הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבועי 16.11.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבועי 16.11.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבועי עבור מדד תא 25 והדולר-שקל -  מאת משה שלום

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

שבוע שעבר ציינתי ש: "אחרי ההגעה הצפויה לסביבת ה-1240, המדד ביצע שינוי של 180 מעלות ביום שלילי אחד, אשר הצליח לייצר שינוי עצום בסבירות. שבירה זו, המלווה עכשיו במצב אינדיקאטורים תומך ירידות, מכוון אותנו לחשוב על המשך ירידות. שימו לב שהממוצע הנע 35 יום, המצויר כאן בשחור, ורמת המחיר של 1190, נמצאים מייד מתחת, וזה יכול לגרום לעצירה זמנית של אותן ירידות, בטווח המיידי."

וכך היה. שימו לב על הצורה שבה המדד ביצע את התהליך הזה בצורה מדויקת להפליא (1 סגול). תחילה, הוא המשיך לרדת, וחצה מטה של הממוצע הנע 35 יום. ואז, כאשר הוא הגיע ל-1190, הוא בהחלט לקח הזדמנות זו לעצור, ולבצע בדיקה מלמטה של אותה חציה חשובה. אבל, מכיוון שהכוח היורד הוא הדומיננטי, בדיקה זו למעשה אישרה את המגמה היורדת, וראינו את המדד פשוט קורס מטה לכיוון 1165.

כאן אעצור קמעה, ואצביע על עובדה טכנית מעניינת. שימו לב שכאשר המדד עלה מאזור 1125 לסביבות 1240, לא הייתה עצירה כלל. תופעה זו של אופוריה אדירה, מייצרת עכשיו ואקום אדיר בדרך למטה, בגלל חוסר קיומן של רמות תמיכה במחיר.

וכך עלינו להסתמך בעיקר על רמות Fibonacci במקומן של אותן תמיכות חסרות. המדד הבין זאת היטב, וראינו את עצירתו ליד הרמה המהווה תיקון 38.2% של כל העלייה (במלבן מקווקו שחור בגרף).

בחזית האינדיקאטורים (2 ו-3 סגול) אין חדש: שניהם הולכים עם המחיר, ושניהם שליליים מאוד, כאשר אין אפילו סטייה, או אתראה מקדימה בהם, לשינוי חיובי בקרוב של המגמה היורדת בטווח המוצג.

לסיכום אומר כך:

הירידה מתחת לממוצע הנע 35 יום, בדיקתה המאשרת של חציה זו, והשבירה של רמת המחיר של 1190, נתנו את האור הירוק לשלילה גדולה במדד.

מבחינה טכנית גרידא, אין שום סימן המצביע על סבירות לשינוי קרוב, ולכן עלינו להניח שהמגמה תמשיך מטה. אחרי התיקון המינורי סביב 1165, היעד הסביר הבא הוא רמת ה-Fibonacci הנמצאת סביב 1140.

 

דולר-שקל:

 

גרף

 

בשבוע שעבר ציינתי ש: "אין טעם לנחש את הכיוון. פשוט צריך לחכות לפריצה, או לשבירה, של הרמות המייצרות את הדשדוש. אם הדולר יפרוץ מעלה את 3.909, היעדים נמצאים סביב 3.931 ו 3.968 בטווח המוצג. אחרת, אם 3.869 תישבר מטה, היעדים יהיו 3.836 ו 3.790. "

וכך היה. הפריצה מעלה של רמת המחיר סביב 3.909 אכן הניבה מהלך עולה יפה מאוד למחזיקי המטבע הזה. כאשר הגענו ליעד הראשון שציינתי (סביב 3.931), היה ספק קטן אם זה הסוף, או לא, של המהלך העולה.

זאת בגלל כמה גורמים טכניים, הכוללים סטייה שלילית במומנטום התוך יומי, וההגעה לשיאו של גל 4 (בכחול), וכמובן ההגעה לרמת ההתנגדות. למעשה זו התגלתה לבסוף כתחנת ביניים בלבד, והדולר המשיך את מהלכו ליעד הברור הבא סביב 3.968, שבו ניתן למצוא גם את הגבול העליון של התעלה העולה, ושוב רמת התנגדות היסטורית.

הסיבות שמאחורי העלייה הזו (הביטחוניות, והאחרות) יכולות להיות מעניינות מאוד, אבל אני מראה לכם שמי שרצה להתעמק במהלך, מן הבחינה הטכנית בלבד, היה רואה במה שקרה הגיון גדול.

לסיכום אומר כך:

הדולר חיובי מאוד, ונתמך טכנית, ופונדמנטלית בעמדתו זו. ההגעה לאזור 3.968, המהווה התנגדות היסטורית, גבול עליון של התעלה העולה, ורמת תיקון Fibonacci של 61.8%, יכולה בהחלט לגרום לדולר להתעכב במקצת במהלך עולה מיידי נוסף, אבל כמו שלא ראיתי במניות סיבות להיות אופטימיים שם, אינני רואה סיבות כאן להיות פסימי.

אני חושב שלפנינו סיכוי טוב לחזרה לאזור השבירה של 4.02 בטווח המוצג.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.