הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> יום נוסף שיא נוסף

יום נוסף שיא נוסף

 
מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

דוחות חזקים של סיטיגרופ (C 51.81$) עזרו למדד ה-S&P 500 לסיים בעליות ביום שני בפעם ה-8 ברציפות, רצף העליות הארוך ביותר מאז אמצע ינואר, למרות שמכירות קמעונאיות חלשות הגבילו את העליות במסחר דליל במחזורים.
מדד ה-S&P 500 סיים בשיא נוסף של כל הזמנים בפעם השלישית ברציפות. מדד הנאסדק השיג את הסגירה הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2000. מחזורי המסחר היו הנמוכים ביותר בכל השנה, עם רק 4.9 מיליארד מניות שהחליפו ידיים בבורסות. השנה, מחזור המסחר היומי הסתכם בממוצע של 6.4 מיליארד מניות בבורסת ניו-יורק ובבורסת הנאסדק.
מניית סיטיגרופ טיפסה ב-2%, לאחר שהבנק השלישי בגודלו בארה"ב דיווח על עליה של 26% ברווחי הרבעון האחרון. הבנקים צפויים לרשום את עונת הרווחים הטובה ביותר מבין כל הסקטורים. סקטור הפיננסים נהנה והשיג עליה של 0.4% בסיום היום.
הדוחות הכלכליים היו מעורבים. הצמיחה בייצור במדינת ניו-יורק הואצה במהלך חודש יולי, בעוד מכירות הקמעונאיות בחודש יוני היו מתחת לציפיות. המחצית השניה של השנה נמצאת כבר בעיצומה וכבר נראית מעודדת. הזרזים עבור התקדמות נוספת בשוק, כמו גם האופטימיות שלנו, נמצאים בפרשנות שלנו לתקדימים היסטוריים, תחזיות כלכליות, צפי פונדמנטלי ובחינה טכנית. אנחנו מצפים מהמגמה להמשיך למעלה, אך חושבים כי גודל התנועה תהיה מתונה יותר עם תנודתיות גבוהה יותר.
המשקיעים בוחנים ללא הרף את דוחות הרווח של פירמות אמריקה ואת הדוחות המאקרו כלכליים שמשוחררים לשוק על בסיס יומי, אשר עשויים להוריד מהמסילה את הריצה בשוק. המניות טיפסו כל השנה, למעט מכירות החיסול בסוף חודש מאי אשר הוצתו ע"י יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, שאמר כי קיצוץ תוכנית ההקלה הכמותית בת 85 מיליארד דולר לחודש, צפויה מאוחר יותר השנה. מדד ה-S&P 500 רושם עליות של 18% מאז תחילת השנה.
המניות הסולאריות רשמו עליות חדות במהלך המסחר. FSLR, STP, CSIQ, SCTY נסקו לאחר שסין הרימה את יעד הקיבולת לאנרגיה סולארית בשנת 2015 ביותר מ-60%.
מניית בואינג (BA 105.66$) הצליחה להתאושש מהקריסה ביום שישי ורשמה עליות של 3.72%, לאחר שהחוקרים קבעו כי השריפה שפרצה במטוס הדרימליינר 787 ביום שישי בשדה התעופה הית'רו שבלונדון, לא נגרמה כתוצאה מבעיה בבטרייה. בנתיים, הוניוול (HON 82.30$) הוזמנה ע"י החוקרים הבריטיים להשתתף בחקירת השריפה בדרימליינר. מקור יודע דבר אשר מעורב בחקירה סיפר לרויטרס כי משדר החירום נבדק למעורבות אפשרית בשריפה. הוניוול מייצרת את המכשיר עבור בואינג.
שלישי: רגע לפני העדות של בן ברננקי ביום רביעי, השוק עשוי להיות מוסח מהודעות כלכליות שיצאו ביום שלישי. אבל לכל הפחות, הנתונים על מדד המחירים לצרכן, עשויים להיות במרכז העניינים, בעוד השוק מנסה להבין מתי ובכמה יחל הבנק המרכזי לקצץ בתוכנית התמריצים. מדד המחירים לצרכן צפוי לרשום עליה משמעותית בחודש יוני על רקע זינוק במחירי הדלק. הדו"ח ישוחרר ע"י משרד המסחר בשעה 8:30 וצפוי לרשום עליה של 0.5%, העליה החדה ביותר מאז פברואר. עד לחודש מאי האינפלציה היתה מתונה ורצה בקצב שנתי של 1.4%, מתחת ליעד השנתי של הפד שעומד על 2%.
בשעה 10:00, אגוד הקבלנים ישחרר את מדד הדיור שצפוי לשמור על קריאה של 52 נק', אשר מאותת על תנאים טובים לקבלנים. בהחלט אלו זמנים טובים לסקטור הנדל"ן, עם תעודת הסל XHB שרושמת עליות חזקות מתחילת השנה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.