הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים אופטימיים: השוק פעם נוספת בשיא כל הזמנים!

המשקיעים אופטימיים: השוק פעם נוספת בשיא כל הזמנים!

15-07-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות פעם נוספת מרחפות בשיא כל הזמנים, ונראה כי התנועה המהירה למעלה מה-24/6 הפתיעה רבים בזריזות של השוק. אפילו לאחר שיו"ר הפד, בן ברננקי, הפחיד את המשקיעים בסוף חודש מאי לאחר שאמר להם כי הפד צפוי להפחית בתוכנית התמריצים בחודשים הבאים, המניות הצליחו להתאושש מתגובת הרפלקס הראשונית למטה. בשבוע האחרון, בן ברננקי החליט להיות הרבה יותר ידידותי למשקיעים והודיע כי בטווח הנראה לעין לא יחול שינוי בקצב רכישות האג"ח ע"י הבנק המרכזי.
העליה של מדד ה S&P 500 שצבר 17.8% מתחילת השנה, מיוחסת ברובה לתוכנית התמריצים של הפד. השוק מחובר לפד במכונת הנשמה ורבים תוהים כיצד הוא יתנהג, היה ו-וולסטריט תנותק מהמכונה. הפד הצליח עד כה למנוע מכירות חיסול, אבל בסופו של דבר הכלכלה תצטרך להדביק את השוק או שהשוק יפול חזרה כדי להתאים לכלכלה.
השבוע הקרוב מסמן את השבוע הגדול הראשון של עונת הרווחים לרבעון השני ומה שבטוח השבוע יביא גם שמחה וגם עצב לוול-סטריט. המשקיעים יתרכזו בשבוע הקרוב בפונדמנטלס לאחר שבועות בהם תוכנית התמריצים של הפד שלטה בשוק. אם המשקיעים יחושו כי החברות מתקשות, המניות עשויות ליפול.
תוצאות ראשונות מיום שישי האחרון אצל הבנקים הראו תמונה מעורבת. וולס פארגו (WFC) וג'יי.פי.מורגן (JPM) דיווחו על רווחים שהיכו את התחזיות. הציפיות מ-JPM היו בעיקר גבוהות, לאחר שהבנק היכה את תחזיות האנליסטים ב-12 מתוך 13 הרבעונים האחרונים. יחד עם זאת, הבנק אמר ביום שישי כי יתכן ויאלץ להאיץ את תהליך הקיצוץ בהוצאות לאור התנאים הכלכליים.
ע"פ רויטרס, פירמות אמריקה צפויות לרשום צמיחה של 2.8% ברווחים ברבעון השני, נתון רחוק מצמיחה של 8.4% שהיתה צפויה ע"י האנליסטים ב-1 לינואר השנה. ההכנסות צפויות לצמוח ב-1.5%. עבור כל חברה שאמרה כי היא מצפה לדוחות חיוביים, 6.5 הנמיכו תחזיות, היחס הגרוע ביותר ליחס תחזיות רווח שליליות לחיוביות מאז הרבעון הראשון של 2001.
ביום שישי UPS צנחה ב-5.83% לרמה של 86.12$ לאחר שחברת המשלוחים הגדולה שיחררה תחזית רווחים חלשה כאשר היא תולה את האשמה בתנאים הכלכליים כסיבה אחת. החברות נראות טוב כאשר הן מצליחות להכות את רף הרווחים הנמוך בלאו הכי, אבל סימנים של חולשה עשויים לפגוע בשוק שמרחף בשיא כל הזמנים ומחפש זרזים חדשים כדי להצית עליות נוספות.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בעליות שערים של 2.96% מדד הדאו ג'ונס עלה 2.17% ומדד הנאסדק קפץ 3.47%.
בשורה התחתונה: הפד משחק את המשחק הנכון ולעת עתה לא יכביד על השוק בטווח הקרוב. יחד עם זאת, תיקון קטן השבוע לא יהיה בלתי שגרתי בהתחשב בריצה החזקה בשבועיים האחרונים. אנחנו בעונת הרווחים, והתוצאות של פירמות אמריקה יהיו דומיננטיות יותר מכל שאר המשתנים. החברות עשו עבודה טובה בקביעת מחסום הרווחים בגובה נמוך, כך שנראה שנקבל עוד הפתעות העונה.
מבט טכני
מדד ה- S&P 500 נענה לאתגר שהצבנו לו בשבוע האחרון וטיפס חזרה לקרבת שיא כל הזמנים. על בסיס מחירי סגירה השוק רשם שיא חדש. כעת הסוחרים יסתכלו על שיא כל הזמנים שנקבע בגבוה של ה-22/5 ברמה של 169.07 נק' על תעודת הסל SPY. לאחר רצף ארוך של ימי עליות, תיקון בהחלט עשוי להיות בקלפים. נסיגה ראשונית עשויה להוביל את השוק למנוחה על ממוצע נע ל-20 יום שנסחר ברמה של 163.42 נק' ולאחר מכן לממוצע נע ל-50 יום ברמת 162.19 נק'.

 

s&p 500 

בשבוע הקרוב

השבוע הקרוב הוא השבוע הראשון הגדול של עונת הרווחים לרבעון השני, עם 70 חברות ממדד ה-S&P 500 שתדווחנה על תוצאות הרווחים. אם התוצאות יאותתו כי הרווחים של החברות עדיין חלשות למרות ההתערבות של הבנקים המרכזיים מסביב לעולם, המניות עשויות לרדת. בין החברות המרכזיות שידווחו: ג'נרל אלקטריק (GE), וריזון (VZ), ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) בין חברות הטכנולוגיה תדווחנה ענקיות כמו מיקרוסופט (MSFT), אינטל (INTC), גוגל (GOOG) ו-י.ב.מ (IBM). החברות הפיננסיות אולי ירכזו את תשומת הלב הגדולה ביותר השבוע עם בנק אוף אמריקה (BAC), גולדמן זאקס (GS) וסיטי גרופ (C). הסקטור הפיננסי צפוי לרשום צמיחה של 19.6% ברווחים ברבעון הנוכחי, הצמיחה החזקה ביותר ובמידה רבה מעבר לכל סקטור אחר בשוק. מאחר והם מחזיקים את צמיחת הרווחים הגדולה ביותר, יהיה חשוב במיוחד לשוק לראות כי החברות הפיננסיות עומדות בתחזיות. תוצאות החברות הפיננסיות יהיו ציר מרכזי עבור השוק.

בין הדוחת הכלכליים, מכירות הקמעונאיות לחודש יוני יפורסמו ביום שני, כאשר מאוחר יותר השבוע יפורסם מדד המחירים לצרכן, התחלות הבניה ומחירי הדיור. סקר הפילדלפיה פד של החברות היצרניות יפורסם ביום חמישי.


שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.