הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אוגוסט אדום: וול-סטריט צונחת

אוגוסט אדום: וול-סטריט צונחת

16-08-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
וול-סטריט רשמה את יום הירידות החזק ביותר מאז סוף יוני בחמישי, במחזורי מסחר גבוהים מהרגיל, בתגובה לדוחות כלכליים מאכזבים ותחזיות חלשות מחברות הדאו-ג'ונס וול-מארט (WMT) וסיסקו (CSCO). מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 1.43%, הירידה החדה ביותר מאז ירד 2.5% ב-20 ליוני. עד כה השבוע המדד רושם ירידה של 1.8%. טווח המסחר הצר בו נסחר השוק בשבועות האחרונים בין 167.52 נק' ל-170.97 נק' על תעודת הסל SPY, נשבר באופן מהותי כלפי מטה. המדד חוזר לממוצע נע ל-50 יום ולבדיקת רמת הפריצה של תבנית הקאפ האחרונה שנוצרה במהלך חודש יולי והובילה לשיאים האחרונים.
מניות הצריכה והטכנולוגיה היו בין היורדות הגדולות לאחר שמניית וול-מארט נפלה על רקע ירידה מפתיעה במכירות הרשת ברבעון האחרון. מניית סיסקו תרמה לאווירה השלילית במניות הטכנולוגיה לאחר שהמניה ירדה, יום אחרי שענקית ציוד הרשתות הודיעה כי תחתוך 4,000 משרות בארגון.
כן, השוק ירד משמעותית, אך אלו לא מכירות פאניקה בהתחשב בכמה השוק עלה עד כה השנה. למרות שמדד ה-VIX, שנחשב למדד הפחד, זינק אתמול, עדיין הוא רושם קריאה נמוכה מ-15 נק'.
עוד דלק למדורת המכירות היו נתונים שהראו כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.2% בחודש יולי וכי מספר האמריקאים שהגישו לראשונה בקשה לתביעות אבטלה נפל בשבוע שעבר לשפל של 6 שנים, פקטורים שעשויים לגרור את הפד קרוב יותר לנקודת ההחלטה בדבר התחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים במסגרתה הבנק רוכש 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש בכדי לתמוך בצמיחה.
מניית וול-מארט (WMT) נפלה 2.6% לרמה של 74.41$ לאחר שהקמעונאית מספר 1 בעולם דיוחה על ירידה מפתיעה במכירות הרשת ופיספסה את תחזית ההכנסות לרבעון האחרון, בפעם החמישית ברציפות. החברה אף הנמיכה את תחזית הרווח וההכנסות להמשך השנה. הדוחות של וול-מארט מהווים אינדיקטור מאקרו חשוב לשוק. הם מראים כי הוצאות הצרכנים עדיין אינן חזקות דיין. האינפלציה עולה. השכר איננו, שיעור האבטלה עדיין גבוה יחסית, כך שזהו איננו מתכון לאווירת קניות חזקה.
סקטור הטכנולוגיה היה החלש ביותר בין הסקטורים שמרכיבים את מדד ה-S&P 500, כאשר סיסקו (CSCO) מהווה את המשקולת הכבדה ביותר לאחר שנפלה ב-7.1% לרמה של 24.51$, בעוד מספר ברוקרים מנמיכים את יעד המחיר למניה. מניות מתחרות כמו סיינה (CIEN) ופייב נטוורקס (FFIV) הגיבו בצורה שלילית. CIEN ירדה ב-5.7% לרמה של 21.22$, בעוד FFIV נפלה ב-3.5% לרמה של 53.51$.
הפתיעה בתנועה מניית ג'יי.סי.פני מסקטור הקמעונאות שזינקה ב-5.5% לרמה של 13.83$ לאחר שנודע כי המשקיע המיליארדר, ג'ורג' סורוס, הוסיף עוד 2 מיליון מניות לפוזיציה שלו בענקית הקמעונאות המתקשה.
שישי: מספר מועט של דוחות כלכליים יאכלס את היומן של יום שישי שיכלול את התחלות הבניה בשעה 8:30 ואת מדד בטחון הצרכנים בשעה 9:55.

אחרי הנעילה: מניית הקמעונאות נורדסטורם (JWN) ירדה ב-2.33%  לאחר פרסום דוחות רווח מאכזבים. רשת האופנה היכתה את תחזית האנליסטים ב-5 סנט כאשר דיווחה על רווח של 93 סנט למניה, אך ההכנסות היו נמוכות מעט מהציפיות כאשר עמדו על 3.2 מיליארד דולר לעומת צפי האנליסטים להכנסות של 3.29 מיליארד דולר. נוף על כך החברה חתכה את תחזית הרווחים לשנה כולה.
קמעונאית ההלבשה לגברים ג'וס אבנק (JOSB) צנחה ב-6.44% לאחר שהחברה אמרה כי היא צופה כי הרווחים שלה יעמדו על בין 49 סנט ל-53 סנט למניה, מתחת לקונצנזוס וול-סטריט ל-68 סנט למניה.
ספקית התוכנה אספן טכנולוגיס (AZPN) ניתרה ב-14.4% בשעות המאוחרות, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 8 סנט על הכנסות של 83 מיליון דולר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.