הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> וול-סטריט חוגגת את המכירות הקמעונאיות מאת שלמה קופר 15.1.2014

וול-סטריט חוגגת את המכירות הקמעונאיות מאת שלמה קופר 15.1.2014

15-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט עלו ביום שלישי ומחקו את מרבית הירידות החדות של יום שני, בעוד נתונים חזקים על המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר הרגיעו את החששות כי יתכן והצמיחה הכלכלית מאטה. המכירות הקמעונאיות עלו ב-0.7% בחודש דצמבר ביחס לחודש הקודם ועקפו ב-0.3% את תחזית הכלכלנים. נתוני המכירות הקמעונאיות מגיעות לאחר נתונים גרועים על שוק התעסוקה שפורסמו ביום שישי. המספרים מאותתים כי ככל הנראה הכלכלה זזה קדימה בקצב יפה למרות נתוני התעסוקה.מדד ה-S&P 500 עלה 1.08%.
גוגל (GOOG) קפצה ב-2.4% לרמה של 1,149.40$ והעניקה למדד הנאסדק זריקת מרץ משמעותית לביצועי יתר על שאר המדדים, יום לאחר שהחברה הודיעה על התוכנית לרכוש את Nest Labs. העסקה שנאמדת בשווי של 3.2 מיליארד דולר מבטיחה להעניק לגוגל קו חדש של מוצרים יחד עם צוות עיצוב מוערך ביותר. מדד הנאסדק סיים את היום בעליה חדה של 1.69%.
העליות ביום שלישי מגיעות יום לאחר שמדד ה-S&P 500 רשם את הצניחה הגדולה ביותר שלו מזה חודשיים. הסוחרים כבר מבינים כי ההתחלה של שנת 2014 היא בגדר קדימון לשנה כולה.  זו הולכת להיות שנה הרבה יותר תנודתית מאשר שנה שעברה, אז המניות שייטו בנחת ועקביות למעלה.
אינטל (INTC) זינקה ב-4% וסגרה ברמה של 26.51$ לאחר שג'יי.פי.מורגן העלה את דירוג המניה ל"משקל יתר" מדירוג קודם של "נייטרלי". יצרנית הרכב החשמלי טסלה (TSLA) אמרה כי מסירות כלי הרכב של מודל S סדאן ברבעו הרביעי ניפצו את התחזית המוקדמת. המניה הגיבה בצורה חדה כאשר היא מזנקת ב-15.7% לרמה של 161.27$.
הבנקים הגדולים החלו לשחרר את דוחות הרווח לרבעון ה-4 של 2013. ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) הצליחו לעקוף את תחזית האנליסטים. יחד עם זאת העליות במניות אלו היו מוגבלות בהתחשב בכך ש-WFC כבר נסחרת בסמוך לשיא כל הזמנים ו-JPM נסחרת ברמה הגבוהה ביותר מאז שנת 2000. מניות 2 הבנקים עלו בפחות מ-0.1% במהלך היום. בנק אוף אמריקה (BAC), סיטיגרופ (C), גולדמן זאקס (GS) ומורגן סטאנלי (MS) יפרסמו את תוצאות הרווח שלהן בהמשך השבוע.
עם 5% מחברות ה-S&P 500 שכבר דיווחו על תוצאותיהן הרבעוניות, 53.8% מהן עקפו את תחזיות הרווח, מתחת לממוצע ההיסטורי ארוך הטווח שעומד על 63%. כ-62% מהחברות הצליח עד כה לעקוף את תחזית האנליסטים בשורת ההכנסות, מעל לממוצע ארוך הטווח שעומד על 55%.
היורדות הגדולות במדד ה-S&P 500 היו מניית גייםסטופ (GME) ומניית סטראטסיס (SSYS) שנחבטו למטה לאחר שהעבירו תחזית רווחים נמוכה מהציפיות. GME צללה 19.9% לרמה של 36.31$. חדר המסחר של מגמות העלה עסקת שורט רשמית על מניה זו בתחילת היום, העסקה הטובה ביותר בכל היום. יצרנית הדפוס הדיגיטלי בתלת מימד SSYS נפלה 8.2% לרמה של 119.37$.
צ'ארטר קומיוניקיישן מנסה להשפיע על בעלי המניות ולתפור עסקה על-מנת לרכוש את חברת הכבלים טיים וורנר (TWC). 3 הצעותיה הקודמות לרכישת החברה נדחו ע"י מועצת המנהלים. ביום שני החברה נקטה בגישה שונה והלכה לציבור והציעה תשלום של 132.50$ למחזיקים במניה. TWC המריאה 2.7% לרמה של 136$.
רביעי: למרות פאניקת המכירות ביום שני, הגיע יום שלישי ומחק כמעט לחלוטין את הירידות החדות מתחילת השבוע, כאשר הנאסדק סוגר בשיא של 13 שנים. חלק מהסיבה לעליות אתמול נעוץ בשבוע פקיעת האופציות,אשר משחק תפקיד אצל חלק מהשחקנים הכבדים. יום שישי הקרוב הוא 'יום הכישוף המשולש' בו יפקעו 3 סדרות של אופציות על מניות, מדדים וחוזים עתידיים.
FAST תדווח לפני הפתיחה, בעוד KMI ו-CSX תפרסמנה את תוצאות הרבעון האחרון לאחר הנעילה. הסוחרים בעיקר יתמקדו בתוצאות של CSX מסקטור התחבורה. יהיה חשוב לראות מה יש לה לומר על הכלכלה. חברות לשינוע סחורות מסקטור התחבורה תמיד חשובות כאינדיקטור ראשי לכלכלה כולה.
היומן הכלכלי יכלול את מדד המחירים ליצרן (PPI) ואת סקר האמפייר סטייט, שניהם יפורסמו לפני הפתיחה בשעה 8:30. ספר הבז' של הפד לבחינת המצב הכלכלי יפורסם בשעה 14:00.
הסוחרים ימשיכו ויתמקדו גם היום בדוברים של הפדרל ריזרב. נשיא הבנק הפדרלי של שיקגו, צ'ארלס איוון, ינאם בשעה 12:50 ונשיא הבנק הפדרלי של אטלנטה, דניס לוקהארט, ידבר בשעה 17:20.
אחרי הנעילה: מניות ההדפסה הדיגיטלית בתלת מימד המשיכו לצלול אחרי הנעילה. במניית אקס וואן (XONE) המסחר הופסק אחרי הנעילה, לאחר-מכן כאשר המסחר בה חודש המניה צללה ב-13.86%, לאחר שהחברה חתכה את תחזית ההכנסות שלה לשנת 2013 לטווח של $40-$42 מיליון מתחזית קודמת שעמדה על 48 מיליון דולר. החברה הסבירה זאת בלקוחותיה ברוסיה, הודו, מקסיקו וצרפת שמעדיפים לדחות רכישות חדשות לשנת 2014. הירידה החדה של XONE השפיעה כל הסקטור כולו במסחר המאוחר. DDD נפלה 3.65% בעוד SSYS ירדה 1.11%.

מניית ג'נרל מוטורס (GM) זינקה ב-3.07% במסחר המאוחר. החברה הודיעה כי תשלם לראשונה דיבידנד לבעלי המניות בחודש מרץ הקרוב. זהו הדיבידנד הראשון שהחברה מחלקת מאז מאי 2008. המהלך מגיע לאחר שמשרד האוצר מכר את החלק האחרון שלו ב-GM, שבזמנו רכש כחלק מחילוץ  GM.

מניית דאטהלינק (DTLK) זינקה בשעות המאוחרות ב-32.02% לאחר שהחברה שמספקת תשתית למרכזי נתונים העלתה את תחזית הרווח שלה לרבעון הרביעי.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.