הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מייסיס משגרת את וול-סטריט לשיאים חדשים ! מאת שלמה קופר 14.11.2013

מייסיס משגרת את וול-סטריט לשיאים חדשים ! מאת שלמה קופר 14.11.2013

14-11-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו ומדד ה-S&P 500 סיימו בשיאים היסטוריים ביום רביעי וברמות הטובות ביותר של היום, למרות הפגנת חולשה מוקדם יותר במסחר. מדד ה-S&P 500 עלה ב-0.4% בעוד הנאסדק הצטיין עם עליות של 0.7%. מייסיס (M) העבירה נתוני רווח נוצצים שדחפו את השוק כולו והפיחו תקווה כי עונת החגים המתקרבת איננה משחק אבוד עבור הקמעונאיות. נתונים אלו מצטרפים לרשת גאפ (GPS) שדיווחה ביום שישי על מספרים חזקים במכירות של אוקטובר והעלתה תחזית לרווחי הרבעון הבא וג'יי.סי.פני (JCP) ששלשום דיווחה על כי ברומטר המכירות המרכזי שלה עלה בפעם הראשונה בכמעט שנתיים.
המניות החלו את יום המסחר באדום בעוד מסחר זהיר באירופה תרם לפתיחה הנמוכה. למרות שהמדדים באירופה ריחפו סביב הרמות הנמוכות של היום כאשר ארה"ב נפתחה למסחר, מהר מאוד המדדים האמריקאיים הצליחו למצוא את המסלול הירוק למעלה.
הנאסדק מוטה הטכנולוגיה הוביל את הריבאונד למעלה בעוד מניות בעלות משקל כבד בו כמו גוגל (GOOG 1032.47$), מיקרוסופט (MSFT 38.16$) וקוואלקום (QCOM 70.03$) סיפקו תמיכה משמעותית. נוסף על כך סיסקו (CSCO 24$) הוסיפה 1.1% לפני דוחות הרווח שפירסמה לאחר הנעילה. מניות המומנטום בנאסדק גם תמכו בו, לאחר שהקבוצה רשמה חולשה רוחבית בשבוע שעבר. פייסבוק (FB 48.71$), לינקדאין (LNKD 220.65$) ופרייסליין (PCLN 1124.20$) עלו בשיעורים של בין 2.3% ו-5.4%. טסלה (TSLA 138.70$) גם הפגינה עוצמה בתוך היום, אך ויתרה על מרבית העליות עד לסגירה על רקע דיווחים על שריפה במפעל החברה בקליפורניה.
מניית מייסיס (M) במופע זיקוקים זינקה ב-9.4% אל-על לסגירה ברמת שיא של 50.68$, לאחר שמפעילת בתי הכלבו בארה"ב אמרה כי קידום המכירות שלה הוביל לעליה בהכנסות וכי העסקים שלה משתפרים רגע לפני עונת הקניות לחגים. מייסיס היתה המניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 ואחת העסקאות הטובות בחדר המסחר האינטרנטי של מכללת מגמות. מייסיס שהעבירה דוחות רווח נוצצים היא בין הקמעונאיות הראשונות שצפויות לפרסם דוחות כספיים בימים הקרובים. התרומה בזינוק של מייסיס ניכרה על סקטור הקמעונאות כולו. תעודת הסל XRT שעוקבת אחרי הסקטור סיימה את היום בעליה של 1.3% לרמה של 87.31$.
עונת הרווחים נמצאת בשליש האחרון. עד כה 453 חברות ב-S&P 500 דיווחו על רווחי הרבעון השלישי, 67.1% היכו את הציפיות, 9.9% היו בשורה אחת עם הציפיות ו-23% הגיעו מתחת לציפיות. ברבעון טיפוסי, אם ללכת אחורה עד 1994, 63% מהחברות מכות את תחזיות הרווח, 17% מגיעות עם מספרים בשורה אחת עם התחזיות ו-21% מפספסות.
חמישי: על פיה ישק דבר. ביום חמישי ג'נט ילן, מי שתחליף את יו"ר הפד המכהן בן ברננקי בסוף ינואר 2014 בתפקידו, תנאם בקפיטול היל. היא צפויה לדבוק לתסריט קבוע מראש, אך ההערות שתשמיע עדיין עשויים לשלוח גלים בשוק. ילן תדבר לפני ועדת הבנקאות של הסנאט בשעה 10:00 בבוקר היום שעון ניו-יורק. עוד לפני עדותה, שיחררה אתמול ילן הצהרה בה היא ציינה כי הכלכלה עשתה התקדמות משמעותית בתמיכת הפד, אך כתבה כי יש מקום לעבודה נוספת.
מלבד עדותה של ילן המשקיעים בשוק יתמקדו בדוחות הרווח של הקמעונאית מס 1 בעולם וול-מארט (WMT) וירצו לראות האם הדוחות החזקים של מייסיס אתמול יכולים לחזור על עצמם אצלה.
היומן הכלכלי יכלול היום את דרישות האבטלה בפעם הראשונה, הגרעון המסחרי ורמת הפריון כולם בשעה 8:30 לפני צלצול הפעמון לפתיחה.
אחרי הנעילה: סיסקו (CSCO) קרסה ביותר מ-10% בשעות המאוחרות, כאשר הירידות מחריפות במהלך שיחת הועידה כאשר החברה הגישה את תחזיתה להמשך השנה. למרות ששורת הרווח שפירסמה החברה היכתה את התחזיות המוקדמות, המכירות של סיסקו שהגיעו ל-12.1 מיליארד דולר, היו נמוכות מתחזיות להכנסות שעמדו על 12.35$. החברה הודיעה במקביל כי מועצת המנהלים אישרה תוכנית לרכישה בחזרה של מניותיה בסכום של 15 מיליארד דולר.
נטאפ (NTAP) הספקית של פתרונות אחסון  בתחום התקשורת נסחרה בעליות של 1% אחרי הנעילה, למרות שהחברה פיספסה את תחזיות האנליסטים כאשר דיווחה על רווח של 48 סנטלמניה לעומת תחזית לרווח של 63 סנט.
סיוורלד (SEAS) המפעילה את פארקי שעשועי המים, ירדה ב-2.5% אחרי הנעילה בעקבות דוחות רווח שפיספסו את תחזיות וול-סטריט. השורה התחתונה עמדה על רווח של 1.11$ למניה לעומת צפי האנליסטים לרווח של 1.21$.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.