הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> בועטים בפחית הבעיות במורד הרחוב !

בועטים בפחית הבעיות במורד הרחוב !

18-10-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סיים בשיא היסטורי ביום חמישי, בעוד בטחון המשקיעים גדל לאחר עסקה של הדקה האחרונה שמנעה פשיטת רגל בארה"ב. יחד עם זאת דוחות חלשים מהצפוי של מספר חברות מפתח כמו י.ב.מ (IBM) וגולדמן זאקס (GS) הכבידו על מדד הדאו ג'ונס. השיא היומי שהשיג אתמול מדד ה-S&P 500 ברמת 1,732.92 נק' ניפץ את השיא הקודם שנקבע ב-19 לספטמבר. יותר מ-80% מהמניות שנסחרות בבורסת ניו-יורק רשמו עליות. סקטור הטכנולוגיה היה היחיד שסיים באדום על רגע הלחץ ממניית IBM.
מדד ה-VIX, שנחשב לסטטוסקופ הטוב ביותר לחרדת המשקיעים, נפל ב-13.43%, רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-20 לספטמבר, שבוע לפני שהשיתוק הממשלתי החל. העסקה שהושגה בוושיגטון תממן את הממשלה עד ל-15 לינואר ותעלה את תקרת האשראי עד ל-7 בפברואר. עובדי המימשל שהיו עד כה בחופשה חזרו לעבודה כבר אתמול. הנשיא אובאמה אמר כי השיתוק בממשלה האט את קצב הצמיחה של כלכלת ארה"ב ופגע באמינותה "אין מנצחים כאן. השבועות האחרונים גרמו לנזק מיותר לחלוטין לכלכלה שלנו" אמר. עוד הוסיף כי "אין לנו עדיין היקף מלא של הנזק, אך כל אנליסט שם בחוץ מאמין כי השיתוק האט את הצמיחה".
החדשות הטובות למשקיעים הן כי עתה נראה בלתי סביר כי הפדרל ריזרב יסתכן בהתחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים בחודש דצמבר או ינואר, בהנחה והמו"מ על התקציב ימשך פעם נוספת עד לדקה האחרונה. יתכן ומרץ יהיה הזמן המוקדם ביותר לתחילת הנסיגה, מה שיכול לשמור את נכסי הסיכון בתמחור יקר בחודשים הקרובים לפחות.
מניית IBM ספגה מכה והוטחה מטה אל עבר שפל של שנתיים, לאחר שדיווחה על הכנסות נמוכות מהצפיות. IBM לא רק שגילחה 76 נק' ממדד הדאו-ג'ונס אלא שהיתה גם היורדת הגדולה של מדד ה-S&P 500, לאחר שסיימה בירידה תלולה של 6.4% ברמת 174.78$.
מניית GS נפלה ב-2.4% לרמת 158.32$ לאחר שהבנק החמישי בגודלו בארה"ב הודיע כי ההכנסות לרבעון השלישי נחתכו ב-20%, כאשר הן נפגעות ע"י תוצאות חלשות בשוק המשכנתאות והכנסות מעמלות בשוק האג"ח.
מניית סנדיסק (SNDK) שהיתה אחת העסקאות הטובות ביותר לסוחרים אתמול בחדר המסחר של מכללת מגמות, זינקה ב-9% לאחר שיצרנית השבבים דיווחה על רווחים חזקים ובמקביל העבירה תחזית מעודדת. הרווח ברבעון האחרון נסק ב-231% מרמתו בשנה שעברה ל-1.59$ למניה. המכירות עלו ב-28% ל-1.6 מיליארד דולר.
עד כה, 54.4% מהחברות ב-S&P 500 שדיווחו היכו את תחזית ההכנסות של וול-סטריט, ירידה מממוצע של 61% מאז 2002, אך גבוה מממוצע של 49% ב-4 הרבעונים האחרונים.
איביי (EBAY) נפלה ב-3.9% לרמה של 51.38$ והיתה המשקולת הכבדה ביותר על מדד הנאסדק 100, לאחר שהחברה העבירה תחזית מאכזבת שלשום לעונת החגים, כאשר היא אומרת כי כלכלת ארה"ב התדרדרה וחלק מזה קשור לשיתוק הממשלתי בוושינגטון.
שישי: וושינגטון סוף סוף לוקחת את המושב האחורי ומפנה את קידמת הבמה חזרה לפונדמנטלס. מספר בנקאים בכירים בפדרל ריזרב צפויים לשאת נאומים היום ויהיו במרכז העניין של המשקיעים.
בין הנתונים הכלכליים שיתפרסמו, מדד האינדיקטורים המובילים יפורסם בשעה 10:00 שעון ניו-יורק. דוחות הרווח שישוחרר לפני הפתיחה יכללו את: ג'נרל אלקטריק (GE), הוניוול (HON), מורגן סטאנלי (MS) וטקסטרון (TXT).

אחרי הנעילה: ענקית האינטרנט גוגל (GOOG) פירסמה את תוצאותיה לרבעון האחרון אחרי סגירת המסחר אמש. המניה זינקה ב-6.9% בעקבות תוצאות חזקות לרמה של 950.94$. גוגל שמחזיקה במנוע מס 1 באינטרנט הודיעה כי הכנסותיה קפצו ב-12% לרמה של 14.89 מיליארד דולר, אפילו שההפסדים גדלו בעסקי המובייל של מוטורלה שנרכשה ע"י החברה לפני מספר חודשים.

מסחר מוצלח!

 

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.