הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> ילן שולחת את השוק לשיאים חדשים! מאת שלמה קופר 15.11.2013

ילן שולחת את השוק לשיאים חדשים! מאת שלמה קופר 15.11.2013

15-11-2013

מדדי וול סטריט 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
השוק נמצא על המסלול לסגור שבוע 6 רצוף של עליות ביום שישי, כאשר המשקיעים בטוחים הרבה יותר במה לצפות מהפדרל ריזרב. ה- S&P 500 הוסיף 0.5% וביקר בשיאים היסטוריים חדשים נוספים כאשר הוא מרחיב את העליה השבועית ל-1.1%. בנתיים הנאסדק הפגין חולשה עם עליה נמוכה יותר של 0.2% בעוד סיסקו (CSCO 21.36$) מכבידה על המדד מוטה הטכנולוגיה.
מניית CSCO צנחה ב-11%, לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות רווח מתחת לתחזיות ואמרה כי היא צופה שההכנסות לרבעון השני של השנה ירדו בעד 10%. באופן מעניין, ההנחיות המאכזבות של החברה לא השפיעו על מניות טכנולוגיה אחרות. מניית הטכנולוגיה הגדולה ביותר במשקלה במדד הנאסדק אפל (AAPL 528.16$) נעלה את היום בעליה של 1.5%, בעוד סקטור הטכנולוגיה רשם ירידה של 0.4% כאשר הוא מבלה את ההיום בטיפוס למעלה מתוך הפתיחה הנמוכה.
הריצה במהלך היום התרחשה במהלך עדותה של ג'נט ילן מול ועדת הבנקאות של הסנאט. אף פצצה חדשה לא נחתה במהלך השימוע וכל שגברת ילן אמרה היה בשורה אחת עם ההערות המהוכנת שפירסמה ערב קודם לכן. נוסף לכך, ההערות שלה הבהירו כי הבנק המרכזי לא הולך למהר להפחית את קצב רכישות הנכסים. בהקשר לזה, המועמדת לכסא יו"ר הפד אמרה כי:
• התועלת של רכישות האג"ח עולות על העלויות וכי סביר שהפד ישמור על מדיניות מקלה לפרק זמן מסויים לאחר שהתוכנית מסתיימת.
• תוכנית רכישות הנכסים QE איננה יכולה להימשך לנצח, אך אין זמן קבוע לנקודה בה הפד יתחיל להפחית את קצב רכישות הנכסים.
• חשוב לא להסיר את התמיכה בעוד ההתאוששות הכלכלית כה שברירית
• לא נראה שיש כל בועה במחירי המניות כאשר לוקחים בחשבון את יחס מכפיל הרווח

"אני תופסת זאת כצעד הכרחי לעשות את כל שביכולתנו כדי לקדם התאוששות כלכלית חזקה", השיבה ילן אתמול לשאלה במהלך השימוע. "חשוב לא להסיר את התמיכה, בייחוד כאשר ההתאוששות שברירית והכלים הזמינים למדיניות מוניטרית, במידה והכלכלה תשתטח, מוגבלים בהתחשב בריבית לטווח הקצר שקרובה לאפס", אמרה.
התחזית להמשך המדיניות המקלה סיפקה תמיכה לחוזים העתידיים על הזהב, שנעלו את היום בעליה של 1.4% לרמה של 1,284.50$ לאונקיה. בהקשר לזה, מניות מכרות הזהב היוו בסיס לעליות בסקטור הסחורות (0.8%+), שסיים בין הסקטורים המובילים של היום. תעודת הסל GDX שעוקבת אחרי מכרות הזהב סיימה את היום בזינוק של 2.7% לרמה של 24.55$.
אפשר לטעון כי עם שבירת השיאים האחרונה בשוק המניות, השוק קרוב יותר לתיקון מחירים. אך הטיעון ההפוך תקף באותה מידה לפיו  זוהי סביבה טובה במיוחד כדי שהמניות ישגשגו בה, עם אינפלציה נמוכה, נזילות גבוהה, שיעורי ריבית אפסית ושיפור בכלכלה הגלובלית שעוזרת לרווחי הפירמות להגיע  ברבעון הנוכחי לשיא חדש.
ע"פ מחקר שיתפרסם ביום ראשון במפגש מועדון המשקיעים של מכללת מגמות, ישנם השנה 35 סגירות שיא השנה במדד ה-S&P 500. ניתוח עומק של השוק מראה כי הוא קרוב לשיא של העידן המודרני, עם 445 מניות מתוך מדד ה-S&P 500 רושמות עליות השנה ורק 54 רושמות ירידות, כאשר 221 רושמות עליות של יותר מ-30%. 138 מניות רושמות עליות של לפחות 50% ו-79 עליות של לפחות 70%. 9 מניות רושמות עליות של 100% או יותר.
שישי: הנתונים הכלכליים שעל הפרק ביום שישי יכללו את מחירי הייבוא וסקר האמפייר סטייט, שניהם בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. התפוקה התעשייתית תתפרסם בשעה 9:15 והמלאי הסיטונאי לחודש ספטמבר יהיה הדו"ח הכלכלי האחרון של השבוע שצפוי להתפרסם בשעה 10:00.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.