הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק לוקח אוויר מאת שלמה קופר 13.2.2014

השוק לוקח אוויר מאת שלמה קופר 13.2.2014

13-02-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סגר שטוח ביום רביעי, לאחר ריצה רצופה של 4 ימי מסחר. פרוקטור אנד גמבל (PG) חתכה את תחזית הרווח שלה ובתגובה איבדה 1.7% והכבידה על השוק, למרות שמספר דוחות רווח חיוביים הגבילו את הירידות והפיגו את החששות כי תמחור המניות הגיע לרמות יקרות מדי. מדד הנאסדק הצליח למתוח את רצף העליות ל-5 במספר, לאחר דוחות רווח טובים של טריפ אדוויסורס (TRIP). מדד ה-S&P 500 נועל רווחים של 3.9% במרוצת 4 ימי המסחר האחרונים, אלו ביצועי 4 הימים הטובים ביותר מזה 13 חודשים. התנועה האחרונה מציבה את השוק במרחק של  1.6% בלבד משיא כל הזמנים שנקבע ב-15 לינואר.
הריצה האחרונה בוול-סטריט מגיעה לאחר צניחה חדה שלא נראתה זה יותר משנה, כאשר מכירות החיסול בתחילת החודש יוחסו למהומות בשווקים המתעוררים. הסוגיות הללו עדיין קיימות ומשחקות תפקיד והעובדה כי PG נאלצה לחתוך את תחזית הרווחים והמכירות שלה לשנה כולה, קשורה לפיחות המטבעות בחלק מהשווקים המתעוררים בהם היא פועלת.
מבחינה טכנית נסיגת מחירים ב-S&P500 בטווח הקצר לאזור של 1795-1805 תהיה מקום חיובי עבור השוק לנוח בו, לפני שיוכל להמשיך לנוע למעלה. מתחילת השנה ראינו דפוס חוזר של מדרגות נעות למעלה ומעלית מהירה למטה. המחטף האחרון כלפי מעלה היה קפיץ מתוח שהשתחרר במלוא העוצמה. השוק רץ מהר כל-כך ותפס הרבה אנשים לא בשמירה.
TRIP הייתה המניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 כאשר היא מטפסת ב-7.2% לרמה של 90.27$, יום לאחר שאתר הנסיעות דיווח על שורת ההכנסות שהכתה את תחזית האנליסטים. אואנס קורנינג (OC) קפצה ב-8.7% לרמה של 43.20$, יום לאחר שיצרנית מוצרי הבניה דיווחה על רווחים לרבעון הרביעי שיותר משולשו בהשוואה לנתונים ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה החדה ברווחים מגיעה על רקע ריבאונד בשוק הנדל"ן בארה"ב.
אמזון (AMZN) נפלה ב-3.5% לרמה של 349.25$ לאחר שענקית הקמעונאות באינטרנט ספגה הורדת דירוג ע"י UBS ל"נייטרלי". פייראיי (FEYE) צנחה ב-11.45% לרמה של 69.08$ לאחר שיצרנית מוצרי האבטחה למחשבים הוציאה אזהרת רווחים להמשך השנה.
חמישי: מזג האוויר הקר שפוקד בשבועות האחרונים חלקים נרחבים בארה"ב, ככל הנראה נגס בחלק ממכירות הקמעונאיות בחודש ינואר. נתוני דרישות האבטלה השבועיות יהיו בפוקוס. 2 הנתונים צפויים להשתחרר לפני פתיחת המסחר בחמישי בשעה 8:30 שעון ניו-יורק.
מכונות דוחות הרווח בוול-סטריט ממשיכה היום בתפוקה מלאה עם דוחות לפני צלצול הפעמון לפתיחה שצפויים מפפסיקו (PEP), אבון פרודקטס (AVP), דיסקברי קומיוניקיישן (DISCA), גודייר טייר (GT), סטארווד הוטלס (HOT), ג'נרק (GNRC). אחרי הנעילה תדווחנה: AIG, קליפ נטורל (CLF), קראפט פודס (KRFT), וויט ושומרי משקל(WTW).
אחרי הנעילה: רכבת הרים במניית הול פודס מרקט (WFM). החברה שמפעילה את רשת הסופרמרקטים היוקרתית, חתכה את תחזית הרווחים שלה אחרי הנעילה. זוהי הפעם השניה בה החברה מנמיכה ציפיות, לאחר שעשתה זאת פעם קודמת בחודש נובמבר. המניה בשעות המאוחרות כבר צנחה קרוב ל-7%, אך התאוששה וסגרה את המסחר הסוער בה בירידות של 0.75% בלבד.
ענקית ציוד התקשורת סיסקו (CSCO) שיחררה את המספרים שלה אחרי הנעילה והזהירה מפני ביקושים חלשים בסין ובשווקים מתעוררים אחרים. החברה דיווחה על תוצאותיה הרבעוניות שהצליחה לעקוף במעט את תחזית האנליסטים. המניה שירדה בתחילה בעד 5% הסתובבה וסגרה את הסשן שאחרי הנעילה בעליה קלה של 0.62%.
מניית אנג'יס ליסט (ANGI) שצנחה ב-13% במסחר המאוחר הסתובבה וסיימה את הסשן המאוחר בעליה של 4.46%. המסחר במניה בשעות המאוחרות לווה במחזורי מסחר גבוהים, לאחר שאתר האינטרנט לביקורות צרכנות הודיע כי ההכנסות נפלו מתחת לקונצנזוס האנליסטים.
CBS עלתה ב-1.56% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שחברת המדיה דיווחה על תוכניותיה להאצת רכישת המניה בחזרה בשוק הפתוח לרמה של 1.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון. החברה שיחחרה את מספר הרווח שלה אשר תאמו לציפיות האנליסטים המוקדמות.
נטאפ (NTAP) נפלה 2.52% לאחר ששיחררה תחזית רווחים חלשה.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.