הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק מציץ ונפגע

השוק מציץ ונפגע

17-09-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות בארה"ב רצו למעלה ביום שני לאחר ששר האוצר לשעבר לורנס סאמרס פרש ממועמדותו להחלפת יו"ר הפד הנוכחי בן ברננקי. סאמרס, שר האוצר בממשלה של קלינטון, נתפס ע"י השוק למועמד הפחות טוב, אחד שנוטה לרגולציה עודפת וצפוי לעצור באופן מוחלט את תוכנית התמריצים. הפרישה של סאמרס סוללת את הדרך למועמדים אחרים שצפויים להמשיך בנתיב של התמיכה הנוכחית בכלכלה. נוסף לכך חדשות כי רוסיה וארה"ב חתמו על הסכם לפירוק הנשק הכימי בסוריה תוך שנה, גם תרם לאופטימיות אצל המשקיעים.
השוק פתח בגאפ אפ של כ-1%, כאשר מדד ה-S&P 500 מצליח להתגנב לרגע קט אל מעבר לרמת 1,700 הנק' ולהיסחר בשיא כל הזמנים. ההתלהבות הראשונית יחד עם זאת התפוגגה, לאחר שהנשיא אובאמה עמד על תילו כאשר הזהיר את הרפובליקנים בקונגרס כי הוא לא יכנס למשא ומתן על העלאת תקרת החוב של ארה"ב כחלק מהמאבק על התקציב. הדדליין של תקרת החוב נמצא במרחק של פחות ממספר שבועות במורד הדרך, והרגישות לסוגיה זו תתן יותר ויותר את אותותיה.
עוד תוספת לעצבנות של המשקיעים אתמול, המסחר באופציות במספר בורסות מרכזיות, לרבות בורסת הנאסדק ובורסת שיקגו, נעצר אחר הצהריים בשעה 13:40 שעון ניו-יורק,  עקב בעיות טכניות ב- Options Price Reporting Authority (OPRA), אשר מעבירה ציטוטים לספקים. המסחר באופציות חזר שעה לאחר מכן. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליה של 0.57% כאשר הוא מוחק כמעט מחצית מהקפיצה הראשונית של תחילת היום.
מניות הנדל"ן רשמו את העליה החדה ביותר מבין כל הסקטורים, כאשר המשקיעים מהמרים על לחץ כלפי מטה בריבית המשכנתאות. סקטור הנדל"ן (HGX) טיפס ב-1.4%. בין המניות בסקטור די.אר.הורטון (DHI) עלתה ב-3.7% לרמה של 19.85$.
מדד הנאסדק נשרך מאחור בכבדות לאחר נפילה במניית אפל (AAPL) אשר הכבידה על תנועתו. אפל ירדה ב-3.2% לרמה של 450.12$ ורושמת ירידה מצטברת של 11% ב-5 ימי המסחר האחרונים, לאחר שהמשקיעים מביעים את מורת רוחם משחרור המוצרים החדשים והצגת המחירים החדשים בשבוע שעבר.
שלישי: הפד יחל את פגישתו בת היומיים היום ולאחר שבועות של ספקולציות, הוא צפויביום רביעי להודיע כי הוא חותך את התקציב החודשי לתוכנית ה-QE לרמה של 75-70 מיליארד דולר מרמה עכשווית של 85 מיליארד דולר. הספקולציות לגבי מדיניותו של הפד שלחה גלים של תנודתיות במסחר במניות בשבועות האחרונים, אך מרבית האנליסטים בשוק מאמינים כי הנסיגה ההדרגתית מתוכנית התמריצים מגולמת במחיר של השוק, כל עוד הפד לא יפתיע בגודל הנסיגה או בעניין אחר בלתי צפוי.
היומן הכלכלי יציג את מדד המחירים לצרכן CPI בשעה 8:30 שעון ניו-יורק ואת סקר בטחון הקבלנים בשעה 10:00.

אחרי הנעילה: אפל (AAPL) יצרנית האייפון הוסיפה לרדת 0.8% במסחר המאוחר, לאחר שסיימה את המסחר הסדיר בירידה חדה של 3.18%, בתגובה לידיעה כי מפעילה סלולרית סינית מציעה הנחה נמוכה מהצפוי על מכשירי אייפון חדשים. אפל ננעלה אמש במחירה הנמוך ביותר מאז ה-29 ליולי, לאחר שאיכזבה את המשקיעים עם  מוצריה החדשים לאייפון בשבוע שעבר. 

פנדורה (P) שירות הרדיו האינטרנטי, הגישה אחרי הנעילה תשקיף להנפקה שניה של 14 מיליון מניות. יובילו את ההנפקה ג'יי.פי.מורגן ומורגן סטאנלי. המניה נפלה ב-4.5% בשעות המאוחרות.

אאוטרוול (OUTR) או בשמה הקודם קוינסטאר, צללה ב-20% אחרי הנעילה במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת השכרת הסרטים ומשחקי הוידאו חתכה את תחזית הרווחים לשנת 2013. נוסף על כך החברה אמרה כי היא מתכננת תוכנית רכש נוספת של 100 מיליון דולר מהמניה שלה חזרה במסחר.

מוסיאק (MOS) יצרנית הדשנים הנמיכה את תחזית הייצור על אשלג ופוספט לרבעון השלישי ושלחה את מנייתה למטה בשעות המאוחרות. MOS ירדה ב-1.7%, כאשר במניות דשנים אחרות כמו POT נרשמת גם כן תגובה שלילית.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.