הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> קר בחוץ חם בפנים מאת שלמה קופר 14.2014

קר בחוץ חם בפנים מאת שלמה קופר 14.2014

14-02-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המשקיעים הצליחו לשחזר בימים האחרונים חלק מההתלהבות למניות שאבדה במהלך השבועות הראשונים של השנה. נראה כי מזג האוויר משחק תפקיד מרכזי בנתונים הכלכליים החלשים האחרונים שהתפרסמו והמשקיעים מוכנים כרגע להתעלם מהם. סופה חורפית פוקדת את החוף המזרחי של ארה"ב והגיעה ביום חמישי לניו-יורק ולוושינגטון, כאשר היא מביאה עמה שלג כבד וגשם. טיסות רבות מקורקעות ומשרדים ממשלתיים סגורים עקב הסופה.
וול-סטריט סגרה בעליות ביום חמישי, כאשר הנאסדק מותח את רצף העליות ליום ה-6 ברציפות. הקונים הצליחו להכניע את הדובים כאשר המשקיעים מוכנים להביט מעבר לנתונים מאכזבים על הוצאות הצרכנים ומטילים את האשמה על מזג האוויר הקר במיוחד בארה"ב ולא מייחסים זאת לחולשה אמיתית בכלכלה. הנאסדק רושם עליות של 5.7% במהלך 6 ימי המסחר האחרונים. גם מדד ה-S&P 500 וגם מדד הדאו רושמים עליות ב-5 מתוך 6 ימי המסחר האחרונים. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליה של 0.58%.
לאחר שמדד ה-S&P 500 נפל מתחת לממוצע נע ל-50 יום בתחילת פברואר, הוא הצליח להתאושש ולחזור להיסחר מעליו בימים האחרונים. נראה כי השוורים תפסו פיקוד מלא על וול-סטריט. לדובים היה סיכוי טוב, בהתחשב בגאפ השלילי בפתיחת היום, לדרדר את השוק למטה. אך הכדור נשמט מידיהם. הכל שיחק לטובתם. נתונים כלכליים חלשים, חוזים עתידיים שיורדים 10 נק' טרם הפתיחה, אך הם לא הצליחו להביא כל זאת ללחץ מכירות. כעת הסיכוי הולך וגדל כי בשבוע או השבועיים הבאים מדד ה-S&P 500 יצליח להשיג שיא היסטורי חדש עבור שנת 2014.
המדדים פתחו בירידות שערים, אך הצליחו לסגור את הגאפ שנוצר בפתיחה ולעבור תוך שעה מתחילת היום לטריטוריה חיובית. זאת למרות שכשעה לפני הפתיחה דרישות האבטלה השבועיות הצביעו על עליה בלתי צפויה בשבוע האחרון, בעוד המכירות הקמעונאיות לחודש ינואר רשמו ירידה של 0.4% מתחת לציפיות האנליסטים שציפו כי המכירות ישמרו על יציבות בהשוואה לחודש הקודם.
מניית סיסקו (CSCO) הנסחרת במדד הדאו-ג'ונס נפלה ב-2.5% לרמה של 22.27$ והייתה אחת המשקולות הגדולות על המדד. יצרנית ציוד הרשתות צופה ירידה של בין 6 ל-8 אחוזים במכירותיה ברבעון הנוכחי.
סקטור הטכנולוגיה עלה ב-0.9% כאשר הוא מקבל זריקת מרץ משמעותית ממניית פייסבוק (FB)  שזינקה ב-4.47% והייתה אחת העסקאות הרווחיות ביותר אצל הסוחרים בחדר המסחר האינטרנטי של מכללת מגמות אתמול. סוחרים בבורסה ציינו כי סגירות שורטים בימים האחרונים הם רכיב מסוים מאחורי העליות בחלק ממניות המומנטום.
ענקית המדיה קומקאסט (CMCSA) הודיעה אתמול כי תרכוש את חברת הכבלים טיים וורנר (TWC) בעסקת ענק בשווי 45.2 מיליארד דולר. TWC זינקה בתגובה ב-7% לרמה של 144.81$ בעוד CMCSA נופלת ב-4.1% לרמה של 52.97$.
מניית הול פודס מרקט (WFM) צנחה ב-7.2% לרמה של 51.46$. רשת הסופרמרקטים המתמחה במזון טבעי ואורגני הדהימה את המשקיעים ביום רביעי בלילה כאשר חתכה את תחזית המכירות לשנת 2014 בפעם השנייה ב-3 החודשים האחרונים.
שישי: היומן הכלכלי ביום שישי יכלול את מחירי הייבוא בשעה 8:30, התפוקה התעשייתית תתפרסם בשעה 9:15 ומדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן בשעה 9:55. הסוחרים יצאו היום לסוף שבוע ארוך ויחזרו למסחר רק ביום שלישי בשבוע הבא. ביום שני הקרוב לא יתקיים מסחר בוול-סטריט לרגל 'יום הנשיאים'.
אחרי הנעילה: מניית ענקית הביטוח AIG עלתה בשעות המאוחרות ב-1.12% במחזורי מסחר ערים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח לרבעון הרביעי שעמד על 1.34$ למניה. האנליסטים ציפו לרווח של 96 סנט למניה. AIG הודיעה בנוסף לעובדים שלה כי היא הולכת לחתוך את כוח העבודה שלה ב-3%. AIG מעסיקה היום 63 אלף עובדים, כך שמדובר בקיצוץ של 1,890 משרות. בנוסף החברה הודיעה כי תעלה את הדיבידנד שמחלקת למשקיעים ב-25% לרמה של 12.5 סנט למניה ותוסיף 1 מיליארד דולר לתוכנית רכישת המניה בחזרה, מה שמביא את התוכנית הקיימת לסך של 1.4 מיליארד דולר.
מנסים לרזות במשקל? מניית 'שומרי משקל' (WTW) נחתכה ב-20.06% אחרי הנעילה במחזורים כבדים, לאחר שהחברה צופה "שנה מאתגרת מאוד" ב-2014. החברה חתכה את תחזית הרווחים לטווח של $1.30-$1.60 לעומת תחזית האנליסטים שציפתה לרווח של 2.72$ למניה בשנת 2014.
באותו סקטור מניית GNC קרסה ב-15.82% לאחר שקמעונאית הויטמנים ותוספי המזון צופה רווח ב-2014 שיעמוד על $3.18-$3.24, בעוד האנליסטים ציפו לרווח של 3.45$ למניה.
מניית J2 Global (JCOM) זינקה ב-19.56% בשעות המאוחרות לאחר שהחברה העלתה את תחזית המכירות לשנת 2014.
אג'ילנט טכנולוג'יז (A) נפלה 5.96%  לאחר שהחברה הנמיכה את תחזית הרווחים לרבעון השני של השנה.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.