הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עונת הרווחים Vs הפוליטיקאים במאבק על לב המשקיעים!

עונת הרווחים Vs הפוליטיקאים במאבק על לב המשקיעים!

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
לקראת סוף השבוע האחרון, הכסף החכם היה מוכן לצחוק כל הדרך אל הבנק. זאת מאחר והוא רצה כי המשקיע הממוצע יכנס לבהלה משיתוק הממשלה בוושינגטון, על-מנת לדחוף את המניות למטה. התוכנית של הכסף החכם היתה לאסוף מניות לאורך הירידה, כדי להיות בעמדת פתיחה מצויינת לרגע שבו השוק השוורי יימשך. ההיסטוריה עומדת לצד הכסף החכם. הם יודעים כמה מהר השוק רץ בעבר כאשר השיתוק הממשלתי בסופו של דבר הסתיים. ואם כל זה יתרחש במהלך עונת דוחות הרווח, מה טוב, מאחר ורווחים משמעותיים ינעלו במניות הנכונות.
השוק רץ חזק למעלה ביום חמישי וביום שישי, כאשר הוא חוזר להיסחר בסמוך לשיא כל הזמנים תוך השארת החששות מאחור. המשקיעים שהיו מוכנים להמר על-כך הרוויחו ובגדול.
המשקיעים בוול-סטריט שקיוו להשאיר את הפוליטיקה בצד ולחזור ולהתעסק בפונדמנטלס, ככל הנראה לא הולכים להגשים את משאלתם בשבוע הקרוב. הקרב בין הפוליטיקאים בוושינגטון על העלאת תקרת האשראי נמצא בעיצומו, והבורסה הולכת לרקוד לקול צלילם של המחוקקים.
ההוכחה כי חוסר הוודאות הפוליטי דחף את השוק למטה התקבלה ביום חמישי וביום שישי, כאשר ה-S&P 500 הצליח לייצר 2 ימי עליות חזקים בזה אחר זה, רגע לפני סיום השבוע. הפוליטקיאים יהיו עסוקים במשא ומתן על העלאת תקרת האשראי שעומדת היום על 16.7 טריליון דולר ועל פתיחתה מחדש של הממשלה הפדרלית. אם מגבלת האשראי לא תעלה עד ל-17 באוקטובר, ארה"ב עלולה להכריז פשיטת רגל על חובותיה.
ממשלת ארה"ב נמצאת בשיתוק חלקי מאז ה-1 באוקטובר. השיתוק נמשך נכון לעכשיו פרק זמן ארוך יותר מכפי שמישהו ציפה ובעוד הצעות מהנשיא אובאמה והרפובליקנים בקונגרס נתפסים כסימנים של התקדמות, סיכום סופי נותר עדיין מעורפל.
כאשר המשקיעים יוכלו להתפנות מעט מהפוליטיקה, הם בוודאי יצללו לתוך השבוע הראשון העמוס בתוצאות הרווח לרבעון השלישי של הגדולות בפירמות אמריקה, בינהן ענקיות כמו ג'נרל אלקטריק (GE), גולדמן זאקס (GS) וגוגל (GOOG).
אנליסטים רבים ציפו לעליה בתנודתיות ככל שהשוק ימשיך ללא עסקה. מדד התנודתיות VIX, זינק בשבוע האחרון מעל לרמת ה-20 נק', בפעם הראשונה מאז חודש יוני. הנתונים מראים כי המשקיעים היו מוכנים לשלם יותר עבור הגנה בפני ירידות במדד ה-S&P 500 עכשיו מאשר בשלושת החודשים האחרונים. ביום רביעי, הפער בין החוזים העתידיים על ה-VIX ועל ה-VIX ל-3 חודשים הגיעו לרגע קל לרמה הנמוכה ביותר מאז סוף 2011 כאשר עמדו על פער שלילי של 2 נק'. מצב זה השתנה ביום חמישי כאשר השוק רץ בצורה חדה למעלה, אך הסוחרים נשארים בשמירה בפני פרץ נוסף של תנודתיות במידה והפוליטיקאים בוושינגטון לא יגיעו במהרה לעסקה.
בסיכום שבועי: מדד ה- S&P 500 רשם עליות של 0.75%. מדד הדאו-ג'ונס התקדם ב- 1.09% ומדד הנאסדק סיים את השבוע בירידות של 0.42%
מבט טכני
תנועת מדד ה-S&P 500 השבוע נראתה כאילו נלקחה משני סרטים שונים לחלוטין. בתחילת השבוע השוק המשיך להתדרדר לשפל של 3 שבועות, אך סוף השבוע הביא איתו אנחת רווחה. הרבה לחץ השתחרר אצל הקונים שרצו לקנות מניות. כפי שכתבנו כאן בשבועות האחרונים, הירידות בשבועות האחרונים היו ביטוי לחוסר הוודאות בשוק. אלו הזמנים שמייצרים הזדמנויות למשקיעים שמוכנים לקנות מניות כשכולם מוכרים. ההזדמנויות לא מחכות ומתגמלות את הסוחרים מהר. מדד ה-S&P 500 סגר מעל לרמת 170 נק' החשובה וכעת היעד הבא יהיה התמודדות עם שיא כל הזמנים ברמת 173.60 נק'. על הגרף השבועי נוצר נר ה- Engulfing. נר זה עוטף בנקודות המסחר הקיצוניות את הגבוה והנמוך של טווח המסחר מהשבוע הקודם. תבנית זו בעלת אמינות גבוהה ומאותת על סיכוי טוב להמשך התנועה החיובית בשבוע הקרוב.

 

s&p 500

 

בשבוע הקרוב
מספר נתונים כלכליים יושהו בעקבות השיתוק בממשלה בוושינגטון לרבות: מדד המחירים לצרכן והתחלות הבניה. יחד עם זאת מספר נתונים עדיין צפויים להשתחרר כמו סקר הייצור של הפד למדינת ניו-יורק וסקר הפילדלפיה פד, שניהם עבור חודש אוקטובר.
יום שני מציין את 'יום קולמבוס'. שוק המניות יהיה פתוח למסחר, אך הבנקים יהיו סגורים.
שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.