הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הציץ ונפגע ! מאת שלמה קופר 19.11.2013

הציץ ונפגע ! מאת שלמה קופר 19.11.2013

19-11-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הפסיכולוגיה מתחילה להשפיע על תנועת המדדים. הדאו-ג'ונס הצליח להציץ אתמול בפעם הראשונה בהיסטוריה מבעד לרמה הפסיכולוגית 16,000 כאשר במקביל ה-S&P 500 דילג לרגע קט מעבר לרמת ההתנגדות העגולה 1,800 נק', אך תנועה זו שרדה זמן קצר בלבד, לפני שהמניות נשלחו בחבטה למטה. המשקיעים קיבלו רגליים קרות ומיהרו ללחוץ על כפתור ההשהייה לאחר העליות החדות האחרונות. מדד ה-S&P 500 סיים בירידות של 0.4%. מדד הנאסדק היה החלש מבין 3 המדדים וסיים בירידה של 0.9%.
המשקיע הפעיל קארל אייקן הוציא את האוויר החוצה מהשוק לאחר שאמר כי הוא " חשדני מאוד " כלפי המניות. המניות בילו את מרבית היום בטריטוריה החיובית לפני שנסוגו אחורה בשעה האחרונה לאחר שבנאום שנשא בועידת ההשקעות הגלובלית של רויטרס אמר אייקן כי הוא רואה 'נפילה גדולה' במניות, מאחר והרווחים של החברות מיוצרים יותר ויותר ע"י עלויות הלוואה נמוכות מאשר הנהלה חזקה. הסוחרים אמרו כי ההערות של אייקן היו מספיקים כדי לטלטל את בטחון המשקיעים ביום בו מחזורי המסחר צנומים ומעט כותרות מזיזות את השוק.
בואינג (BA) הובילה את העליות במניות הבלו-צ'יפ לאחר שקיבלה הזמנות ליותר מ-250 מטוסים ביריד המטוסים שנערך בסוף השבוע בדובאי. זוהי ההזמנה הגדולה ביותר בהיסטוריה של התעופה האזרחית. בואינג סיימה בעליות של 1.68% בשיא היסטורי חדש ברמת 138.36$.
קצב העליות האחרון בשוק הפתיע חלק מהמשקיעים, אך מנהלי כספים רבים מחזיקים בדעה כי המניות יכולות להמשיך ולהיסחר גבוה אפילו אם הפד יתחיל לצמצם את מדיניות הכסף הקל. למרות שרווחי החברות נעשים יותר ויותר פושרים לאחרונה, המניות נעשות יותר ויותר יקרות. אך הרבה משקיעים מאמינים כי מחיר המניות עדיין איננו מתוח מדי, לפחות לא עכשיו.
חברות ה-S&P 500 נמצאות על המסלול להראות צמיחה של 3.6% ברבעון השלישי בהשוואה לנתונים ברבעון המקביל אשתקד. זאת בהשוואה לצמיחה של 2.6% ברבעון השני וירידה של 0.4% ברווחי הפירמות ברבעון השלישי של 2012.
ביום שישי מדד הדאו ג'ונס טיפס 0.5% ורשם את יום העליות ה-5 מתוך 6 ימי מסחר ואת השיא ה-38 השנה. המדד עלה 22% מתחילת השנה ו-144% מאז השפל של המשבר הפיננסי שהסתיים ב-2009. הרבה משקיעים מייחסים לתוכנית רכישות האג"ח בת 85 מיליארד דולר בחודש של הפד, כמנוע שדוחף את המניות למעלה. הפד הפתיע את המשקיעים כאשר החליט נגד צמצום תוכנית הרכישות בספטמבר, החלטה שדחפה את השוק לגל עליות נוסף. בשבוע שעבר, ג'נט ילן, המועמדת של ברק אובאמה להובלת הפד החל מפברואר 2014, הגנה על תוכנית התמריצים של הפד בפני הקונגרס. חלק ממנהלי הכספים לקחו זאת כסימן כי הפד עשוי לההמשיך את התוכנית למשך מספר חודשים נוסף.
שלישי: מספר נאומים של בנקאים בכירים בפדרל ריזרב יתפסו היום את תשומת הלב עם נאומו של נשיא הפד של שיקגו בשעה 14:15 שעון ניו-יורק. נאום מרכזי יותר ישא יו"ר הפד הנוכחי בן ברננקי לאחר נעילת המסחר בשעה 19:00. מצעד החברות המדווחות על תוצאות הרבעון האחרון ימשיך בדגש על החברות הקמעונאיות עם HD, BBY, DKS, TJX, LZB ו-TSL. ללא נתוני מאקרו משמעותיים היום, מחזורי המסחר צפויים להישאר נמוכים והשוק עשוי להיות נתון להפכפכות בתוך יום המסחר.

אחרי הנעילה: מניית סיילספורס (CRM) ירדה 0.9% במחזורי מסחר ערים. המניה בתחילת הסשן של השעות המאוחרות הגיבה בירידה חדה יותר של 3% לדוחות הרווח שהציגו רווח של 9 סנט למניה על הכנסות של 1.06 מיליארד דולר. במסחר הסדיר CRM ירדה יותר מ-3% יחד עם חברות מיחשוב הענן ומניות המדיה החברתית, לאחר דו"ח של בארונס שהזהיר מפני התפתחות בועה בסקטור זה.

אורבן אאוטפיטרס (URBN) נסחרה בירידה של 2.75% במחזורי מסחר כבדים למרות שהקמעונאית דיווחה על רווח של  45 סנט למניה, בהתאם לתחזית האנליסטים בוול-סטריט.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.