הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הפד יטלטל את השוק? מאת שלמה קופר 16.12.2013

הפד יטלטל את השוק? מאת שלמה קופר 16.12.2013

16-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הפדרל ריזרב מחזיק את קלף הג'וקר בשבוע הקרוב עבור תנועת המניות בארה"ב. האם הבנק המרכזי של ארה"ב יאט את קצב תוכנית התמריצים, לאחר שנראה כי התחזית לכלכלת ארה"ב הולך ומתבהר, או שמא הוא דווקא יחליט להמתין, ויכין בכך את הבמה לקראת המשך העליות שכבר הגיעו לרמות שהמשקיעים לא חלמו עליהם?
הבנקאים של הפד יתכנסו בפעם האחרונה בשנת 2013 לישיבה בת יומיים שתחל ביום שלישי ותסתיים ברביעי. משקיעים רבים עדיין מצפים כי הפד יחליט להשהות את הנסיגה מתוכנית הרכישות במסגרתה הפד רוכש 85 מיליארד דולר של אג"ח בחודש, עד לתחילת השנה הבאה.
אך התפתחויות אחרונות רומזות כי מהלך של הפד כבר בדצמבר הנוכחי, יהיה לפחות במסגרת הסיכויים האפשריים. התפתחויות אלו כוללות נתוני תעסוקה טובים מהצפוי לנובמבר, עסקה על התקציב בוושינגטון וסימנים של אינפלציה כבויה.
החלטה על התחלה בנסיגה מתוכנית התמריצים היא עכשיו בגדר הפקטור הגדול ביותר עבור שוק המניות בטווח הקצר. אפילו המחשבה על כך כבר גורמת לתגובה שלילית בשוק. ואכן, שוק המניות סיים את השבוע הגרוע ביותר שלו מזה 4 חודשים בשבוע שעבר.
מדיניות הכסף הזול שאימץ הפד לפני יותר מ-4 שנים, עזרה לדחוף את מדד ה-S&P 500 ב-24% עד כה השנה. במאמציו לעודד את הצמיחה הכלכלית, הפד רוכש אג"ח לטווח קצר ואג"ח מגובות משכנתאות במטרה לשמור על רמות הריבית נמוכים גם בטווח הארוך.
בסקר רויטרס האחרון, מרבית הכלכלנים אומרים כי הם צופים כי קובעי המדיניות של הפד יעכבו כל פעולה עד לינואר או מרץ בשנה הבאה, אך מספר אלו שמצפים כי הפד ינקוט במהלך כבר בדצמבר עלה בהשוואה למספר בחודש שעבר. מה הפד יעשה זוהי עדיין שאלה פתוחה. הבנק המרכזי הפתיע הרבה משקיעים בספטמבר כאשר החליט לשמור על תוכנית התמריצים ללא פגע.
מדד ה-S&P 500 נמצא על המסלול לסיים את 2013 כשנה הטובה ביותר מאז 2003, כך שמה שהפד יחליט לעשות עשוי להיות ההבדל בין חזרה ממגמת העליות החדה או המשכיות המגמה לשיאים אף גבוהים יותר. חלק מהמשקיעים מאמינים כי לא משנה מה תהיה ההחלטה, ברגע שבאמצע שבוע הבא ההחלטה תתקבל והפד יזוז מהדרך, הפקטור העונתי יחזור חזרה למשוואה ואנו עשויים לראות שיאים היסטוריים חדשים פעם נוספת שיובילו את השוק לשנה הבאה.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס ממשיך לרדת זה השבוע השני ברציפות עם ירידה של 1.7%. מיד אחריו מדד ה- S&P 500 רושם ירידה שבועית של 1.6%. מדד הנאסדק הפעם הצטרף ל-2 האחרים ורשם ירידה של 1.5%.
מבט טכני

לאחר שבועיים שבהם השוק עשה סימנים ראשונים של עצירה מתנועת העליות הנהדרת מתחילת אוקטובר שהניפה את המניות לשיאים היסטוריים חדשים, השוק רושם ירידות אמיתיות בסיום השבוע שניתן גם לחוש אותן. על הגרף היומי נראה כי מתפתחת תבנית 'ראש וכתפיים'. תבנית זו ידועה כתבנית להיפוך מגמה ותצא לפועל לאחר שבירה קו הצוואר ברמת  177.76 נק'.  יעד התבנית במידה ותושלם מוצב ברמת 174.25 נק'. רמת תמיכה מוקדמת יותר מסומנת בממוצע נע ל-50 יום שעובר בתחילת השבוע ברמת 176.72 נק'.

 

 

s&p 500


בשבוע הקרוב:
לקראת סיום השנה קצב הפרסומים הכלכליים הולך וגובר. מלבד הפד שיתפוס את מירב תשומת הלב השבוע, המשקיעים יתנו משקל לנתוני מכירות הבתים הקיימים ומדד האינדיקטורים המובילים. כמו-כן בזירת הדוחות, פדקס (FDX) ואורקל (ORCL) צפויות לדווח על תוצאותיהן הכספיות לרבעון האחרון ביום רביעי ונייקי (NKE) ביום חמישי.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.