הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> קארל איצ'ן נכנס לאפל ומסובב את השוק למעלה !

קארל איצ'ן נכנס לאפל ומסובב את השוק למעלה !

14-08-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
מסחר הקיץ נמשך גם אתמול, אך הרוח השוורית המשיכה לשלוט בוול-סטריט. אם ביום שני השוק פתח בגאפ דאון אך מהר הצליח להתאושש ולסגור את הגאפ, הרי שאתמול השוק פתח גבוה ומיד הלך לסגירת הגאפ, לפני ששינה כיוון וחזר לטריטוריה הירוקה אחה"צ. היעדר כיוון והפכפכות רבה מיום ליום ובתוך כל יום היו התמצית של המסחר בחודש אוגוסט עד כה. אלו שיודעים לבחור את המניות האינדבידואליות יכולים לזרוח בזמנים כאלו. מדד ה-S&P 500 סיים בעליות של 0.3% לאחר שסבל מחולשה בתחילת היום.
המניות החליקו למטה מהשער בבוקר עם מכירות חיסול בתגובה למכירות הקמעונאיות לחודש יולי, שהגבירו את החששות של שחקני השוק כי הפד עשוי להחל בנסיגה הדרגתית מתוכנית ההקלה הכמותית כבר בפגישתו הבאה בחודש ספטמבר. המכירות הקמעונאיות בחודש יולי עלו ב-0.2%, בהתאם לציפיות,  לאחר עליה של 0.6% בחודש יוני. מספרי המכירות היו הפתעה מבורכת בהתחשב בדו"ח התעסוקה המאכזב לחודש יולי, שהרע כי השכר המצטבר במשק האמריקני נפל ב-0.3%. בדר"כ הייתם מצפים  ללחץ משמעותי כלפי מטה בצמיחת המכירות כתוצאה מכך. נראה כי העליות האחרונות בשוק המניות והשיפור שבבטחון התעסוקתי, כפי שמשתקף במגמה היורדת בדרישות האבטלה,קיזזו את ההשפעה של החולשה בצמיחת הסחר ואיפשרו לצרכנים להשתמש בחסכונות כדי להמשיך את מגמת הצריכה ביולי כלפי מעלה.
הכותרת הגדולה של אתמול היתה אפל (AAPL), שזכתה בכוח החיים הודות לציוץ חצוף בטוויטר ע"י לא אחר מהמשקיע האגדי קארל איצ'ן. "דוד קארל", הצטרף לטוויטר בחודש יוני וצייץ רק מספר בודד של פעמים, ,אך נראה כי הוא מצא את הקול שלו בעולם המדיה החברתית. איצ'ן חשף בציוץ מאתמול כי לקח פוזיציה במניית אפל, שמאוחר יותר התבררה להיות בגודל של מיליארד דולר במניה וכי הוא דיבר עם מנכ"ל אפל והמריץ אותו להגדיל את תוכנית הרכישה בחזרה של המניה בכדי להציף לבעלי המניות ערך גבוה יותר. החשיפה עזרה לאפל לזנק בכ-5% אתמול ולעלות ב-20 מיליארד דולר בשווי השוק שלה, כאשר היא מגיעה לשיא של 6 חודשים וננעלת מעל לממוצע נע ל-200 יום. למרות שהפוזיציה של איצ'ן איננה ענקית, המשמעות הגדולה שלה היא הבטחון שמוענק למשקיעים העייפים. אפל סיימה את היום ברמת 489.57$.  מוקדם יותר השבוע אפל רצה לאחר שהחברה חשפה כי ההשקה של הדור החדש של ה-iPhone תתרחש ב-10 לספטמבר.
רביעי:  המכירות הקמעונאיות צפויות להיות בדיקה חשובה לדופק של הצרכן האמריקאי ביום שלישי, ועשויות להצביע על עליה בקצב הוצאות הצרכנים. המכירות הקמעונאיות צפויות לעלות ב-0.4%, כך ע"פ כלכלני סיטי גרופ. בכך קצב המכירות עשויים להאיץ לרמה המהירה ביותר מאז סוף שנה שעברה. הדו"ח יתפרסם לפני פתיחת המסחר בשעה 8:30, יחד עם מחירי הייבוא והייצוא. סקר העסקים הקטנים NFIB יתפרסם עוד קודם בשעה 7:30 בעוד המלאי העסקי יפורסם במהלך המסחר בשעה 10:00.

אחרי הנעילה: אפל (AAPL) המשיכה לעלות בעוד 0.86% במסחר המאוחר לרמה של 493.80$ בדרכה לרמת ההתנגדות 500$, כאשר המשקיעים ממשיכים להריע לקארל איצ'ן שחשף פוזיציה גדולה במניה.
קרי (CREE) יצרנית רכיבי השבבים התרסקה ביותר מ-15% אחרי הנעילה במחזור מסחר ער, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 38 סנט למניה בהתאם לתחזיות האנליסטים. מכירות החיסול במניה הגיעו לאחר שהחברה שיחררה את תחזיתה להמשך השנה שהיתה נמוכה משמעותית מהציפיות.
ברודקייד (BRCD) זינקה ביותר מ-16.5% לאחר הנעילה במחזור מסחר כבר, אחרי שיצרנית מוצרי אחסון הרשת דיווחה על רווח של 19 סנט ועקפה בכך את תחזית האנליסטים ב-7 סנט למניה.
סי וורלד אינטרטיינמנט (SEAS) צללה ביותר מ-11% במסחר המאוחר, לאחר שמפעילת פארקי השעשועים פיספסה את תחזית האנליסטים ב-10 סנט כאשר דיווחה על רווח של 41 סנט למניה. נוסף על כך החברה הנמיכה את תחזית ההכנסות לשנה כולה.
אקסוון (XONE) נפלה ב-16% אחרי הנעילה לרמה של 63.35$ במחזורי מסחר ערים, ,לאחר שחברת ההדפסה בתלת מימד, דיווחה על הפסד של 8 סנט למניה, הפסד עמוק יותר מ-6 סנט למניה כפי שהאנליסטים בוול-סטריט ציפו. החברה אף הנמיכה את תחזית ההכנסות שלה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.