן מיידי. המניה טיפסה ב-4.77% אחרי הנעילה בתגובה לידיעה זו.
מניית אפל (AAPL) שאיכזבה את המשקיעים ביום רביעי לאחר שחשפה 2 גרסאות חדשות של האייפון, אך במחירים גבוהים מכפי שהמשקיעים ציפו, עלתה ב-0.4% במסחר המאוחר לאחר שנפלה 5.4% במסחר הסדיר. המשקיע האגדי, קארל איצ'ן הודיע כי רכש עוד מניות של אפל ביום רביעי בטווח המחירים של 465$ למניה.
קוואלקום (QCOM) שלחה את המניה למעלה ביותר מ-1% אחרי הנעילה, לאחר שהחברה הודיעה על תוכנית לרכישת המניות בחזרה בשוק הפתוח שתסתכם ב-5 מיליארד דולר.
וורה בראדלי (VRA) נפלה ב-8.6% אחרי הנעילה. החברה שמייצרת תיקים ואביזרי אופנה לנשים הודיעה על רווח של 37 סנט למניה ועקפה בכך את תחזית האנליסטים בסנט. יחד עם זאת החברה איכזבה בתחזית שהגישה לרבעון הנוכחי ובתחזית לשנה כולה.
עוד בין המאכזבות במסחר המאוחר היתה מנס וויר (MW) שנפלה ביותר מ-14% לאחר שהרווח לרבעון השני צנח ב-28%. החברה גם חתכה את תחזיתה לשנה כולה ב-30 סנט למניה לטווח של 2.4$-2.5$ למניה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.