הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק חונה בשיא כל הזמנים

השוק חונה בשיא כל הזמנים

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

בן ברננקי דיבק ביום רביעי בפני הקונגרס על מדיניות ההפחתה בתוכנית התמריצים ופעם הראשונה מזה זמן רב, "שיחת הקיצוצים" לא שלחה גלים בשוק המניות. יום רביעי התאפיין במסחר שקט בבורסות ארה"ב, בעוד ה-S&P 500 המשיך לנוח בקירבת שיא כל הזמנים של 2013. מדד ה-S&P 500 הצליח לחלץ עליה של 0.28% בעוד השוק מסיר בהדרגה את מצב קניות היתר.
בסה"כ מדד ה-S&P עדיין נמצא במגמת עליה אך השוק כעת עובד על עיכול המחירים בעוד הוא סופג את העליות המשמעותיות האחרונות של השבועיים האחרונים. רמת התמיכה העליונה שנבנית בשוק נמצאת ברמת 167 נק' על תעודת הסל SPY. ככל שהשוק ימשיך להתגבש במחירים מעל לרמת תמיכה זו, כך השכנוע שלנו הולך וגדל כי בסופו של דבר נראה פריצה למדרגת מחירים גבוהה יותר בשוק. במהלך תנועת ההלוך ושוב, חשוב להיות עם סבלנות ועם משמעת בעוד תנועת המחירים עשויה לתסכל משקיעים שמנסים לעשות יותר מדי.
המניות בוול-סטריט הצליחו להתאושש מהתיקון של האביב לאחר שבכירים בפד הפיגו את החששות של המשקיעים כי נסיגה בתוכנית ה-QE תחל לפני שכלכלת ארה"ב תהיה חזקה מדי מכדי להתמודד איתה. בנאומו ביום רביעי אמר יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי כי התוכנית של הבנק היא לקצץ בתוכנית רכישות האג"ח מאוחר יותר השנה, אך הוסיף גם כי התוכנית של הפד עשויה להשתנות במידה והתחזית הכלכלית תשתנה. ברננקי אמר כי קצב ההפחתה ברכישות האג"ח עשוי להיות מהר יותר אם התנאים הכלכליים ישתפרו מהר יותר מהצפוי. מאידך גיסא, קצב הרכישות בסך 85 מיליארד דולר לחודש עשוי להישמר לפרק זמן ארוך יותר אם התחזית לשוק העבודה תקדיר או במידה והאינפלציה תרים ראש.
בנתיים בזירה הכלכלית פורסם אתמול ספר הבז' של הפד שהראה כי כלכלת ארה"ב המשיכה לצמוח בקצב מתון בחודשים יוני ותחילת יולי, כאשר הייצור מתרחב ברוב אזורי ארה"ב. התחלות הבניה צנחו ב-9.6% בחודש יוני לקצב שנתי מתואם של 836 אלף יחידות, הרמה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט שעבר. הכלכלנים בסקר של רויטרס ציפו לעליה לשיא חדש של 959 אלף יחידות ברמה שנתית.
יאהו (YHOO 29.66$) בלטה במסחר לאחר שזינקה ביותר מ-10% למרות מה שנראה רווחים מתונים שפירסמה במהלך הלילה הקודם. המשקיעים מתרכזים בתוצאות המעולות ב-Alibaba, פורטל המסחר האלקטרוני הסיני, אשר ליאהו יש חלק בו. בנק אוף אמריקה (BAC 14.31$) המשיכה את מגמת דוחות הרווח הטובים של הבנקים. הבנק פירסם זינוק של 70% ברווח הנקי הודות לירידה חדה בהוצאות התפעול של הבנק. המניה עלתה בתגובה לדוחות ב-2.80% תוך כדי פריצה לשיא 52 שבועות חדש.
קאטרפילר (CAT) נפלה ב-1.70% לרמה של 86.67$ לאחר שמנהל קרן הגידור המוערך, ג'ים קאנוס, אמר כי הוא מהמר נגד מניית יצרנית הציוד המכאני הכבד.
חמישי: המשקיעים מצפים ליותר מאותו דבר ביום חמישי כאשר ברננקי יופיע לפני ועדת הבנקאות של הסנאט כדי להעביר את היום השני של נאומו החצי שנתי. דוחות הרווח ליום חמישי יכללו את : MS, UNP, NOK, UNH. אחרי הנעילה יפרסמו דוחות: GOOG, MSFT, COF.
DELL תערוך פגישת משקיעים מיוחדת כדי להצביע על הצעת הרכש של מייקל דל לחברה. היומן הכלכלי יאכלס נתונים על דרישות העבודה השבועית בשעה 8:30, ואת הפילדלפיה פד ומדד האינדיקטורים המובילים בשעה 10:00.
אחרי הנעילה:  מניית אינטל (INTC) ענקית השבבים צללה ביותר מ-3% לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 39 סנט למניה, בהתאם לציפיות על הכנסות של 12.8 מיליארד דולר, קצת נמוך מהתחזיות המוקדמות שעמדו על 12.9 מיליארד דולר. נוסף על כך החברה מסרה תחזית הכנסות לרבעון השלישי שהיתה נמוכה במקצת מהציפיות. מהצד השני מניית י.ב.מ (IBM) חברת החומרה והתוכנה קפצה ב-2.80%. החברה דיווחה על רווח של 3.91$ למניה והיכתה את התחזיות שעמדו על 3.77$. אמריקן אקספרס (AXP) ירדה בקצת יותר מ-1%, לאחר שספקית כרטיסי האשראי דיווחה על רווח של 1.27$ למניה על הכנסות של 8.25 מיליארד דולר, לעומת צפי מוקדם לרווח של 1.22$ למניה ולהכנסות של 8.28 מיליארד דולר. חברת המכירות הפומביות באינטרנט איביי (EBAY) דיוחה על רווח של 63 סנט למניה, בקו אחד עם ציפיות האנליסטים. אך ההכנסות היו נמוכות מעט כאשר עמדו על 3.88 מיליארד דולר לעומת צפי מוקדם ל-3.89 מיליארד דולר. המשקיעים הענישו את המניה אשר צללה בקרוב ל-6%, לאחר שמסרה הנחיות לרבעון הנוכחי ולשנה כולה שהיו מתחת לציפיות. יצרנית המזרונים סלקט קומפורט (SCSS) פיספסה בגדול את תחזית הרווח של וול-סטריט כאשר דיווחה על רווח של 18 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים לרווח של 24 סנט. החברה גם פיספסה בשורת ההכנסות. וול-סטריט מיהרה להגיב ושלחה את המניה לירידה של יותר מ-7% במסחר המאוחר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.