הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> יקצץ או לא יקצץ? מאת שלמה קופר 17.12.2013

יקצץ או לא יקצץ? מאת שלמה קופר 17.12.2013

17-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 נעל את יום המסחר הראשון של השבוע בעליות שערים של 0.6% כאשר הוא קוטע רצף של 4 ימי ירידות. למרות העליות במהלך יום המסחר, המדד עדיין רושם ירידות של 1.1% בחודש דצמבר. ביום שישי האחרון המדדים סיימו את שבוע המסחר הגרוע ביותר מאז אוגוסט. מנוע העליות אתמול יוחס לנתונים כלכליים מעודדים שפורסמו בארה"ב ובאירופה.
המשקיעים מנסים להעריך מתי הבנק המרכזי של ארה"ב יחל בנסיגה מהתוכנית הידידותית לשוק ההון בה הוא רוכש 85 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש. נתונים כלכליים חזקים לאחרונה, לרבות נתונים ביום שני שהראו כי תפוקת הייצור בארה"ב עולה זה החודש הרביעי ברציפות בנובמבר, ודו"ח תעסוקה נהדר לחודש נובמבר בסוף השבוע שעבר, הובילו חלק משחקני השוק להאמין כי הנסיגה עשויה להגיע כבר בישיבת הפד השבוע. הפד כבר הצהיר בעבר כי הוא יחל להאט את קצב התוכנית ברגע שמספר אינדיקטורים כלכליים יגיעו למטרות שהוא סימן.
השוק מחכה לראות מה הפד יחליט בישיבתו. החלטה על התחלת הנסיגה תהיה חיובית לשוק בטווח הארוך. הכלכלה מראה סימנים של עוצמה והתאוששות, כך שבסופו של דבר השוק יגיב בצורה חיובית לכך.
אקסון מובייל (XOM) הובילה את העליות במדד ה-S&P 500 במונחים של נקודות, לאחר שגולדמן זאקס העלה את דירוג המניה ל"קניה" מ"נייטרלי", כאשר אמר כי החברה נמצאת קרוב לנקודת תפנית מבחינת הצמיחה והעוצמה הפיננסית שלה. המניה הוסיפה 2% וננעלה ברמה של 97.22$. סקטור האנרגיה כולו בלט עם עליה של 1%. מחירה של חבית נפט עלה ב-0.9% לרמה של 97.47$ לחבית, ושיחק תפקיד בעוצמה של הסקטור.
י.ב.מ (IBM) זינקה ב-2.9% לרמה של 177.85$ והיתה המניה החזקה ביותר במדד הדאו-ג'ונס.
מניית הרבלייף (HLF) זינקה ב-9.4% לרמה של 74.83$ לאחר שהחברה הודיעה כי אין שינויים מהותיים לעריכה החשבונאית המחודשת של הדוחות הפיננסיים שלה.
שלישי שאלת יקצץ או לא יקצץ בתוכנית התמריצים תשלוט בשוק פעם נוספת ביום שלישי, כאשר וועדת השוק הפתוח תתחיל ישיבת מדיניות של יומיים. בהתחשב בכך שכל האסטרטגים בשוק מאמינים שזו לא שאלה של אם, אלא שאלה של מתי, הויכוח הוא על התזמון. כאשר יש קונצנזוס כי ההכרעה תיפול בין חודש דצמבר לחודש מרץ.

מלבד הפדרל ריזרב המשקיעים יבחנו מקרוב נתונים על מדד המחירים לצרכן שיפורסמו בשעה 8:30. בשעה 10:00 יפורסם מדד הנדל"ן NAHB לחודש דצמבר ועשוי להשפיע על מניות הנדל"ן.

אחרי הנעילה:  מניית בואינג (BA) נסחרה בעליות של 1.9% בשעות המאוחרות, לאחר שאמרה כי מועצת המנהלים אישרה תוכנית רכישה בחזרה של המניה בשוק הפתוח בשווי 10 מיליארד דולר. כמו-כן החברה העלתה את שיעור הדיבידנד ב-50% לרמה של 73 סנט למניה. תשלום הדיבידנד הבא יתבצע ב-3 למרץ 2014, למחזיקי המניה ב-14 לפברואר 2014. בואינג נהנתה משנה חזקה ב-2013, כאשר היא רושמת עליות של יותר מ-82% השנה.

הרבלייף (HLF) המשיכה לעלות במסחר המאוחר ב-1.1% לאחר שרצה 9.4% במסחר הסדיר. חברת תוספי המזון הודיעה כי החשב שלה סיים לערוך מחדש את ספרי החשבונות ל-3 השנים הפיסקאליות האחרונות ולא ביצע שינויים מהותיים בהם.

ריק'ס קאברט (RICK) דיווחה על רווח של 27 סנט למניה ברבעון האחרון ועקפה משמעותית את תחזית האנליסטים שעמדה על רווח של 15 סנט למניה. החברה שמתמחה בהפעלת מסעדות ומועדוני גברים זינקה ב-12% אחרי הנעילה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.