הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> רכבת הרים של הפד

רכבת הרים של הפד

18-06-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המשקיעים רכבו על רכבת הרים ביום שני בשוק שהפכה לפארק השעשועים שמופעל ע"י הפדרל ריזרב והעיתונאים שמסקרים אותו. ה-S&P 500 פתח בצורה חזקה למעלה בתחילת היום והמשיך לטפס לאחר צלצול הפעמון לפתיחה, כאשר הוא פורץ רמת התנגדות מינורית על הגרף היומי. יחד עם זאת, השוק נפל בצורה חדה לקראת 14:00 בצהריים שעון ניו-יורק, לאחר שעיתנואי של הפייננשל טיימס, רובין הארדינג, אמר כי הפד עשוי לאותת בהחלטת הריבית שלו ביום רביעי כי התחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים הינה בלתי נמנעת. ה-S&P מחק את רוב העליות שהשיג במהלך היום, אך הצליח לבצע ריבאונד חזק בשעה האחונה של המסחר ולסגור את יום המסחר בנר 'דוג'י'. מדד ה-S&P 500 ננעל בעליות של 0.76%.
כפי שהדבר שכיח במקרים אחרים שמובילים לפרסום דו"ח כלכלי משמעותי, השוק עשוי להישאר תנודתי והפכפך במסחר ללא כיוון ברור, עד להחלטת הריבית של הפד ביום רביעי. כאשר פיסה גדולה של אינפורמציה עומדת להתפרסם, עם הפוטנציאל לדחוף את השוק בצורה משמעותית לאחד הכיוונים, גם השוורים וגם הדובים נמנעים מלקחת הימורים גדולים בכל כיוון. הפד הנמיך את הציפיות על תוכנית התמריצים בישיבותיו האחרונות ומרבית האסטרטגים בשוק מצפים להתחלה בהפחתת תוכנית רכישות האג"ח במסגרתה הפד רוכש נכון להיום 85 מליארד דולר של אג"ח, כבר בחודש ספטמבר הקרוב.
תבנית היתד ונר הדוג'י על גרף ה-S&P הינן תבנית טכניות של חוסר החלטה, אשר משקפים את הסנטימנט השולט נכון לעכשיו בשחקני השוק. בתחילת היום היה נראה כי ה-S&P  יפרוץ את מגמת הירידה לטווח הקצר שנוצרה ב-4 השבועות האחרונים ושולטת בגרף הדיילי מאז עמודת ה-Engulfing" שנוצרה ב-21 למאי. אך פעם נוספת השוק ניסה לפרוץ את מגמת הירידה אך לא הצליח להשלים את המלאכה ולסגור מעליה. נסו להישאר עירניים וזריזים, גמישים במחשבה שלכם עם יכולת תמרון מהירה עד להודעה של הפד ביום רביעי.
בזירה הכלכלית, סנטימנט הקבלנים עלה כאשר מדד NAHB זינק ל-52 נק' ביוני מרמה קודמת של 44 נק' בחודש מאי. זוהי הפעם הראשונה שהמדד חוצה את סף 50 הנק' מאז אפריל 2006. קריאה מעל 50 נק' מציינת כי הקבלנים תופסים את השוק כחיובי ונוח יותר לעסקים. כל חברות הנדל"ן הגדולות כמו טולברדרס (TOL 33.66$ 2.37%+) וריילנד (RYL 44.50$ 2.04%+) רשמו עליות משמעותיות לאחר פרסום הדו"ח.
מניית נטפליקס (NFLX 229.23$) זינקה ביותר מ-7% והובילה את מדד ה-S&P 500 לאחר שחברת הזרמת תכני הוידאו על גבי רשת האינטרנט דיווחה על עסקת התוכן הגדולה ביותר שלה עם חברת דרימוורקס (DWA 23.74$) שעלתה בתגובה גם היא ב-4.08%.

שלישי הפד מתכנס לישיבה בת יומיים, כאשר וול-סטריט חלוקה בדעתה על תוצאות הפגישה שיפורסמו ביום רביעי. ההחלטה של הפד צפויה להוביל לתנועה חדה במדדים לאחד הכיוונים. מלבד הפד, שחקני השוק יעכלו נתונים על האינפלציה עם מדד המחירים לצרכן שיתפרסם לפני הפתיחה ונתוני התחלות הבניה שיפורסמן אף הן לפני הפתיחה.

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.