הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> קולומבוס בא לעזרה!

קולומבוס בא לעזרה!

15-10-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות סיימו מסחר תנודתי בעליות צנועות ביום שני, בעוד המשקיעים מהמרים כי בקרוב תהיה עסקה בוושינגטון שתעלה את תקרת האשראי, זאת למרות שאין סימנים להתקדמות. מדד ה-S&P 500 נעל עליות של 0.4% בפעם הרביעית ברציפות. סוחרי חדר המסחר הוירטואלי של 'מכללת מגמות' החזיקו אתמול ביתרון משמעותי על-פני שאר הסוחרים בוול-סטריט, עם ניתוח סטטיסטי מעמיק שהראה כי ה'קולומבוס דיי' נוטה להביא יום חיובי. לצפייה בניתוח לחץ כאן. האנליסטים בתחילת היום בחדר המסחר קבעו בצורה החלטית כי למרות פתיחה שלילית של 0.8% במדדים 'קנו, קנו קנו!' מאחר והשוק עומד לטפס לעבר סגירת הגאפ שנפתח בפתיחה. ואכן החל מצלצול הפעמון לפתיחה וחרף המסכים האדומים שריצדו בוול-סטריט, המניות לא הסתכלו יותר לאחור ובצורה עקבית טפסו למעלה עד שסגרו את הגאפ הגדול. אחרי הצהריים, הקונים קיבלו תאבון והצליחו אף להכפיל את התנועה העולה במהלך המוכר ע"י הסוחרים המקצועיים בוול-סטריט כ-Reciprocal Range.
הנשיא אובאמה היה אמור להפגש עם מספר מנהיגים בקונגרס, ולמרות שהבית הלבן הודיע כי הפגישות נדחו, סימנים למשא ומתן נתפסו בצורה חיובית ע"י השוק.
המניות החלו את היום בצלילה כלפי מטה, לאחר שהשיחות בסוף השבוע לא הצליחו להביא לפתרון שיפתח מחדש את הממשלה הפדרלית ויעלה את תקרת המשיכה בגובה 16.7 טריליון דולר, אליה ארה"ב מתקדמת. כשלון להעלות את תקרת האשראי, יותיר את הכלכלה הגדולה בעולם אימפוטנטית לשלם את חשבונותיה בשבועות הקרובים.
כסימן לזהירות בשוק, מדד התנודתיות של בורסת שיקגו ה-VIX, שנסחר בצורה אופיינית הפוך ל-S&P 500, עלה אתמול ב-1.8% למרות העליות בשוק. מחזורי המסחר בשוק היו נמוכים, ובעיקר קשורים לקולומבוס דיי, כאשר הבנקים ושוק האג"ח נותרו אתמול סגורים. כ-4.77 מיליארד מניות החליפו ידיים אתמול בשוק, מתחת לממוצע היומי עד כה השנה שעומד על מעל 6 מיליארד מניות.
המשקיעים מחכים השבוע לדוחות הרווח ממספר ענקיות, כאשר תוצאות מסיטיגרופ (C), קוקה קולה (KO), ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) ואינטל (INTC) נמצאות על הפרק. שחקני השוק מחכים לראות איזו השפעה יש לסוגיות בוושינגטון על התוצאות והתחזיות של פירמות אמריקה.
עם 6% ממניות ה-S&P 500 שכבר דיווחו, 55% מהן הצליחו להכות את קונצנזוס ציפיות הרווח, מתחת לממוצע ההיסטורי שעומד על 60%.
בין המניות הבולטות, נטפליקס (NFLX) זינקה ב-7.8% לרמה של 324.36$ והיתה המניה עם הביצועים הטובים ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שה'וול-סטריט ג'ורנל' דיווחה כי החברה בשיחות עם מספר חברות כבלים מובילות בארה"ב, על-מנת להפוך את שירות הזרמת הוידאו על גבי רשת האינטרנט, לזמין עבור לקוחותיהם דרך מכשירי הכבלים בבית.
בצד השלילי של המתרס, אקפדיה (EXPE) צללה ב-6.2% לרמה של 48.51$, לאחר שדויטשה בנק הוריד את דירוג המניה ל'החזק' מ'קניה'.
שלישי: עונת הדוחות בהילוך גבוה השבוע ועל הפרק היום דוחות מסיטי גרופ (C), קוקה קולה (KO) וג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) שיהיו בין החברות הגדולות שתדווחנה לפני פתיחת המסחר. עבור סיטי, המשקיעים רוצים עדכון על המהלך של הבנק למכור נכסים בלתי רצויים. מנכ"ל הבנק, מייק קורבט, חוגג שנה בתפקיד הנחשק, כך שהאנליסטים צפויים להכריע כיצד הוא תיפקד עד כה.
בוושינגטון העניינים מתחממים. למרות דחיה בפגישה בין הנשיא אובאמה ומספר מנהיגים רפובליקניים, המשקיעים הפכו לאופטימיים פעם נוספת אתמול על-כך שיש רצון לפגישה.
אחרי הנעילה: למרות עונת הדוחות לא היתה פעילות יוצאת דופן אחרי הנעילה. בין התנועות שנצפו, מניית פאקג'ינג (PKG) עלתה ב-1.42% לרמה של 59.35$ במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שיצרנית האריזות דיווחה על רווח מתואם של 91 סנט למניה לרבעון השלישי על הכנסות של 845.4 מיליון דולר. החברה הצליחה לעקוף את תחזית האנליסטים בשורת הרווח, אך פיספסה במעט את תחזית ההכנסות.
מניית טרהדאטה צללה 11.56% לרמה של 46.50$ במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה הורידה את תחזית הרווח לשנה כולה. החברה גם דיוחה על רווח של 69 סנט למניה שתאם את תחזיות האנליסטים המוקדמות. יחד עם זאת החברה פיספסה בשורת ההכנסות שעמדו על 665 מיליון דולר לעומת תחזית האנליסטים ל-700 מיליון דולר.
מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.