הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המניות רצות מדד ה-S&P 500 מוחק את הירידות לשנת 2014 - שלומי קופר 16.1.2014

המניות רצות מדד ה-S&P 500 מוחק את הירידות לשנת 2014 - שלומי קופר 16.1.2014

16-01-2014 

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט טיפסו למעלה ביום רביעי, כאשר מדד ה-S&P 500 מוחק את הירידות לשנת 2014 בצורה מלאה ומעפיל לשיא כל הזמנים לאחר דוחות רווח טובים מבנק אוף אמריקה (BAC) ונתונים כלכליים שאותתו כי הכלכלה נמצאת במגמת שיפור. מדד ה-S&P 500 נעל על היום בעליה של 0.52%. מדד הנאסדק קפץ ב-0.76%.
בין הנתונים הכלכליים שפורסמו אתמול, מדד המחירים ליצרן (PPI) עלה ב-0.4% בחודש שעבר, העליה החדה ביותר מאז יוני, אף על פי שלחצי האינפלציה נותרו מאופקים. במקביל מדד האמפייר סטייט שמודד את הפעילות העסקית במדינת ניו-יורק טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מזה 20 חודשים.
האנשים מתחילים להבין כי הכלכלה נמצאת על קרקע מוצקה והם מתחילים לחזור חזרה למניות, שנמצאות באחזקת חסר בהרבה תיקים. המשקיעים מתחילים לקבל את תוצאות התיקים שלה מהשנה שעברה ומקצים מחדש כסף למניות.  על רקע ומנטום חזק בנתונים הכלכליים בתחילת השנה החדשה. המניות אינן זולות יותר, אך גם אינן מוערכות ביתר.
אפל (AAPL) טיפסה ב-2% לרמה של 557.36$. זה היה היום ה-3 של עליות רצופות בענקית הטכנולוגיה שרושמת זינוק של  4.6% בתקופה זו. טסלה מוטורס (TSLA) עלתה ב-1.8% לרמה של 164.13$. העליה במניה מגיעה יום לאחר שיצרנית הרכב החשמלי אמרה כי מסירות מודל S סדאן ברבעון הרביעי עלו בצורה משמעותית על הצפיות. העליות אתמול ממשיכות את המומנטום משלשום אז זינקה המניה ב-15%.
בנק אוף אמריקה (BAC) טיפסה 2.3% לרמה של 17.15$ ונתנה את אחת מזריקות העידוד הגדולות ביותר למדד ה-S&P 500. הבנק השני בגודלו בארה"ב דיווח על רווח רבעוני שזינק קרוב ל-3 מיליארד דולר. הדוחות של BAC מגיעים יום לאחר שג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) גם דיווחו על תוצאות רווח טובים מהציפיות, למרות שהלוואות המשכנתא אצל WFC הואטו לרמתן הנמוכה ביותר מזה 5 שנים. עד כאן הכל בסדר עם דוחות הבנקים בעונת הרווחים הנוכחית. זהו סימן חיובי לכלכלה כי אנו רואים ירידה משמעותית בכמות העיקולים.
הנתונים האחרונים מבטיחים למשקיעים כי הכלכלה מסוגלת לעמוד בעצמה על 2 רגליים, בזמן שהפדרל ריזרב מתחיל להאט את תוכנית התמריצים המאסיבית, שתרמה לעליות המשמעותיות במניות בשנת 2013. בספר הבז' שפורסם אתמול על הפעילות העסקית, הפד אמר כי הכלכלה צמחה בקצב מתון מחודש נובמבר ועד סוף 2013, כאשר מספר אזורים בארה"ב צפויים לראות עליה בצמיחה.
חמישי: עכשיו כאשר המניות מצליחות לחזור לטריטוריית שיא בפעם הראשונה ב-2014, הסוחרים יבחנו לעומק את דוחות הרווח של פירמות אמריקה ואת המהלכים הקרובים של הפד, בעוד השוק ממשיך להתאקלם בשנת המסחר החדשה.
לאחר זינוק אתמול במדד האמפייר סטייט שהצביע על התחזקות הכלכלה והתריס כנגד הנתונים החלשים של דו"ח התעסוקה מיום שישי, הסוחרים יסתכלו היום על סקר הפילדלפיה פד שצפויה להשתחרר בשעה 10:00 שעון ניו-יורק.
באחד משבועות האחרונים שלו בתפקיד, יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי ינאם בשעה 11:10 וידון על האתגרים שעומדים בפני הבנק הפדרלי לאחר המיתון הגדול. לאחר מכן ברננקי צפוי לענות לשאלות הקהל.
מספר דוחות רווח מעניינים יפורסמו היום מבלאקרוק (BLK), גולדמן זאקס (GS), סיטיגרופ (C), פי.אנ.סי(PNC) ויונייטד הלת' (UNH), כולן לפני הפתיחה. אמריקן אקספרס (AXP), אינטל (INTC) וקפיטל וואן (COF) תדווחנה אחרי הנעילה.
בסט ביי (BBY) תדווח על מכירות הרשת בעונת החגים לפני הפתיחה.
היומן הכלכלי יכלול נתונים על האינפלציה ודרישות האבטלה בפעם הראשונה בשעה 8:30. סקר בוני הבתים NAHB יפורסם בשעה 10:00.
אחרי הנעילה: מניית CSX נפלה ב-3.01% במסחר המאוחר, לאחר שמפעילת הרכבות אמרה כי הרווח ברבעון הרביעי נפל ל-426 מיליון דולר, או 42 סנט למניה, מתחת לתחזית האנליסטים שעמדה על 43 סנט למניה.

אמריקה און ליין (AOL) ירדה ב-1.25% במסחר המאוחר, לאחר שחברת המדיה דיווחה כי חברה ל-Hale Global, חברת השקעות,  על-מנת ליצור יישות חדשה שתפעיל את חברת החדשות באינטרנט Patch.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.