הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אפל מצילה את הנאסדק מירידות!

אפל מצילה את הנאסדק מירידות!

13-08-2013

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
מדד הדאו ג'ונס וה-S&P 500 סיימו בירידות את יום שני, בעודם מרחיבים את שבוע הירידות החזק ביותר מאז יוני בשבוע שעבר. מניית אפל (AAPL) ובלאקברי (BBRY) הצליחו לשמור את מדד הנאסדק מעל לפני המים. מחזורי המסחר היו צרים וסימנו את אחד מחמשת ימי המסחר הדלילים ביותר של השנה עם פחות מ-5 מיליארד מניות שהחליפו ידיים. סוחרים רבים פורשים לחופשה במהלך אוגוסט. העדרם מגביר את תנודתיות השוק. עונת הרווחים מתקרבת לסיומה ומכניסה את השוק לתקופה איטית במחזוריות השנה. מדד ה-S&P 500 סיים את יום המסחר בירידה קלה של 0.12% בעוד מדד הנאסדק טיפס ב-0.27%.
המניות החלו באדום לאחר שדו"ח על ה-GDP ביפן פיספס את הציפיות כאשר הצביע על צמיחה של 0.6% ברבעון השני לעומת צפי לצמיחה של 0.9%. פיסת אינפורמציה נוספת מאסיה דיווחה כי הבנק של סין עשוי להוריד את יחס דרישות הרזרבה להלוואות עבור בנקים בגודל קטן עד בינוני. בורסת שנגחאי זינקה לשיא של 7 שבועות. 2 פרטי מידע אלו נתפסו כמועילים עבור סקטור הסחורות, כאשר הצמיחה מתחת לקונצנזוס ביפן, הותירה את הדלת פתוחה לתמריצים מוניטריים נוספים, בעוד החדשות מסין כיוונו בצורה גלויה על תוכנית הקלה מוניטרית.
הזהב התקדם ב-1.8% וסיים את היום ברמה של 1,335.70$ לאונקיה, בעוד החוזים על הכסף זינקו ב-4.6% לרמה של 21.34$ לאונקיה. בתגובה, מניות מכרות הזהב רצו למעלה עם תעודת הסל GDX שעוקבת אחרי הסקטור שרושמת זינוק של 5.8%.
מניית בלקבארי (BBRY) זינקה ב-10.5% לרמה של 10.78$ לאחר שיצרנית הסמארטפון אמרה כי היא הקימה וועדה שתחפש את האפשרות של מכירת החברה או יצירת שותפות. המניה החבוטה של חברת הטכנולוגיה הקנדתית, נפלה בכמעט 20% השנה. שווי השוק שלה התכווץ לרמה של 4.8 מיליארד דולר, משיא של 84 מיליארד דולר בשיא של שנת 2008. המניה היתה הסחירה ביותר בבורסת הנאסדק ביום שני. "בהתחשב בחשיבות ובעוצמה של הטכנולוגיה שלנו וההתפתחות של התעשייה והנוף התחרותי, אנו מאמינים כי זהו הזמן הנכון לחפש אלטרנטיבות אסטרטגיות", אמר טימוטי דאטל, יו"ר הוועדה המיוחדת של בלאקברי.
אפל (AAPL), חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם, עלתה ב-2.8% לרמה של 467.36$, לאחר שבלוג הטכנולוגיה AllThingsD דיוח כי החברה צפויה להציג iPhone בעיצוב חדשני ב-10 לספטמבר, מספיק זמן לפני תקופת מכירות החגים. בנתיים, המתחרה סמסונג, צפויה להסיר את הלוט מבעד למכשיר הגלקסי החדש בברלין, שבוע לפני האירוע של אפל.

שלישי:  המכירות הקמעונאיות צפויות להיות בדיקה חשובה לדופק של הצרכן האמריקאי ביום שלישי, ועשויות להצביע על עליה בקצב הוצאות הצרכנים. המכירות הקמעונאיות צפויות לעלות ב-0.4%, כך ע"פ כלכלני סיטי גרופ. בכך קצב המכירות עשויים להאיץ לרמה המהירה ביותר מאז סוף שנה שעברה. הדו"ח יתפרסם לפני פתיחת המסחר בשעה 8:30, יחד עם מחירי הייבוא והייצוא. סקר העסקים הקטנים NFIB יתפרסם עוד קודם בשעה 7:30 בעוד המלאי העסקי יפורסם במהלך המסחר בשעה 10:00.

אחרי הנעילה: יום בראנדס (YUM) נפלה ב-.3.8% חברת האם של מותגי המזון המהיר KFC ופיצה האט, דיווחה אחרי הנעילה כי מכירות הרשת בסין נפלו ב-13% בחודש יולי. יחד עם זאת החברה אמרה כי היא צופה כי המכירות יתאוששו ויחזרו לרשום עליה ברבעון הרביעי. המכירות של KFC ירדו בסין עקב חקירה ממשלתית שבודקת חשד להפרת בטיחות אצל יצרניות העופות.
ווייג' וורקס (WAGE), חברת שירותי כוח האדם, הודיעה על הנפקה שניה לציבור בהיקף של 7.2 מיליון מניות. המניה ירדה בתגובה ב-2.4% במסחר המאוחר. זה היה מקרה דומה עם חברת הפרמסוטיקל MDCO שאף היא הודיעה על הנפקה שני בהיקף של 5.5 מיליון מניות באמצעות החתמים ג'יי.פי.מורגן ובנק אוף אמריקה מריל לינץ'. המניה ירדה ב-1.5% אחרי הנעילה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.