הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> תנודתיות: הנורמה החדשה ?

תנודתיות: הנורמה החדשה ?

17-06-2013

מדדים 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


שבוע תנודתי נוסף הגיע לסיומו עם המדדים הגדולים שמסיימים באדום ומדד הדאו ג'ונס שחווה ביום שישי יום רביעי רצוף של תנועה עם יותר מ 100 נק' מהגבוה לנמוך. הפדרל ריזרב ישלוט באווירת המשקיעים בשבוע הקרוב עם הפגישה התקופתית של וועדת השוק הפתוח.
המשקיעים בשוק המניות שלהוטים לשמוע מהפדרל ריזרב לגבי התוכניות שלו להמשך תוכנית התמריצים הכלכלית והם עשויים לקבל בשבוע הקרוב מספר מילות הרגעה מהבנק המרכזי. הפד לא צפוי להודיע על המועד בוא הוא עשוי לסגת מתוכנית רכישות האג"ח, אך קובעי המדיניות יחפשו למתן את התנודתיות האחרונה בשווקים הפיננסיים ולכן עשויים לחלק מספר רמזים.
הראלי במניות הגיע לסיומו בשבועות האחרונים בעוד תשואת האג"ח עולה לשיא של 14 חודשים לאחר שיו"ר הפד, בן ברננקי, העיר כי הפד עשוי להחליט להתחיל ולסגת מתוכנית ההקלה הכמותית במהלך פגישות המדיניות הקרובות במידה והכלכלה תראה שיפור. כחלק מתוכנית ההקלה הכמותית שהפד אימץ לפני יותר מ-4 שנים, הפד רוכש אג"ח מגובות משכנתאות בכל חודש כדי לשמור את הריבית נמוכה ולדחוף את הצמיחה למעלה.
מה שברננקי עשה הוא ליצור סופת קיץ מוקדמת, לא אחת גדולה, אבל כזו שמספיקה לגרום לאנשים להיות קצת יותר מתוחים. השווקים כעת שבירים יותר, בעוד שהללו היו חסיני קליעים ע"י השוורים במהלך 6 החודשים האחרונים. מאז ה-21 למאי מדד ה-S&P 500 ירד ב-2.5%. לרוע המזל, הדבר היחיד שכול מתעניינים בו הוא מה הפד עושה וזה מטריד, בזמן בו למעשה עלינו להסתכל על הנתונים הכלכליים, הפונדמנטלס ורווחי החברות. יש עדיין סימני אזהרה מהבהבים כרגע והמשקיעים נעשים קצת יותר מודאגים.
בשורה התחתונה: לא משנה מה יקרה עם הפד, המשקיעים מבינים כי אנחנו חיים על זמן שאול, וכי בנקודה מסויימת בזמן תוכנית התמריצים הכלכלית חייבת להסתיים. עם האיום של אובדן תוכנית התמריצים המוניטרית, האנשים מחפשים ערכים פונדמנטלים שאיבדו קשר מאז חודש מרץ. כך שאנחנו עדיין רואים סיכון לירידות נוספות למטה, אך איננו רואים בכך יותר מאשר תיקון מחירים.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים שבוע 3 של ירידות שערים ב-4 השבועות האחרונים. מדד S&P 500 סיים בירידות של 1% מדד הדאו ג'ונס איבד 1.2% ומדד הנאסדק החליק 1.3% למטה.

 

מבט טכני
התנודתיות בשיאה. השוק הפכפך בדעתו ולא יציב כאשר תנועות של עליה בתוך היום מהר הופכות לתנועות של ירידה וברגע שנראה שהנה הדובים התעוררו משנתם אז השוק פעם נוספת משנה כיוון, כאשר הוא משאיר את קבוצות הקונים והמוכרים חסרי אונים.פעמיים בשבועיים האחרונים ממוצע נע ל-50 יום עשה הגנה ותמך בשוק. מתחילת השנה השוק עוד טרם סגר מתחת לממוצע נע חשוב זה. בשבוע הקרוב הממוצע הנע ל-50 יום יעמוד על רמת 161.57 נק', רמה קריטית להמשך העליות בתקופה הקרובה. ירידה מתחתיה תוביל את השוק לבחינה נוספת של המספר העגול 160 נק' (1,600 נק' במדד) וריטסט לתבנית הספל והידית מחודש אפריל שהציתה את גל העליות של חודש מאי שדחף את השוק לשיאים היסטוריים.

 

s&p 500

 

בשבוע הקרוב
היומן הכלכלי עמוס בחדשות כאשר זרם ההודעות יתחיל עם נתוני הדיור ביום שני יחד עם סקר האמפייר סטייט לבחינת מצב הייצור. במקביל פסגת מדינות ה G8 תתקיים בצפון אירלנד. ביום שלישי הבנק המרכזי יתכנס לישיבה בת יומיים. עוד נתוני דיור יחד עם מדד המחירים לצרכן. ביום רביעי המשקיעים יתרכזו בהודעת הבנק המרכזי ומסיבת העיתונאים שתתקיים לאחריה. פדקס FDX תדווח על תוצאותיה הפיננסיים האחרונים. יום חמישי יביא איתו עוד נתוני דיור, דרישות האבטלה השבועיות, סקר הפילדלפיה פד ומדד האינדיקטורים המובילים. בסט ביי BBY תקיים את אסיפת בעלי המניות השנתית שלה. יום שישי יסיים את השבוע עם פקיעת אופציות מרובעת: החוזים העתידיים על המדדים, אופציות על מדדים, אופציות על מניות וחוזים על מניות בודדות, כולם מגיעים לפקיעה. זה קורה 4 פעמים בשנה בלבד: ביום שישי השלישי של חודש מרץ, יוני, ספטמבר ואוקטובר.


שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.