הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לקראת שיאים חדשים ב-2014! מאת שלמה קופר 18.2.2014

לקראת שיאים חדשים ב-2014! מאת שלמה קופר 18.2.2014

18-02-2014

וול-סטריט מסכמת את שבוע העליות המרשים ביותר של השנה. אם בתחילת פברואר הרעש הגדול בוול-סטריט היה שבירה של ממוצע נע ל-50 יום על גרף ה-S&P 500, שבועיים לאחר-מכן המומנטום החיובי חוזר חזרה לתמונה ושיחות המסדרון בוול-סטריט סובבות סביב הסיכוי לשיאים חדשים כבר בתקופה הקרובה. הנאסדק מסיים בשיא של 13 וחצי שנים!
בעוד המשקיעים גורפים הצידה את הנתונים הכלכליים כמו השלג שנערם בחוף המזרחי של ארה"ב ועונת הרווחים שמאטה בהדרגה, המשקיעים בוול-סטריט יוכלו להתרכז בשבוע הקרוב בתחזית של הפדרל ריזרב על הכלכלה ובניתוח טכנית של הגרפים, כאשר ה-S&P 500 נמצא בעמדה מצוינת לפרוץ לשיא היסטורי חדש ולהעביר את שנת 2014 בפעם הראשונה לטריטוריה החיובית.
הפרוטוקולים מישיבת הפד האחרונה במסגרתה התקיים הדיון על המדיניות המוניטרית שמנהיג הבנק המרכזי, יפורסמו ביום רביעי, יום המסחר ה-2 בשבוע המסחר המקוצר. וול-סטריט תהיה סגורה ביום שני לרגל 'יום הנשיאים'.
העניין של המשקיעים בפרוטוקולים מישיבת הפד שהתקיימה ב-28-29 לינואר, ככל הנראה יתמקד בדיונים סביב התחזית העתידית של הפד. קו הגבול שהבנק המרכזי קבע, מעבר אליו הבנקאים עשויים לשקול העלאה של הרבית, עמד עד כה על שיעור אבטלה של 6.5%. אך גבול זה נראה כעת מיושן. שיעור האבטלה הצליח לרדת בחודש ינואר לרמה של 6.6%. הפד לא צפוי להתחיל ולהעלות את שיעורי הרבית על לפחות תחילת 2015. כך שוול-סטריט תתמקד בתמרונים של הפדרל ריזרב כיצד להתאים את התחזיות, שצפויות לתמוך במחירים גבוהים יותר בשוק המניות.
השוק רוצה לשמוע כי הפדרל ריזרב גמיש בכל הקשור לנתונים הכלכליים שיתכן ונעשים חלשים יותר. כל תחושה בנוגע למצב העניינים אשר ידחוף את הבנקאים של הפד להשהות את המשך הנסיגה מתוכנית התמריצים תהיה חשובה.
המספרים שיניעו את השוק בשבוע הקרוב יכללו את התחלות הבניה ביום רביעי ואת מכירות הבתים הקיימים ביום שישי, כמו גם את מדד המחירים ליצרן והאינפלציה לצרכן בימים רביעי וחמישי בהתאמה. יחד עם זאת, במידה והתבנית האחרונה תימשך, כל חולשה במספרים האלו תזכה להתעלמות, כאשר המשקיעים יאשימו את מזג האוויר הקשה והקר ויתנו לשוק להמשיך בעליות.
בחיפוש אחרי זרזים נוספים שיכולים להשפיע על שוק המניות בשבוע הקרוב, הסוחרים ייצמדו למספר דוחות רווח חשובים, כאשר קוקה קולה (KO) ,וול-מארט (WMT) והיולט פאקרד (HPQ) צפויות למשוך כותרות.
קוקה-קולה, חברת המשקאות הקלים הגדולה ביותר בעולם, תדווח על המספרים שלה לרבעון הרביעי ביום שלישי לפני פתיחת המסחר. וול-מארט צפויה לדווח על תוצאות הרבעון הרביעי ביום חמישי, וחשוב מכך, הקמעונאית הגדולה ביותר בעולם תשחרר תחזית רווחים לשנת 2014.
298 חברות במדד ה-S&P 500 כבר דיווחו עד כה בעונת רווחים נהדרת שרושמת צמיחה של 11.3%. 66.3% מהחברות שדיווחו היכו את תחזית הרווחים, מעל הממוצע ההיסטורי שעומד על 63%. יותר מ-64% היכו את תחזית ההכנסות, ,מעל לממוצע ההיסטורי ארוך הטווח שעומד על 61%.

יתכן ויהיה מעניין לעקוב אחרי מניות הזהב בשבועות הקרובים. בדר"כ הזהב רושם ביצועי יתר על המניות כאשר יו"ר הפד מוחלף. חישוב הקורלציה בין ה-S&P 500  ומחיר הזהב חושף כי הזהב מכה בביצועיו את השוק, מאחר ויו"ר הפד תמיד מאותגר ע"י השוק והזהב מרוויח בזמנים של חוסר וודאות. ביצועי היתר של הזהב מתקיימים במשך מספר חודשים לאחר החלפת יו"ר הפד. מספר חברות זהב תדווחנה בשבוע הקרוב לרבות ניו-מאונט (NEM).
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט מסכמים את השבועיים החזקים ביותר שלהם של השנה. בשבוע האחרון מדד הדאו-ג'ונס התקדם 2.3%, מדד ה-S&P 500 עלה ב-2.3% ומדד הנאסדק קפץ 2.9% למעלה.
מבט טכני SPY
שווקים שווריים מפורסמים בגמישות שלהם. בדיוק כאשר נראה עבור עיניים בלתי מקצועיות שמגמת העלייה הסתיימה, שהשוק הפך כיוון, הקונים לפתע צצים מכל עבר, לוחצים על כפתורי הקניה ושולחים את המניות חזרה למסלול הראשי של העליות. מאמצע ינואר ועד תחילת פברואר ליווינו את מסלול תיקון השערים של תעודת הסל SPY, אשר עוקבת אחרי מדד ה-S&P 500. נר הפטיש שנוצר בתחילת פברואר וחפף בצורה מדויקת את הריטסט לתצורת הפריצה הגדולה מחודש אוקטובר בשנה שעברה, אותת לנו כי הקונים מתחילים לחזור לרדאר. שוק שוורי לא ממתין לאף אחד ואם אינכם מוכנים לקחת את ההזדמנות ולעלות על הרכבת, תמצאו את עצמכם מפספסים הזדמנות נהדרת נוספת בשוק המניות. שוק שוורי לא ממתין לאף אחד. שבועיים לאחר הריטסט ואנחנו כבר עם סיכוי לראות שיאים חדשים לשנת 2014 כבר בשבוע הקרוב.

 

 

s&p 500
שבוע מסחר מוצלח!

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.