הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 15.1.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 15.1.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף- בסקירה הקודמת (ראה כאן: http://www.besttrader.co.il/pages.yecms/skirot/1-1-2016 ) ציינו כי: "מדד המעו"ף ממשיך להראות חולשה. מבנה המחירים במדד המעוף מתחיל להראות פחות ופחות טוב וניתן לומר שככל שעוברים השבועות והמדד לא מראה סימני התאוששות ופריצה של ההתנגדות ב-1590 נקודות - עולים הסיכויים לגל יורד נוסף. למעשה, השיאים כבר מבנה מחירים הולך ויורד, הממוצעים הנעים מסודרים במבנה יורד (מבנה שבו הממוצע המהיר שוהה מתחת לממוצע האיטי) ומתנדים רבים מעידים על המומנטום השלילי של המדד."
אז נכון שקשה מאוד לתזמן שווקים ולפעמים צריך קצת מזל כדי לדייק בתיזמון אבל במקרה הזה הכתובת פשוט היתה על הקיר. החולשה קפצה לעין וזה היה רק עיניין של זמן עד לנפילה. למעשה מכתיבת הסקירה הקודמת (לפני שבועיים) ועד עתה איבד המדד כ-5% ומאז השיא שנרשם בחודש יולי איבד המדד כ-16%. יהיו סוחרים פזיזים ששוב ינסו "לנצל הזדמנויות" ולקנות עם כל רגע של התאוששות אבל נראה שהפעם ההתנהגות הנכונה תהיה דווקא לנצל את העליות לצורך מכירה וצמצום אחזקות.
גרף מדד תא 25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,454.4 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

בסקירה הקודמת כשמדד ה-SP500 נסחר בשער 2,043.94 נק' כתבנו כך: "מי שאינו מחזיק במדד עצמו אלא במניות בודדות במדד כבר ככל הנראה מרגיש שהאווירה משתנה אט אט ושמי וול סטריט מאפירים ומרמזים על חולשה משמעותית המתקרבת במהירות".
אין צורך להסביר מה התרחש מכתיבת הסקירה הקודמת ועד היום (איבד כ-6% ואם לא היה מטפס אמש בכ-2% המצב היה נראה אפילו חמור יותר).
שוב, חשוב לציין שמדד ה-S&P500 הגיע אי שם לפני כשנה לרמת ההתנגדות שבאזור 2,100 נקודות ומאז כשל פעם אחר פעם בניסיונות הפריצה לשיאים חדשים. היום המדד נמצא במומנטום שלילי מובהק שאותו ניתן להסיק בקלות מעצם סידור הממוצעים הנעים על הגרף:
מדד S&P 500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 1,921.83 נקודות. קרדיט: FXGraph

חיזוק ברור לכך ניתן לקבל כשמנתחים את הגרף הבא המלמד כי אחוז המניות במדד ה-500SP הנסחרות מעל ממוצע נע 50 צנח מתחילת חודש נובמבר ועד היום בעשרות אחוזים. את יום המסחר האחרון הוא נועל על 12.6% בלבד !
גרף  SPX50 
קרדיט: stockcharts.com
אם לא די בכך, ניתן לראות את אחוז המניות שנסחרות במגמה שורית (רק 27.8% מהמניות).
גרף BPNYA 
קרדיט: stockcharts.com
למרות שמדדי המניות באמריקה התאוששו אמש בשיעורים נאים של עד כ-2% קשה לומר ששניתן לנשום לרווחה. למעשה, קשה להאמין שנראה בהמשך ההתאוששות כל עוד מחירי הנפט נסחרים ברמתם הנוכחית (כ-31$) משום שמחירים כ"כ זולים מאיימים על חלקים ניכרים מתעשיית האנרגיה, על זאת יש להוסיף את השבריריות שמשדרת סין ומכאן ניתן להניח שכרגע עדיין מוקדם מידי לחשוב על קניית מניות.
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.