הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מזג אוויר סוער בוול-סטריט מאת שלמה קופר 14.1.2014

מזג אוויר סוער בוול-סטריט מאת שלמה קופר 14.1.2014

14-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט נפלו ביום שני חזק כאשר המשקיעים נוקטים בזהירות רגע לפני שטף דוחות הרווח של פירמות אמריקה, בעוד אזהרות הרווח המוקדמות הולכות ונערמות ומותירות מצידן תחזית צמיחה חסרת ברק. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידה חדה של 1.26%, בעוד מדד הנאסדק נפל ב-1.47%.
וול-סטריט מתנסה בהתחלה איטית לשנת 2014, אחרי התלהבות אדירה בשנת 2013. מדד ה-S&P 500 שזינק ב-30% בשנה שעברה דחף את יחס מכפיל הרווח שלו לרמות שיא שלא נראו כמעט 7 שנים המשקיעים מצידם שוקלים את הסיכון בלקנות מניות בפרמיות גבוהות אשר עלולות להציג רווחים בעונת הדוחות הקרובה שיעידו על עצירה בצמיחה. אתמול מחלקת המחקר של גולדמן זאקס הגדירה את המחירים של ה-S&P 500 כמחירים גבוהים ע"פ כל קנה מידה ואמרה כי המניות עשויות להיות בדרך לתיקון.
עד כה 10 מתוך כל 11 הודעת רווח מקדימה לעונת הרווחים הנוכחית מחברות ה-S&P 500, היו חברות שהודיעו על הורדת תחזית הרווח. מספר חברות שפירסמו תוצאות רווח חלשות או תחזיות חלשות ביום שני, לרבות: סודהסטרים (SODA), לולולמון (LULU) ואקספרס (EXPR) ראו את המניה שלהן נחבטת חזק.
האנשים זזים הצידה לקווים ומחכים שדוחות הרווח יעשו קצת יותר ברורים. הפודנמנטלס יהיו חייבים לתמוך בשוק כדי שנוכל לראות עליות נוספות בעתיד, בעיקר לאור העובדה כי הפדרל ריזרב מתחיל לצמצם את תוכנית התמריצים. לאחר שנה נוצצת ב-2013, המשקיעים לא מוצאים טעם להיות אגרסיביים בשנת 2014 עד אשר החברות שהם מעוניינים להשקיע בהן ידווחו על המספרים האחרונים שלהן ויתנו את האיתות שהכל בסדר.
החרדה של המשקיעים תורגמה אתמול ישירות לרצון של המשקיעים לשלם יותר על ביטוח כנגד נפילה במדד ה-S&P 500. מדד התנודתיות של בורסת שיקגו ה-VIX, זינק ב-9.4% לרמה של 13.28 נק', כאשר הוא רושם את הזינוק היומי החד ביותר מזה חודש. יחד עם זאת מדד ה-VIX עדיין נסחר ברמות שפל היסטוריות.
לולולמון (LULU) צללה ב-16.6% לרמה של 49.70$, לאחר שהחברה הנמיכה את תחזיות הרווח שלה. סודהסטרים (SODA) הצטרפה למצעד החברות שחותכות את תחזית הרווח וספגה מהלומה כאשר המשקיעים לחצו על כפתור ה"ברח"  ושיגרו אותה לנפילה חדה של 26%.
מרק (MRK) היתה מניית הבלו-צ'יפ היחידה שעלתה אתמול, ועוד איך עלתה. עם עליה של 6.5% אתמול, לא הייתם יודעים שמדד הדאו-ג'ונס סיים בירידה של 1.09%. הזינוק במניה הגיעה לאחר פרסום ראשוני באתר האינטרנט של ה-FDA על תוצאות חיוביות במחקר רפואי של החברה. נראה כעת כי הדרך כעת סלולה לאישור התרופה למניעת קרישי דם ה-Vorapaxar, 
שלישי: הסוחרים יפקחו עין היום על נתוני מכירות הקמעונאיות ומספרי הרווח של 2 הבנקים הגדולים ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) , אשר עשויים לשמש כזרז חיובי למניות לאחר שאלו נחבטו למטה אתמול במסחר סוער  ותנודתי. נראה שהמשקיעים חוששים יותר מכל מדוחות הרווח. נראה כי כולם בטוחים כי הכלכלה מאיצה. אך השאלה היא האם זה יתורגם גם לצמיחה ברווחי הפירמות.
היומן הכלכלי היום יציג את המכירות הקמעונאיות בשעה 8:30, רמות המלאי העסקי בשעה 10:00. נשיא הבנק הפדרלי של פילדלפיה ינאם בשעה 12:45, בעוד נשיא הבנק המרכזי של דאלאס ינאם בשעה 1:20.
אחרי הנעילה: רשת הכבלים טיים וורנר (TWX) עלתה ב-1.96% לאחר דיווח כי צ'ארטר קומיוניקיישן (CHTR) הציעה לרכוש את הרשת תמורת 132.50$ למניה.
מניית וולברין וורלדווייד (WWW) נפלה ב-2.4% לאחר שיצרנית ההלבשה הוציאה תחזית הכנסות שנפלה מתחזית האנליסטים.
מניית יום בראנדס (YUM) ירדה ב-1.3% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה שמחזיקה במותגי רשתות מזון מהיר כמו KFC ופיצה-האט הודיעה על מכירות הרשת לחודש דצמבר שעלו ב-2% בסין וכוללים צמיחה של 5% ברשת KFC וירידה של 3% בפיצה האט. מכירות הרשת בסין ירדו ברבעון הרביעי ב-4%.
נאוטילוס (NLS) זינקה ב-9.43% במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שיצרנית ציוד הכושר הוציאה תחזית לרווחי הרבעון הרביעי שעקפה את ציפיות האנליסטים בוול-סטריט.

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.