הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> כאוס בוושינגטון! אחרי הנעילה פיץ' שמה את דירוג האשראי של ארה"ב בסכנה

כאוס בוושינגטון! אחרי הנעילה פיץ' שמה את דירוג האשראי של ארה"ב בסכנה

16-10-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בוול-סטריט סיימו בירידות שערים במסחר תנודתי ביום שלישי, כאשר הן קוטעות רצף של 4 ימי עליות, בעוד המבוי הסתום סביב תקרת האשראי בוושינגטון ממשיך, ללא סימנים להתקדמות לעבר פתרון. אחרי הנעילה, החוזים העתידיים נלחצו כלפי מטה, לאחר שסוכנות דירוג האשראי פיץ' התריאה על הורדת דירוג האשראי של ארה"ב מ-'AAA'. "למרות שפיץ' ממשיכה להאמין כי תקרת האשראי תעלה בקרוב, המדיניות הפוליטית של הליכה על חבל דק  וירידה בגמישות הפיננסית עשויים להעלות את הסיכון של ארה"ב לפשיטת רגל" כתבה הסוכנות בהצהרתה.
המהלך של פיץ' מחקה מהלך דומה של סוכנות דירוג האשראי S&P  באוגוסט 2011, כאשר הסוכנות הורידה את דירוג האשראי של ארה"ב בגלל מבוי סתום בנוגע לתקרת האשראי.
במהלך יום המסחר אתמול, הסוחרים נמנעו מלקחת הימורים גדולים בהתחשב בחוסר הוודאות הפוליטי, שהאפיל על מספר דוחות רווח של חברות מפתח בשוק. המכירות הואצו אחר הצהריים, לאחר שהסנאטור ריצ'ארד דארבין אמר כי השיחות בסנאט הושהו עד אשר דובר הקונגרס ג'ון בוהנר יכין תוכנית פיסקאלית שיכולה לעבור בקונגרס.
הירידות היו נרחבות ותפסו את כל 10 הסקטורים של השוק. 75% ממניות בורסת ניו-יורק סיימו באדום, כאשר 68% מהמניות בבורסת הנאסדק סיימו שלילי. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידה של 0.71% ומתחת לרמת המפתח הפסיכולוגית 1,700 נק'. למרות הירידות, ה-S&P 500 נותר מעל לממוצעים הנעים החשובים שסיפקו למדד תמיכה לאחרונה. המדד נסחר כעת 0.6% מעל לממוצע נע ל-14 יום.
למחוקקים יש זמן קצר בלבד עד ה-17 לאוקטובר להסכים להעלות את תקרת האשראי שעומדת היום על 16.7 מיליארד דולר או שארה"ב מסתכנת בהכרזה על פשיטת רגל. השוק נמנע לאחרונה מירידות חדות על רקע אופטימיות כי המחוקקים בסופו של דבר יסכימו לסיים את השיתוק הממשלתי ויעלו את תקרת האשראי. אך באותו זמן ממש, מדד ה-VIX, שנחשב למדד הפחד הטוב ביותר זינק למעלה, בעוד הדדליין מתקרב עם התקדמות מעטה אם בכלל. מדד ה-VIX, קפץ ב-16% ורושם עליה מצטברת של יותר מ-40% ב-4 השבועות האחרונים. בין הנכסים האחרים, הנפט ירד ב-1.5% בעוד הזהב שנתפס בזמנים כאלו כאי של מבטחים טיפס 0.7%.
המצב הרגיש בוושינגטון ממשיך להוביל את המסחר ולהאפיל על השבוע העמוס הראשון של עונת הדוחות. סיטיגרופ (C) דיווחה על תוצאות רווח חלשים לפני הפתיחה, כאשר היא נפגעה מירידה דו ספרתית בהכנסות ממסחר באג"ח ברבעון האחרון. המניה ירדה 1.5% לרמה של 48.86$.
ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) דיווחה על תוצאות רווח טובים מהצפוי ברבעון האחרון על רקע צמיחה במכירות בתרופות המרשם שלה, בעוד קוקה קולה (KO) דיווחה על תוצאות שהיו נמוכות במקצת מהציפיות. JNJ עלתה ב-0.1% לרמה של 89.93, בעוד KO רשמה ירידה של 0.7% לרמה של 37.66$. 2 המניות נסחרות במדד הדאו-ג'ונס.
פדקס (FDX) רשמה את אחת העליות המרשימות אתמול, לאחר שחברת השיגור והשילוח מס. 2 בעולם, אישרה את תוכנית רכישה בחזרה של מניותיה בשוק הפתוח עד לגובה של 32 מיליון מניות. ההודעה שיגרה את המניה לעליה חדה של 4.1% לרמה של 120.08$.
בצד השלילי, ג'יי.סי.פני (JCP) צללה ב-8.9% לרמה של 7.17$ לאחר שדובר החברה הכחיש שמועה בשוק כי רשת בתי הכלבו שכרה יועץ לפשיטות רגל. המניה נפלה 63% מתחילת השנה.
רביעי: כאשר הדדליין בחצות הלילה רובץ כעננה על הקונגרס, המניות עשויות להיות נתונות לתנועות חדות ע"י הכותרות שיגיעו מוושינגטון ביום רביעי, אך בסופו של דבר צפויות לצלוח בכבדות את הדרמה האחרונה. במידה ותוכרז עסקה על העלאת האשראי, השוק צפוי לזנק בריצה של אנחת רווחה, דומה לריצה של השוק לאחר שהצוק הפיסקאלי נפתר.
ספר הבז' עם סקירה כלכלית של הפד יתפרסם בשעה 14:00 שעון ניו-יורק, ויקבל תשומת לב מיוחדת ע"י המשקיעים, כדי לראות מה הבנקאים בבנק המרכזי חושבים על הכלכלה, בייחוד לאחר שפרסום דו"ח התעסוקה הרשמי של הממשלה הושהה מאז השיתוק בה שהחל ב-1 לאוקטובר. עוד קודם לכן בשעה 10:00 יתפרסם סקר הסנטימנט של האגודה הלאומית של בוני הבתים.
עונת הרווחים עד כה תפסה את הכסא האחורי לנוכח הדרמה בוושיגנטון, אך מספר משמעותי של חברות צפויות לדווח ביום רביעי לפני הפתיחה לרבות: בנק אוף אמריקה (BAC), אבוט לאבס (ABT), פי.אנ.סי פיינשל (PNC), פפסיקו (PEP) וסנט ג'וד מדיקל (STJ). אחרי הנעילה תדווחנה: אמריקן אקספרס (AXP), י.ב.מ (IBM), אי-ביי (EBAY), סנדיסק (SNDK), ונובל (NE).

אחרי הנעילה: מניית יאהו (YHOO) נעה בתזזיתיות אחרי הנעילה. מיד לאחר פרסום דוחות הרווח של החברה, המניה זינקה כ-5% בשיא, רק כדי לעבור לירידות מאוחר יותר במהלך שיחת הועידה. יאהו דיווחה על רווח של 34 סנט למניה ועקפה בסנט בודד את תחזית האנליסטים. נוסף לכך החברה אמרה כי חתמה על הסכם עם חברת אליבאבה להפחתת מספר המניות המקסימלי שזו תוכל למכור במידה ואליבאבה תחליט לצאת להנפקה. לאחר הערות טובות של מנכ"ל החברה על הצמיחה בתחום המובייל של החברהה ולאחר הודעה טובה של מנהל הכספים של החברה כי אחוז ההכנסות של החברה "נמצא בקצב צמיחה מהיר", המניה חזרה לעלות וסיימה את המסחר של השעות המאוחרות בעליה של 1.68%.
אינטל (INTC) נסחרה בעליה של 1% במחזורי מסחר כבדים. דוחותיה של אינטל, חברת השבבים הגדולה בעולם, היכו את תחזית האנליסטים, אך במקביל החברה הוציאה תחזית הכנסות לרבעון הנוכחי שאיכזבה מעט.
מניית בורסת הנאסדק (NDAQ) ירדה ב-1% בשעות המאוחרות, לאחר שטוויטר הודיעה כי מנייתה תצא להנפקה בבורסת ניו-יורק, תחת הסימבול: TWTR. טוויטר הודיעה כי סיימה את הרבעון של ספטמבר עם הכנסות של 168.6 מיליון דולר והפסד של 64.6 מיליון דולר.
מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.