הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> רכבת העליות דורסת כל רמת ההתנגדות! מאת שלמה קופר 18.11.2013

רכבת העליות דורסת כל רמת ההתנגדות! מאת שלמה קופר 18.11.2013

18-11-2013

סקירת שוק ההון שבועית 17-22.11.2013

מדד הדאו-ג'ונס יחד עם מדד ה-S&P 500 עלו בשבוע האחרון לשיאים חדשים וטריים, כאשר הם צוברים את שבוע העליות השישי ברצף, בעוד המשקיעים מניחים כעת כי תוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב תדחוף את המניות למחירים אפילו גבוהים יותר. מדד ה-S&P 500 רושם עליות של 22% מתחילת השנה. במקביל, מדד ה-S&P 500 רושם עליות של 26% מתחילת השנה ומדד הנאסדק החזק ביותר מבין 3 המדדים הגדולים עם עליה של 32% השנה.
אפשר לטעון כי בהתחשב בשבירת השיאים האחרונה בשוק המניות, השוק קרוב יותר לתיקון מחירים מאשר להמשך העליות. אך הטיעון ההפוך תקף באותה מידה לפיו  זוהי סביבה טובה במיוחד כדי שהמניות ישגשגו בה, השוורים מצביעים לעבר אינפלציה נמוכה, נזילות גבוהה, שיעורי ריבית אפסית ושיפור בכלכלה הגלובלית שעוזרת לרווחי הפירמות להגיע  ברבעון הנוכחי נוסף על כך קיימים סימנים כי המשקיעים הפרטיים נכנסים חזרה לשוק המניות . הדובים הסקפטיים טוענים כי הצמיחה הכלכלית נותרה איטית וכי הזינוק האחרון הופך את החיפוש אחרי מניות בערכים אטרקטיביים, לקשה יותר.
לקרייג ג'ונסון מפייפר ג'פרי, יש קצת חדשות רעות לדובים בשוק. האנליסט אמר בשבוע שעבר כי מדד ה-S&P 500 הולך להשיג את היעד ארוך הטווח שהציב ברמת 2,000 נק' וזה הולך לקרות מוקדם יותר ממה שחלק מהאנשים מסוגלים לחשוב. ג'ונסון בהחלט מודע לעובדה שהרבה "כסף חכם" הולך לקחת את הצד השני של הטיעון שלו. 5 שנים בתוך השוק השוורי, וזה הפך למשהו אופנתי ללעוג לעליות בשוק. בין אם זה התשוקה הבלתי נשלטת להמר כנגד ההמונים או תירוץ לחוסר השתתפות בראלי האחרון שמשיג שיאים היסטוריים חדשים עם זינוק של כ-30% מתחילת השנה, יותר ויותר משקיעים מוסדיים יוצאים בקול רם החוצה ממניות.
לרוע המזל לאלו שקופצים מהרכבת של המניות, אין לאן ללכת. חוסר האלטרנטיבות דחף את המניות למעלה בשנים האחרונות והרוח הנושבת רק מתחזקת. "אתם צריכים להחזיק במניות, אם אתם הולכים להיות משקיעים של הטווח הארוך", מטיף ג'ונסון. האג"חים לדבריו מציעים מעט מאוד סיכוי, הביקושים לזהב נמצאים בשפל של 4 שנים, תעודת הסל על הזהב ה-GLD נעולה בשוק דובי ואלו שיושבים על מזומנים ומחכים לתיקון שיגיע תקועים על הקווים כבר יותר משנתיים וחצי.
ואולי טוב מהכל האווירה בשוק המניות רחוקה מלהיות עליצות או אופוריה. הכסף אומנם נכנס פנימה אבל בהחלט איננו מכה בשורת התמחור של החברות. הטיעון השוורי מבוסס על כלכלה שצומחת בצורה איטית והיעדר אלטרנטיבות. זה יותר ממספיק כדי להביא את סנטה לעיר גם השנה. לג'ונסון יש יעד שנתי של 1,850 נק' למדד ה-S&P 500.
בין 460 החברות ממדד ה-S&P 500 שכבר דיווחו על תוצאותיהן הכספיות לרבעון האחרון, 73% הצליחו לעקוף את תחזיות וול-סטריט. קרנות נאמנות המשקיעות במניות ארה"ב, כלי נפוץ עבור המשקיעים הפרטיים הבלתי מתוחכמים, ראו יותר כסף נכנס מאשר יוצא בשבוע האחרון. זהו השבוע החמישי הרצוף של צבירה נטו.
ביום חמישי האחרון, ג'נט ילן, מי שצפויה לרשת את כסאו של יו"ר הפד הנוכחי בן ברננקי, לאחר שהאחרון יפרוש בינואר 2014, הבטיחה למשקיעים כי הבנק המרכזי נחוש להמשיך את התוכנית המוניטרית המקלה שתישאר ללא פגע בעתיד הנראה לעין. הדברים שאמרה ילן לפני וועדת הבנקאות של הסנאט בשבוע שעבר, הפכו את הפחד שהתגנב לתוך השוק בשבוע הקודם, כאשר דו"ח תעסוקה חזק משמעותית מהצפיות, העלה את חששות המשקיעים כי הפד יחל לצמצם את תוכנית התמריצים מוקדם מהצפוי כבר בחודש דצמבר הקרוב.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה- S&P 500 רושמים שבוע שישי רצוף של עליות. מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-1.3%, מדד ה-S&P 500 עלה 1.6%. הנאסדק עלה ב-1.7%
מבט טכני
השוק ממשיך להתריס כנגד כוח המשיכה וממשיך למעלה. השבוע האחרון היה בסימן פריצת תבנית הבולפלאג עליה הצבענו בשבועיים האחרונים. ביום שישי תעודת הסל SPY הספיקה לחצות את המספר העגול החשוב 180 נק', אך מדד הכסף עצמו S&P סיים את השבוע מרחק זריקת אבן מרמת 1,800 הנק' שתהווה מכשול פסיכולוגי בטווח הקצר. אין ספק שהמומנטום החזק פה להישאר והמדד יצליח בסופו של דבר להתגבר גם על מכשול זה, כאשר רכבת העליות רומשת בדרכה כל רמת התנגדות. אל תחשבו אפילו להתנגד לה. בשיאים טריים של כל הזמנים, השוק מהלך בטריטוריה שכף רגלו מעולם לא דרכה. נסיגת מחירים ראשונה עשויה לבדוק מלמטה את קו דשדוש המחירים שנפרץ למעלה ברמת 178 נק'. ירידה עמוקה יותר עשויה להעמיק את התיקון למפגש עם ממוצע נע ל-20 יום ברמת 176.28 נק'

SPY

 
בשבוע הקרוב
משחק הניחושים מתי הפד יחל לסגת מתוכנית התמריצים יכנס לסיבוב חדש השבוע, כאשר המשקיעים בשוק המניות ינתחו את הפרוטוקולים מישיבת הפד האחרונה. מכירות הקמעונאיים בשבוע הקרוב יתנו רמזים לגבי תנועת הצרכנים, ויתפסו את תשומת הלב שלהם.
המשקיעים יחפשו רמזים בנתוני המכירות לפני עונת הקניות לחגים שאיננה צפויה השנה להיות מזהירה. תוצאות של מספר קמעונאיים מובילים כמו הום דיפו (HD) ובסט-ביי (BBY), מניות שנמצאות בין המובילות בתשואות מדד ה-S&P 500, גם ידווחו בשבוע הקרוב.
 
שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.