הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> דוחות הרווח יתפסו את הבמה המרכזית מאת שלמה קופר 13.1.2014

דוחות הרווח יתפסו את הבמה המרכזית מאת שלמה קופר 13.1.2014

13-01-2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המדדים הגדולים בארה"ב סיימו את שבוע המסחר המלא הראשון בחודש ינואר בצורה מעורבת, לאחר שפספוס גדול בדו"ח התעסוקה לחודש דצמבר אשר פורסם ביום שישי, מחק את מרבית העליות המוקדמות שהושגו עד לפרסומו.  מוקדם יותר במהלך השבוע, ייצוא גבוה של אנרגיה כיווץ את הגרעון המסחרי לשפל של 4 שנים וקפיצה בהעסקת עובדים בסקטור הפרטי הציתה תקוות להתאוששות כלכלית מהירה יותר. יחד עם זאת, דו"ח התעסוקה הרשמי הראה כי הכלכלה הוסיפה רק 74 אלף משרות לעומת תחזית לתוספת של 200 אלף משרות. המדדים לא נשארו אדישים לכך ונסחרו בתגובה בירידות שערים, אלא שריבאונד באמצע יום המסחר של  שישי החזיר את הדם לפנים של המשקיעים שחזרו לקנות מניות ודחפו את מדד ה-S&P 500 לגבוה היומי עד לסגירה.
לאחר ריצה מרשימה של 30% במדד ה-S&P 500 בשנת 2013, וול-סטריט תקבל תמונה טובה יותר על המציאות בשבוע הקרוב כאשר מכונת הדוחות הכספיים של פירמות אמריקה תשלב להילוך מלא.
מספר בנקים גדולים צפויים לדווח על תוצאותיהם הכספיים לרבעון האחרון ולשנה האחרונה בשבוע הקרוב, לרבות: ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) ביום שלישי, בנק אוף אמריקה (BAC) ביום רביעי, גולדמן זאקס (GS) וסיטי גרופ (C) ביום חמישי ומורגן סטנלי (MS) ביום שישי.
תוצאות הבנקים הגדולים יעזרו למשקיעים לקבוע האם התחזיות לשנת 2014 צריכות לרדת והאם מחירי המניות מוגזמים.
אין כבר תהיות רבות אצל שחקני השוק על הכלכלה. כולם מסכימים כי הכלכלה האמריקנית מתרחבת ומשתפרת. מה שאיננו ברור הוא האם הרווחים של פירמות אמריקה משתפרים בקצב בו השוק עולה. זה הולך להיות המבחן הקרוב למניות.
עבור מדד ה-S&P 500 כמכלול, הצמיחה ברווחי החברות צפויה לגדול ב-7.7% משנה שעברה, בעוד ההכנסות צפויות לעלות ב-0.4% בלבד. בין דוחות הרווח המעניינים בשבוע הקרוב נמצא את ג'נרל אלקטריק (GE) אשר צפויה לדווח ביום שישי על זינוק ברווחיה ברבעון הרביעי, נוסף על צבר הזמנות ענק של 229 מיליארד דולר המתפרסים על  מנועי סילון, משאבות נפט וציוד רפואי. אמריקן אקספרס (AXP) תדווח על תוצאות הרבעון הרביעי ביום חמישי וצפויה להכות את התחזיות עם עזרה בעליה בהוצאות הצרכנים בשימוש בכרטיסי האשראי יחד עם ירידה בשיעור חדלות הפרעון.
מניות הקמעונאות משכו גידול בפעילות בשוק האופציות בשבוע שעבר, כאשר הקמעונאיות הגדולות שיחררו נתוני מכירות מאכזבים לעונת החגים. המשקיעים יקבלו מבט נוסף למצב הצרכנים בשבוע הקרוב, כאשר כ-150 חברות הקשורות לצריכה תשתתפנה בכנס ICR XChange מיום שני ועד יום רביעי. האסיפה השנתית תתקיים לאחר שקמעונאיות גדולות רבות חתכו את תחזית הרווחים לאחרונה, עקב הוזלות ענק שהציעו במהלך עונת החגים האחרונה על-מנת למשוך את הצרכנים העקשנים לקניות ברשתות.
נשיא הבנק המרכזי של אטלנטה צפוי לנאום באירוע בימים שני ורביעי, בעוד יו"ר הפד בן ברננקי צפוי לנאום ביום חמישי. עוד השבוע יתפרסם ספר הבז' שבוחן את הכלכלה ביום רביעי.
שטף של נתונים כלכליים ישוחרר בשבוע הקרוב, עם מכירות הקמעונאיות ביום שלישי, מדד המחירים ליצרן ביום רביעי, מדד המחירים לצרכן ביום חמישי והתחלות הבניה ביום שישי. עוד נתון מעניין ביום שישי יהיה מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט מסיימים את שבוע המסחר המלא הראשון של ינואר בצורה מעורבת. מדד הדאו-ג'ונס החליק  ב-0.20%. מדד ה-S&P 500 רשם עליות של 0.6% ומדד הנאסדק הוסיף 1%.
מבט טכני SPY
נראה כי השוק לוקח את הימים הראשונים של 2014 ופותר את בעיית 'קניות היתר' אליו הגיעו המניות, ע"י מסחר הצידה. שווקים שעולים בצורה חדה כפי שה-S&P 500 עלה בשבועות האחרונים, נכנסים לטריטוריה של 'קניות יתר'. שווקים יכולים לפתור זאת ע"י תיקון מחירים או ע"י זמן, כאשר השוק נסחר הצידה ומתרגל לחמצן הדליל ברום גובה. בשבוע הקרוב יתכן והשוק יהיה בשל לחפש פריצה ראשונה של השיא משנת 2013 ברמת 184.69 נק'. בכל נסיגת מחירים, היעד הראשון לתיקון יהיה ממוצע נע ל-20 יום שנכון לתחילת השבוע יסחר ברמת 182.47 נק'. רמת התמיכה החשובה הבאה תהיה התנגדות מחירים משמעותית בחודש דצמבר שנפרצה ברמת 181.75 נק' לקראת סופו והובילה למהלך המרהיב האחרון. רמות התנגדות חשובות שנפרצות נבדקות לא אחת במהלך הנקרא 'ריטסט'. בדיקה זו נותנת את ההבנה לסוחרים האם הפריצה האחרונה חזקה ומהימנה. תיקון עמוק יותר יוכל להוביל לנסיגת מחירים עד לממוצע נע ל-50 יום הנסחר ברמת 179.86 נק'.

SPY

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.