הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מתי הפד ילחץ על הכפתור? מאת שלמה קופר 13.11.2013

מתי הפד ילחץ על הכפתור? מאת שלמה קופר 13.11.2013

13-11-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו-ג'ונס וה-S&P 500 סיימו בירידות קלות ביום שלישי לאחר שעליה בתשואות האג"ח החזירה את הדיון בנוגע לכמה מוקדם הפדרל ריזרב עשוי להתחיל לקצץ בתוכנית התמריצים. בכירים בפד הציעו אתמול דעות שונות והוסיפו בכך לחוסר הוודאות בנוגע לתחזית עבור מדיניות הכסף הקל שמנהיג הבנק המרכזי. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 0.24% בעוד הדאו החליק ב-0.21%. מחזורי המסחר נותרו נמוכים זה היום השני והסתכמו ב- 5.8 מיליארד מניות שהחליפו ידיים בבורסות ניו-יורק והנאסדק. מתחת לממוצע המחזורים ל-5 ימים שעומד על 6.4 מיליארד.
הירידה של יום שלישי מגיעה לאחר 2 ימי שיא רצופים במדד הדאו. הנסיגה אתמול הובלה ע"י סקטור הפיננסים, האנרגיה וסקטור השירותים. ירידה של 2.2% במחירי הנפט פגעה ישירות במניות אנרגיה גדולות כמו שברון (CVX) שירדה ב-0.9% לרמה של 120$.
חלק ממנתחי השוק מאמינים כי הפד עשוי להתחיל ולסגת בהדרגה מתוכנית התמריצים כבר בחודש דצמבר הקרוב, לאחר שמשרד העבודה אמר ביום שישי כי כלכלת ארה"ב יצרה 204 אלף משרות באוקטובר.
בין המניות הבולטות במסחר, סארפטה תרפויטיקס (SRPT) היתה אחת מהמפסידות הגדולות, לאחר שצנחה ב-64% לרמה של 13.16% בעקבות רשות המזון והתרופות (FDA) שהודיעה כי תרופת החברה לטיפול בהפרעת שרירים נדירה זקוקה למבחן נוסף. SRPT היתה המניה הפעילה ביותר בבורסת הנאסדק.
במהלך ראיון עם ה'ניו-יורק טיימס', דן לואב חשף כי קרן הגידור שבניהולו לקחה פוזיציה בפדקס (FDX). לא הוזכר גודל הפוזיציה, המחיר והזמן. לפני הפתיחה, FDX ספגה הורדת דירוג ע"י בית ההשקעות Cowen ל'ביצועי שוק' מדירוג קודם של 'ביצועי יתר'. האנליסטים נקבו במחיר יעד של 136$ למניה. FDX סיימה בעליות של 1.59% לרמה של 134.63$.
בסקטור השירותים, מניית NRG נפלה ב-3.5% לרמה של 27.06$ וסומנה כיורדת הגדולה ביותר במדד ה-S&P 500 לאחר שחברת החשמל דיווחה על תוצאותיה הכספיות.
חברת הלווין דיש (DISH) פירסמה את תוצאותיה לרבעון האחרון והצליחה להכות את תחזית האנליסטים. החברה אמרה כי גייסה 35 אלף מנויי טלוויזיה חדשים, הרבה מעבר לציפיות. המניה זינקה בתגובה ב-6% לרמה של 50.35$.
בין החברות האחרות שדיווחו, די.אר.הורטון (DHI) מסקטור הנדל"ן זינקה ב-4.7% לרמה של 18.91$, והיתה למניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 אתמול, לאחר שהחברה דיוחה כי מכירות הבתים שלה עלו באוקטובר.
רביעי: מצעד הבנקאים הנואמים ימשך היום ויכלול בין השאר את נשיא הבנק של קליבלנד שתנאם בשעה 8:45 על כלכלה ונשים ויו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, שיופיע בשעה 19:00 בערב אחרי נעילת המסחר כדי לציין 100 שנים להקמת הפד.
התקציב של הפד יתפרסם בשעה 14:00 שעון ניו-יורק ויהיה הדו"ח הכלכלי היחיד שיאכלס את היומן הכלכלי היום. בין החברות הגדולות שצפויות לדווח לפני הפתיחה: מייסיס (M), קנדיאן סולאר (CSIQ). אחרי הנעילה יגיעו הדוחות של סיסקו (CSCO), נטאפ (NTAP) וסיוורלד (SEAS).
אחרי הנעילה: רשת בתי הקפה הגדולה בעולם סטארבאקס (SBUX) ירדה אחרי הנעילה ב-1.38%. החברה דיווחה אתמול בערב כי הבורר פסק בעניינה תשלומי פיצויים של 2.23 מיליארד דולר לרשת המכולים קראפט פודס (KRFT) לאחר שרשת בתי הקפה סיימה מוקדם מהמוסכם חוזה בין השתיים. מניית KRFT עלתה בתגובה 0.85% לאחר הנעילה.
פוטבלי (PBPB) זינקה 14.12% אחרי סיום המסחר במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שרשת הסנדוויצ'ים דיווחה על רווח של 15 סנט למניה על הכנסות של 78 מיליון דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 9 סנט למניה. זהו הדו"ח הראשון של PBPB מאז הונפקה למסחר בבורסה.
מניית ריל די (RLD) נסקה ב-19.43% לאחר צלצול הפעמון לסגירה במחזורי מסחר בינוניים. בעלת הרשיון לטכנולוגיית 3-D דיווחה על הפסד מצומצם של 9 סנט לרבעון השני של השנה ביחס לתחזית האנליסטים שציפו להפסד רחב יותר של 19 סנט למניה.
מניית YRCW צללה ב-29% במחזורי מסחר כבדים לאחר שחברת המשאיות עברה להפסד ברבעון השלישי של השנה עקב מחסור בנהגים ועלויות גבוהות מהצפוי.
סינה (SINA) זינקה ב-4% במחזורי מסחר כבדים לאחר שהחברה שמספקת פלטפורמה למדיה חברתית בסין דיווחה על תוצאות רווח שהביסו את תחזית האנליסטים.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.