הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבועי 19.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבועי 19.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקלמשה שלום

 

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

שבוע שעבר ציינתי כאן, שלדעתי התיקון של המדד לא הסתיים, ואני חושב שמה שקרה השבוע רק אישר את ההשערה הזו. הדילמה, כפי שתיארתי אותה אז הייתה: האם המדד יעשה תיקון בזמן, דהיינו דשדוש אופקי, או תיקון בעומק, וירד חלק נכבד מן העלייה היפה שהייתה לפני כן?

בינתיים לא קיבלנו רמז לפתרון הדילמה הזו, כי שתי האפשרויות עדיין פתוחות. מה שכן קיבלנו, הוא פסגה כפולה יפה ביותר, ברמה של נקודות מדד בודדות של ממש. נא ראו את החיצים בכחול בגרף. כמו כן ראינו את השלב הראשון של התיקון משיג כבר שליש מרחק, ולכן יש להניח שהחלק הבא של התיקון, שאמור להיות מורכב משלושה גלים, ישיג יותר נקודות דרומה, דהיינו כחצי מן העלייה האחרונה, וזאת סביב רמת המחיר של 1180 (1 סגול).

קצת יותר נמוך מכך, המדד יפגוש הן את קו המניפה השני (בכחול), והן את הממוצע הנע 35 יום (בשחור), המגיע מלמטה. זו תהיה כנראה הנקודה המכריעה האמיתית לגבי המדד. ירידה מעבר לשילוב הטכני הזה תהיה מאוד מטרידה לאופטימיים על המדד, כי היעדים הבאים של ירידה אפשרית נוספת, נמצאים די רחוק מטה.

אציין גם שאישור הפסגה הכפולה, כתבנית היפוך, אם וכאשר תתבצע חציה מטה של 1195, תניב יעד מובנה של 1150, כי גובה הפסגה היה כמובן כ-45 נקודות מדד. אוסיף וציין גם שאינדיקאטור כניסת הכסף לתוך המדד (ב-2 סגול), ואינדיקאטור המומנטום (ב-3 סגול), גם הם תומכים במימוש הגל השלישי מטה, כאשר המומנטום מרמז על כך יותר מאחיו.

לסיכום אומר כך:
התיקון הטכני של מדד תא 25 נמצא בעיצומו, כאשר המפגש עם קו המניפה השני, והממוצע הנע 35 יום, תהיה הנקודה המכריעה לגבי ההמשך. רמת ה-1180, שהיא הרמה של תיקון חצי, היא המינימאלית בעיני במצב הטכני הנוכחי. יש גם אלמנטים המצביעים על 1150 כיעד אפשרי.

דולר-שקל:

 

גרף

 

על פי הגרף היומי המצורף, אין ממש סיבה לחשוב על שינוי לטובה בדולר שקל. אין עדיין סטייה חיובית בין אינדיקאטור המומנטום, והמטבע, ואין עדיין חצייה של קו המגמה הכחול, שתחם את כל הירידה מאז 4.02 (1 סגול).

רק מבנה הגלים, המצביע על אפשרות של סיום חמשת הגלים היורדים של C מטה, והחיוב המינימאלי שאנו יכולים לקחת מן הגודל הצר יחסית של ההיסטוגרמה במומנטום, יכולים לרמוז על סיכוי קל לשינוי חיובי כאן (2 סגול). אני מניח שבשבוע הבא נדע זאת קצת יותר טוב, כאשר אולי נקבל את מימושו של אחד, או יותר, מן האלמנטים הטכניים שציינתי.

מה שבכול זאת נותן לי לחשוב שלפנינו בסיס למשהו קצת יותר חיובי במטבע האמריקאי, היא הקורלציה ההפוכה הקיימת בינו לבין שוק המניות המקומי, ובמיוחד זו הישרה הקיימת בינו למה שקורה בדולר בעולם, וזאת על ידי השפעת האירו על הדולר אינדקס.

שני גורמים אלו מראים סימנים הרבה יותר חיוביים עבור הדולר, ולכן אני מניח שנראה את ההשפעות האלו גם כאן, וכאמור, מימוש החצייה מעלה לפחות בתחילת השבוע. אחרת, רמת התמיכה הבאה נמצאת סביב 3.767 בכיוון מטה.

לסיכום אומר כך:
לדעתי הדולר שלנו הגיע לסוף הירידה, אבל ההנחה הזו עדיין לא מבוססת על מה שאנו רואים בגרף היומי המצורף, אלא על הקורלציות שבין הנכס הזה, ונכסים אחרים בישראל, ובעולם. את אישור השינוי החיובי, אנו אמורים לקבל בתחילת השבוע, אם וכאשר הקורלציות האלו, אכן ימשיכו, ויתחילו להשפיע הרבה יותר.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.