הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מרימים את התקרה !

מרימים את התקרה !

17-10-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המדדים בוול-סטריט סגרו בעליות חדות של יותר מ-1% ביום רביעי, לאחר שמנהיגי הסנאט הודיעו כי השיגו עסקה לפתיחה מחדש את הממשלה הפדרלית ולהעלאת תקרת החוב, שמונע נכון לעכשיו את האיום מפשיטת רגל של ארה"ב. בכך 16 ימים של שיתוק ממשלתי הגיעו לסיומם.
מנהיג הרוב בסנאט, הארי רייד ומנהיג הרפובליקנים בסנאט מיץ' מק'קונל הודיעו כי הסנאטורים הגיעו לעסקה שתפתח את הממשלה עד ל-15 בינואר ותרים את תקרת האשראי עד ל-7 בפברואר. השוק חיבק את העסקה, כאשר ה-S&P 500 מזנק לנקודות ספורות משיא כל הזמנים על בסיס סגירה שהושג ב-18 לספטמבר ברמת 1,725.52 נק'. מחזורי המסחר יחד עם זאת, נותרו מתחת לממוצע, בעוד המשקיעים נשארו על הקווים עד שפתרון לסוגיות הפיסקאליות יהיה רשמיות.
העליות היו רחבות כאשר כל 10 הסקטורים ב-S&P 500 נסחרו חזק למעלה והובלו ע"י מניות הפיננסים, שעלו ב-2.1%. סקטורים אחרים שקשורים לקצב הצמיחה הכלכלי, לרבות סקטור האנרגיה, גם זינקו. הנפט עלה ב-1% בעוד הזהב נותר שטוח.
סימן נוסף לרגיעה בחששות הוא מדד הפחד VIX שצלל ב-21% בצניחה היומית החדה ביותר מאז אוגוסט 2011. יחד עם זאת מדד ה-VIX עדיין רושם עליות של 12% במהלך 4 השבועות. כ-78% מהמניות בבורסת ניו-יורק סיימו בעליות, בעוד 69% מהמניות הנסחרות בנאסדק סיימו בירוק.
בפרסום ספר הבז', הפדרל ריזרב אמר כי הצמיחה בארה"ב ממשיכה לנוע "בקצב איטי עד מתון" בחודש ספטמבר ותחילת אוקטובר. ספר הבז' העביר את העדכון המשמעותי ביותר למשקיעים על הכלכלה מאז השיתוק הממשלתי שעצר את פרסום הנתונים הכלכליים.
ישנו סיכוי ל'מכור את החדשות'. כאשר הסוגיות הפוליטיות יפתרו במלואן, המשקיעים יחזרו להתמקד בפונדמנטלס ובעונת הדוחות, שאינם סיפור הצלחה גדול עד לנקודה הנוכחית. ספר הבז' הראה כי האנשים נעשים זהירים יותר בהוצאות ובהשקעות מאז משבר החוב.
בין המניות הבולטות במסחר, אדוואנסד אוטו פארטס (AAP) זינקה ב-16.5% לרמה של 96.16$ לאחר שיצרנית החלפים לרכב אמרה כי תרכוש את ג'נרל פרטס בעסקה בשווי 2 מיליארד דולר.
אפל (AAPL) סגרה מעל לרמה של 500$ למניה, כאשר היא מנערת מעליה ידיעה מחדשות הדאו-ג'ונס כי היא מקצצת בהזמנות דגם האייפון המוזל 5c, על רקע עליה בחששות לביקושים חלשים. המניה נהנתה לאחרונה מחדשות שפורסמו ביום שלישי כי אנגלה אהרנדס, מנכ"לית בארברי, תצטרף לחברה כסגן נשיא קמעונאות ומכירות מקוונות בשנה הבאה. המניה סיימה בעליות של 0.49% לרמה של 501.11$.
חברת התוכנה מבוססת הענן, ויבה סיסטמם (VEEV) זינקה ב-85% לרמה של 37.16$ ביום המסחר הראשון שלה כחברה ציבורית לאחר ההנפקה. מחיר ההנפקה עמד על 20$. ביום שלישי בערב, טוויטר בחרה בבורסת ניו-יורק כזירת המסחר בה תיסחר מנייתה לאחר ההנפקה. חברת הרשת החברתית גם החליטה על ה-15 בנובמבר כתאריך לתחילת המסחר במניות. המניה צפויה להיסחר תחת הסימבול: TWTR. עד כה חברות האינטרנט נטו באופן מסורתי להימשך למסחר בבורסת הנאסדק, אלא שלאחר התקלה המפורסמת בפתיחת המסחר עם מניית פייסבוק (FB) ביומה הראשון, חברות אינטרנט חדשות חושבות פעמיים.
חמישי: סיר הלחץ של משבר החוב בוושינגטון סוף סוף  ירד מהכיריים, כך שהמשקיעים יכולים להסב את מירב תשומת הלב שלהם חזרה לעונת הרווחים שנמצאת בהילוך מלא ולנזקים של השיתוק הממשלתי על הכלכלה.
16 ימים של שיתוק ממשלתי שהגיעו אמש לסיומם, הותירו את השוק רעב לנתונים כלכליים. נתונים כלכליים רבים מסוכנויות ממשלתיות לא פורסמו עקב השיתוק. הסוחרים מצפים כי דו"ח התעסוקה לחודש ספטמבר ישוחרר 3 ימים לאחר פתיחת הממשלה, שאר הנתונים, לרבות נתוני האינפלציה ומכירות הקמעונאיות, צפויים להתפרסם ברצף ברגע שהמספרים יעובדו ויהיו זמינים.

היומן הכלכלי ליום חמישי גדוש בנתונים כלכליים. נתוני דרישות האבטלה השבועיות יפורסמו לפני הפתיחה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. הכלכלנים מצפים ל-330 אלף דרישות חדשות, לאחר זינוק של 374 אלף דרישות בשבוע שעבר. סקר הפילדלפיה פד צפוי להתפרסם בשעה 10:00. מאחר והפד ממומן עצמאית, הוא ממשיך לפרסם דוחות, כמו ספר הבז' אתמול על הכלכלה.

בין החברות שצפויות לדווח ביום חמישי לפני צלצול הפעמון לפתיחה נמצא את גולדמן זאקס (GS) שתפרסם את דוחותיה לראשונה כחברה מהמניין במדד הדאו-ג'ונס. עוד דוחות רווח בבוקר יגיעו מפיליפ מוריס (PM), יונייטד הלת' (UNH), יוניון פסיפיק (UNP) ובאקסטר (BAX). אחרי הנעילה צפויות לדווח: גוגל (GOOG), לאס וגאס סאנדס (LVS), וקפיטל וואן (COF).

אחרי הנעילה: מניית י.ב.מ (IBM) צללה ב-6% אחרי הנעילה, לאחר שענקית המחשבים דיווחה על דוחות רווח שהיכו את תחזית האנליסטים, אך פיספסה בשורת ההכנסות. לאחרונה המניה ספגה הורדת דירוג ע"י ברקליס, שהזהירה כי חטיבת הטכנולוגיה של החברה עשויה להיפגע ע"י עליה בשימוש בשירותי ענן של לקוחות בחברות מתחרות.
אתר המכירות הפומביות באינטרנט איביי (EBAY) פירסם דוחות מאכזבים ששלחו את המניה לצלילה של 4.5% במחזורי מסחר כבדים. החברה אף הנפיקה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי.
אמריקן אקספרס (AXP) דיווחה על עליה של 9.3% ברווחים. למרות הדוחות הטובים המניה עלתה ב-0.33% בלבד בשעות המאוחרות.
חברת המזרונים סלקט קומפורט (SCSS) צללה ב-26% במחזורי מסחר ערים, לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי וחתכה את התחזית לשנה כולה.
EBAY, SCSS ו-IBM היו בין 10 המניות שריכזו את מחזורי המסחר הגבוהים ביותר אחרי הנעילה ביום רביעי.
מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.