הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המתנה דרוכה לפד מאת שלמה קופר 18.12.2013

המתנה דרוכה לפד מאת שלמה קופר 18.12.2013

18-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט סיימה בירידות קלות את יום שלישי, כאשר המשקיעים מהססים לעשות מהלכים משמעותיים לפני תוצאות פגישת הפד שעשויה להסיר את מעטה חוסר הוודאות באשר לשאלה האם הבנק המרכזי יחל בקיצוץ תוכנית התמריצים שלו. אות לדריכות המשקיעים לפני ההחלטה היה אתמול מדד ה-VIX, הנחשב למדד הפחד הטוב ביותר של המשקיעים. המדד עלה ב-1.1% לרמה של 16.21 נק', הרמה הגבוהה ביותר מאז אמצע אוקטובר. ביום היום מדד ה-S&P 500 ננעלה בירידות של 0.31%.
וועדת השוק הפתוח צפויה להוציא את הצהרתה היום בסיום הפגישה בת היומיים. למרות שהצפי הוא שהפד לא יחל לסגת מתוכנית רכישות האג"ח בגובה של 85 מיליארד דולר מדי חודש עד למרץ, נתונים כלכליים חזקים שפורסמו לאחרונה, העלו את הסיכויים כי יתכן והנסיגה תחל מוקדם יותר מהצפוי.
טרם פתיחת המסחר בזירה הכלכלית פורסם כי מדד המחירים ליצרן היה שטוח בחודש נובמבר. נתונים אחרים הראו כי הגרעון התקציבי בארה"ב היה הנמוך ביותר ב-4 השנים האחרונות ברבעון ה-3 של השנה, בעוד היצוא גדל ויותר הכנסה יוצרה מעבר לים.
פייסבוק (FB) עלתה ב-2% לרמה של 54.86$ לאחר שה'וול-סטריט ז'ורנל' דיווח כי ענקית הרשת החברתית עשויה להתחיל ולמכור פרסומות וידאו מאוחר יותר השבוע.
מניית 3M (MMM) הנסחרת במדד הדאו-ג'ונס, טיפסה ב-2.9% לרמה של 131.39$, לאחר שהחברה אישררה את התחזית שלה והעלתה את הדיבידנד.
מועצת המנהלים של בואינג (BA) העלתה את הדיבידנד של החברה ב-50% ביום שני ואישרה תוכנית רכישות בחזרה של המניה בשוק הפתוח בשווי 10 מיליארד דולר. התוכנית תבוצע במהלך השנתיים הקרובות. BA עלתה ב-0.9% לרמה של 135.88$ על רקע הידיעות.
רביעי: פגישת הפד והחלטתו באשר לתוכנית התמריצים בשעה 14:00 שעון ניו-יורק, יתפסו את מירב תשומת הלב היום בוול-סטריט. נראה שללא קשר לתוצאת החלטתו של הפד בשאהלה להתחיל בנסיגה איטית כבר עתה או להמתין לשנה הבאה, חוסר הוודאות שתוסר מהשוק תאפשר לו לחזור חזרה לעליות.

נוסף לפדרל ריזרב המשקיעים יעכלו נתונים על התחלות הבניה ואישור הבניה בשעה 8:30. לוח הדוחות הכספיים עמוס עם פדקס (FDX), ג'נרל מילס (GIS) ולינאר (LEN) שישחררו את המספרים האחרונים שלהם לפני צלצול הפעמון לפתיחה. לאחר הנעילה תדווחנה פייצ'קס (PAYX) ואורקל (ORCL).

אחרי הנעילה:  ג'אביל סירקטס (JBL) צללה ב-13.9% בשעות המאוחרות, לאחר שספקית השירותים ליצרניות אלקטרוניקה דיווחה אחרי נעילת המסחר אתמול על רווחים שהיו מתחת לציפיות האנליסטים. המניה סיימה את המסחר הסדיר בעליות קלות של 0.2% לרמה של 19.72$.

וריפון (PAY) נפלה ב-4% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר כבדים לאחר שספקית מערכות סליקת התשלומים לעסקים הודיעה כי היא צופה ירידה ברווח שלה ברבעון הראשון. החברה כעת מעריכה כי שורת הרווח ברבעון הבא תעמוד על 26 סנט למניה, מתחת לקונצנזוס האנליסטים שצפה רווח של 32 סנט למניה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.