הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק יעלה ביום שישי ה-13 ? מאת שלמה קופר 13.12.2013

השוק יעלה ביום שישי ה-13 ? מאת שלמה קופר 13.12.2013

13-12-2013

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט נפלה ביום חמישי לאחר נתוני מכירות טובים של הקמעונאיות לחודש נובמבר, שהוסיפו לסימנים כי הכלכלה חזקה מספיק כדי שהפדרל ריזרב יחל להפחית את קצב תוכנית התמריצים. מימושי רווחים היתה חלק מהירידות בשוק, כאשר המשקיעים המשיכו למכור מניות כדי לנעול רווחים על ראלי העליות השנתי. מדד ה-S&P 500 נמצא על המסלול לסגור את הביצועים הטובים ביותר מזה עשור. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידות של  0.38%.
מניית פייסבוק (FB) התריסה כנגד המגמה וסגרה ברמתה הגבוהה ביותר מאז 25 לאוקטובר, לאחר שנבחרה להצטרף למדד ה-S&P 500 היוקרתי. השינוי יתרחש בעוד שבוע מהיום בסגירה של ה-20 בדצמבר. אתמול המניה זינקה ב-5% וסיימה ברמה של 51.83$ ועזרה לצמצם את הירידות במדד הנאסדק.
שחקני שוק רבים ציפו עד כה כי ההודעה של הפד על הפחתת קצב רכישות האג"ח של 85 מיליארד דולר, תתרחש רק בחודש מרץ. אך עתה נראה כי לוח הזמנים עשוילהתקצר לאחר דו"ח תעסוקה טוב מהצפוי לחודש נובמבר שפורסם ביום שישי שעבר. שווקים אחרים גם הגיבו לעובדה שלוח הזמנים של הפד בנוגע לנסיגה עשוי להתקצר. הדולר עלה ב-0.4% כנגד סל המטבעות והזהב נפל למטה ב-2%. וועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב תתכנס בשבוע הבא בימים שלישי ורביעי בפעם האחרונה השנה.
השוק צפוי להיות יותר תנודתי לקראת פגישת הפד. מדד התנודתיות של בורסת שיקגו, ה-VIX, סגר ביום חמישי ברמה של 15.54 נק', רמתו הגבוהה ביותר מאז ה-15 לאוקטובר ובשוק האופציות סוחר אחד פתח עסקה של 40 אלף אופציות call במחיר מימוש של 22$, זהו הימור בשווי 5.13 מיליון דולר כי חודש אפריל בשנה הבאה יהיה חודש אכזרי לשוק המניות. ה-VIX לא נסחר מעל 22 השנה כלל, למרות שהתחכך עם רמה זו בחודש יוני לאחר הודעת הפד. מדד ה-VIX נחשב למדד הפחד הטוב ביותר המודד את התנודתיות הממוצעות באופציות call ו-Put על מדד ה-S&P 500. רמה גבוהה של VIX נתפסת כדובית עבור המניות.
לולולמון אתלטיקה (LULU) קרסה ב-11.7% לרמה של 60.39$ לאחר שהחברה להלבשת בגדי היוגה האופנתית הודיעה כי פחות לקוחות פקדו את חנויותיה וכי בעיות בשרשרת האספקה פוגעים במכירות ברבעון הרביעי הקריטי.
המשקיעים אתמול גם עסקו במשב רוח של הנפקות ששטף את וול-סטריט. הילטון הולדינגס (HLT) נפתחה אתמול למסחר. המניה עלתה ב-7.5% וסגרה ברמה של 21.50$ ביומה הראשון בבורסת ניו-יורק. מניית ARMK של חברת שירותי המזון אראמארק הולדינגס, רשמה תנועה משכנעת יותר כאשר עלתה ב-13.5% ביומה הראשון לרמה של 22.70$, לאחר שמחיר החיתום בהנפקה נקבע על רמה של 20$ למניה.
שישי: דווקא ביום שישי ה-13 אליו נדבקו אמונות טפלות שונות, הסוחרים יחפשו לראות האם ישנם קונים שמוכנים להכנס פנימה לשוק ולספק תמיכה לאחר 3 ימים של מכירות. מדד ה-S&P 500 איבד 1.8% במהלך 3 ימי המסחר האחרונים. יום שישי ה-13 נחשב היסטורית כיום טוב לשוק המניות. למעשה דווקא ביום שנחשב ליום מקולל, ב-56.6% מהזמן השוק הולך למעלה. הסטטיסטיקה אפילו חזקה יותר כאשר יום שישי ה-13 נופל בחודש דצמבר, אז השוק נוטה לעלות בסיכוי של 67%!
היומן הכלכלי יציג היום את מדד המחירים ליצרן PPI בשעה 8:30.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.