הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> ההצגה הטובה ביותר בעיר! מאת שלמה קופר 19.12.2013

ההצגה הטובה ביותר בעיר! מאת שלמה קופר 19.12.2013

19-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט הרימה מופע ראלי מהסרטים ביום רביעי, כאשר היא דוחפת את מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 לשיאי סגירה היסטוריים לאחר שהפדרל ריזרב הודיע כי הוא יתחיל בהפתחתת תוכנית התמריצים. למרות שהמהלך של הפד מגיע כהפתעה לרבים בשוק, היא מאשרת כי כלכלת ארה"ב נמצאת על קרקע מוצקה וסוף סוף השאלה המטרידה מתי הפד יחל בנסיגה מתוכנית התמריצים זזה הצידה ומשחררת אנחת רווחה אצל המשקיעים. שוק המניות הריע להפגנת הבטחון של הפד וסיים את היום בזינוק של 1.66%. מחזורי המסחר היו משמעותית מעל הממוצע החודשי. 8.1 מיליארד מניות החליפו ידיים בבורסות ארה"ב, מעל הממוצע שעמד החודש על 6.1 מיליארד מניות עד כה.
השוק שונא חוסר וודאות. ברגע שחוסר הוודאות ששרר בשוק בשבועות האחרונים מוסר מן הדרך וללא קשר לתוצאה, השוק יכול לעשות את מה שהוא עשה הכי טוב השנה וזה לעלות. המהלך של הפד אתמול הוא הצבעת אמון בכלכלה ומייצג את הצעד הראשון לעבר חזרה לנורמליזציה במדיניות המוניטרית.
הבנק המרכזי הודיע כי הוא יפחית את קצב הרכישות ב-10 מיליארד דולר לרמה של 75 מיליארד דולר בחודש. בד בבד הפד התחייב להותיר את הריבית במשק, שנמצאת בשפל היסטורי, ללא שינוי אפילו לזמן ארוך יותר מכפי שהתחייב בעבר.
יחד עם זאת, ההחלטה למהלך כבר היום מאשר בנקודה מאוחרת יותר בזמן, מצביעה על תחזית טובה לכלכלת ארה"ב ולשוק העבודה. היא גם מציינת את נקודת המפנה לניסוי המדיניות המוניטרית הגדול ביותר אי פעם.
המניות הרחיבו את הירידות שלהן לאחר ההודעה, אך מהר מאוד פנו למעלה והחלו לרוץ. המהלך היומי מסמן את תנועת הסווינג הגדולה ביותר מהשפל היומי לגבוה היומי עבור ה-S&P 500 בשנתיים האחרונות. כל 10 הסקטורים של ה-S&P 500 סיימו בעליות בהובלת סקטור הפיננסים שרשם זינוק של 2.4%.
יו"ר הפד בן ברננקי החל לרמוז על הפחתת תוכנית התמריצים כבר בחודש מאי. הסוגיה מתי הפד יתחיל במהלך, ריחפה כשאלת חוסר וודאות מעל השוק מאז. הפד הפתיע את השוק לפני 3 חודשים לאחר שבחר להשאיר את תוכנית התמריצים ללא פגע. מרבית הסקרים חזו כי המהלך של הפד יתרחש רק בשנה הבאה, אך נראה כי נתונים כלכליים חזקים נתנו לפד את האפשרות לקצר את לוח הזמנים עבור המהלך.
מניות האנרגיה עזרו בהובלת מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 למעלה, במקביל לעלייה במחירי הנפט. מניית אקסון מובייל (XOM) קפצה ב-2.9% לרמה של 99.54$ לאחר שנסחרה בשיא כל הזמנים ברמת 99.95$.
חברת הנדל"ן לינאר (LEN) זינקה ב-6.3% לרמה של 37.43$ לאחר שהקבלנית מספר 3 בארה"ב דיווחה על קפיצה של 32% ברווחי הרבעון האחרון. נתונים ביום רביעי הראו כי התחלות הבניה בארה"ב נסקו לרמתן הגבוהה ביותר בכמעט 6 שנים בחודש נובמבר, סימן לעוצמה בשוק הנדל"ן.
סקטור הטכנולוגיה פיגר אחרי השוק הרחב, עם מניית ג'אביל סירקטס (JBL) שצונחת ב-20.5% לרמה של 15.67$ יום לאחר שהחברה צפתה כי תוצאות הרבעון הנוכחי יהיו משמעותית מתחת לתחזיות של וול-סטריט. התחזית של החברה הכבידה על חברות טכנולוגיה נוספות בסקטור, לרבות אפל (AAPL) שהחליקה ב-0.8% למטה וננעלה במחיר של 550.77$.
מניית פורד (F) נפלה ב-6.3% לרמה של 15.65$ לאחר שיצרנית הרכב מספר 2 בארה"ב הזהירה ביום רביעי כי העלות של השקת רכבים חדשים והתדרדרות בכלכלה של ונצואלה יקחו ביס מרווחי שנת 2014.
רביעי: אפילו עם הזינוק של השוק אתמול לשיאים היסטוריים חדשים, הסוחרים רואים מקום לעליות נוספות בשוק לקראת סוף השנה, כאשר הם מחכים לסנטה שיספק את התנופה. התנודתיות אתמול היתה בשיאה והיא יכולה להמשיך לאור פקיעת האופציות המרובעת שתחול ביום שישי הקרוב עם התפוגה של האופציות והחוזים. זו הולכת להיות פקיעה גדולה. התנועה הגדולה אתמול בשילוב מחזורי שיא פגעה בלא מעט סוחרי אופציות.

מספר נתונים כלכליים יתפסו את מוקד העניינים ביום חמישי לרבות נתוני דרישות האבטלה השבועיות בשעה 8:30, מכירות הבתים החדשים בשעה 10:00, סקר הפילדלפיה פד בשעה 10:00 גם הוא ומדד האינדיקטורים המובילים שיתפרסם אף הוא בשעה 10:00.
בין דוחות הרווח נצפה לפרסום מספרים מקרניבל קרוז (CCL), דארדן ריסטורנטס (DRI) לפני צלצול הפעמון לפתיחה. אחרי הנעילה יפרסמו דוחות נייקי (NKE), רדהאט (RHT) וטיבקו (TIBX).

אחרי הנעילה:  ענקית מסדי הנתונים אורקל (ORCL) רשמה עליות של 1.3% לאחר שעקפה אחרי הנעילה את תחזיות האנליסטים כאשר דיווחה על רווח של 69 סנט למניה והכנסות של 9.28 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 67 סנט למניה והכנסות של 9.2 מיליארד דולר.

פייצ'קס (PAYX) קפצה ב-2% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שעקפה את תחזית האנליסטים בסנט אחד כאשר דיווחה על רווח של 43 סנט למניה.

סטילקייס (SCS) זינקה ב-4.42% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר צרים לאחר שיצרנית הריהוט המשרדי דיווחה על רווחי הרבעון האחרון.

טרגט (TGT), רשת הקמעונאות מספר 2 בארה"ב החליקה 0.4% לאחר הנעילה במחזורי מסחר בינוניים. המניה נלחצה למטה לאחר דיווח כי החברה נפגעה מגניבת נתונים על כרטיסי אשראי במהלך הבלאקפריידי בחגיגת הקניות בסוף השבוע.
 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.