הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לאחר יומיים של ריצה וול-סטריט מושכת את הפלאג מחוץ לחשמל מאת שלמה קופר 17.1.2014

לאחר יומיים של ריצה וול-סטריט מושכת את הפלאג מחוץ לחשמל מאת שלמה קופר 17.1.2014

17-01-2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 נפלו ביום חמישי, כאשר ה-S&P 500 נוסג משיא כל הזמנים שהושג ביום רביעי, לאחר דוחות רווח מגולדמן זאקס (GS) ובנקים אחרים שאיכזבו את המשקיעים. בהתחשב בעובדה שמדד ה-S&P 500 רשם עליות נוצצות של 30% בשנה שעברה, האנליסטים אומרים שהשוק איננו צריך זרז מיוחד כדי לצאת ליום מכירות. בסיכום היום מדד ה-S&P 500 מחליק ב-0.13%.
מניות הפיננסים היו המשקולת הגדולה ביותר לאחר שגולדמן זאקס וסיטי גרופ (C) דיווחו כי הכנסות נמוכות ממסחר באג"ח פגעו ברווחי הרבעון הרביעי. מניית GS נפלה בתגובה ב-2.1% לרמה של 175.17$. C ספגה מהלומה קשה יותר עם ירידה חדה של 4.35% לרמה של 52.60$ והיתה אחת המשקולת הכבדות על מדד ה-S&P 500. תוצאות הבנקים האחרונים מגיעות לאחר קריאות חיוביות למדי בימים האחרונים בתוצאות רווח של חברות פיננסיות אחרות כמו: בנק אוף אמריקה (BAC), ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC).
למרות שעונת הדוחות רק החלה, החברות מכות את תחזיות וול-סטריט בקצב שנמצא מתחת לממוצע ארוך הטווח. כעת כאשר 6% מחברות ה-S&P 500 פירסמו תוצאות, 48% עקפו את ציופיות האנליסטים, מתחת לממוצע ההיסטורי שעומד על 63% לעונה כולה.
הובילה את העולות אתמול תוך כדי הברשת על העננים הקודרים של אזהרות הרווח, היתה חברת הביופרמסוטיקל סרפטה (SRPT) שזינקה ב-40.1%. הזינוק החד מגיע על רקע פרזנטציה של החברה בכנס הביוטכנולוגיה שמארגנת ג'יי.פי.מורגן והודעה לעיתונות על תוצאות ניסוי קליני בפאזה II. מניית SRPT נקראה לקנייה רשמית בחדר המסחר האינטרנטי של מכללת מגמות במחיר של 23.50$. המניה סגרה את היום ברמה של 28$ והניבה לסוחרי החדר תשואה של 19% תוך שעות ספורות!
במהלך המסחר הרגיל, יונייטד הלת' (UNH) נפלה 2.8% וסגרה ברמה של 72.73$, לאחר שחברת הביטוח הרפואי הגדולה ביותר בארה"ב אמרה כי יישום חוק רפורמת הבריאות הלאומי, הנקרא פעמים רבות 'אובאמהקייר', וקיצוץ בכיסוי הביטוח הפרטי Medicare, עשויה להוביל לעלייה בהוצאות החברה שינשכו ברווחי שנת 2014. UNH עם זאת דיווחה על רווח גבוה מהצפוי לרבעון הרביעי ואמרה כי רווחי 2014 יהיו טובים יותר.
עוד בין המדווחות אתמול,  חברת הרכבות CSX ירדה מהפסים וצללה ב-6.8% לרמה של 27.24$, יום לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות רווח שפיספסו את ציפיות האנליסטים. מניית בסט ביי (BBY) צללה ב-28.6% וסגרה ברמה של 26.83$, כך שהפכה בקלות למשקולת הכבדה ביותר על מדד ה-S&P 500. BBY, רשת האלקטרוניקה הגדולה ביותר בעולם, דיוחה על מכירות עונת החגים והעבירה צפי לירידה חדה מהצפוי בשולי הרווח התפעולי ברבעון.
שישי: יום פקיעת האופציות המכונה הפעם 'יום הכישוף המשולש', דוחות רווח של ג'נרל אלקטריק (GE) ונתוני התפוקה התעשייתית, יעזרו כולם לגבש צורה ליום המסחר האחרון לשבוע. התפוקה התעשייתית תתפרסם בשעה 9:15 שעון ניו-יורק, לאחר שנתוני התחלות הבניה ישוחררו בשעה 8:30. מדד בטחון הצרכנים שצפוי להשפיע בצורה משמעותית על המסחר יתפרסם 25 דק' לאחר הפתיחה בשעה 9:55. הסוחרים יצאו לחופשת סוף שבוע ארוכה, כאשר המסחר יתחדש בבורסות ארה"ב רק ביום שלישי, לאחר שביום שני וול-סטריט תהיה סגורה לרגל יום 'מרתין לותר קינג'
GE תדווח לפני צלצול הפעמון לפתיחה, הפרשנות של החברה תקבל התייחסות רבה בוול-סטריט ויהיה מעניין עבור הסוחרים והמשקיעים מה יש לה לומר על הכלכלה הגלובלית והתחזית שלה להמשך. מצעד המדווחות מסקטור הפיננסים יימשך היום עם דוחות מ: מורגן סטאנלי (MS) וסאן טרסט (STI). גם שלומברגר (SLB) תדווח.
אחרי הנעילה: מניית אינטל (INTC) ירדה בשעות המאוחרות וצפויה להכביד על מדד הדאו-ג'ונס כאשר המסחר יפתח היום. המניה מנחה במסחר המאוחר ב-4.5%, לאחר שהמשקיעים התאכזבו מתוצאות הרווח של חברת השבבים הגדולה בעולם. אינטל פיספסה את תחזית האנליסטים בסנט אחד לאחר שדיווחה על רווח של 51 סנט למניה. אינטל ריכזה את המחזורים הכבדים ביותר במסחר השעות המאוחרות.

קפיטל וואן (COF) ירדה 1.92% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה דיווחה על דוחות הרבעון הרביעי שעמדו על רווח של 1.45$ למניה, מתחת לקונצנזוס האנליסטים שעמד על 1.54$ למניה.

חברת ההלוואות לסטודנטים סאלי מיי (SLM) צללה ב-4.2% לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 61 סנט, מתחת להערכות השוק שעמדו על 71 סנט למניה.

מניית סקייוורקס (SWKS) זינקה ב-9.54% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שיצרנית השבבים לתקשורת אלחוטית, ניפצה את תחזית האנליסטים.

אליזבת ארדן (RDEN) צללה ב-18.84% לאחר שחברת מוצרי הטיפוח העבירה אזהרת רווח למכירות עונת החגים שהסתיימה בארה"ב.

ארקויל (ARQL) זינקה 37.71% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת הביוטכנולוגיה אמרה כי הוועדה אישרה לה להמשיך בניסוי הקליני בשלב האחרון לטיפול בסרטן הכבד.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.