הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון שבועית 19.5.2013 - מאת מכללת מגמות

סקירת שוק ההון שבועית 19.5.2013 - מאת מכללת מגמות

רומן של 6 חודשים !

שוק המניות היה נדיב למשקיעים עד כה בשנת 2013 והמשקיעים רוצים לדעת האם הרומן הזה אי פעם יסתיים? לפני 6 חודשים "הראלי ללא הפסקה" פרץ לדרכו ועכשיו הוא מעביר למשקיעים פרס שבכל עת היה מספיק כדי להכתיר שנה שלימה כמוצלחת למדי. מדד ה-S&P 500 יצר תחתית ברמת 1,353 נק' ב-15 לנובמבר, לאחר שמכירות החיסול שהגיעו בעקבות הבחירות לנשיאות, שכחו ופינו את הדרך לטיפוס חסר עייפות שהצליח להפתיע אפילו את החשדנים שבין המשקיעים. מדד ה-S&P 500 רושם עליות של יותר מ-22% מאז, 4.4% בחודש מאי ו-17% בשנת 2013.
וול-סטריט סגרה בשבוע האחרון ריצה רצופה של 4 שבועות, כאשר כמעט מדי יום היא משיגה שיא חדש וכעת היא נסחרת בטריטוריה חסרת גבולות ובמרחבים שטרם נבדקו. בשלב כזה קשה להצביע על נקודה ממנה יצא תיקון. יותר מכך, המשקיעים שמחכים לתיקון, מפסידים בדרך את הריצה המדהימה למעלה, בעבודה סיזיפית וחסרת תוחלת. המומנטום של העליות חזק. הרבה משקיעים חיכו על הקווים לראות האם שוק המניות יכול לפרוץ טווח מסחר של 16 שנה. לאחר שזה נפרץ בחודש אפריל, רבים נוטשים את הקווים וחוזרים לשוק המניות בהיעדר כל אלטרנטיבה אחרת ועל רקע העובדה ששוק המניות מעביר את הסחורה.
ככל שהשוק ממשיך לפלס את דרכו למעלה, יותר ויותר שחקנים בשוק מתחילים להאמין כי הראלי איננו בועה, כי אם תחילתו של שוק שוורי חדש. אחרים טוענים מהצד השני, כי המומנטום החזק איננו מבוסס על נתונים פונדמנטליים כמו דוחות כלכליים או רווחים של פירמות אמריקה, אלא דווקא נשען על מדיניות מוניטרית מקלה בניצוחם של הבנקים המרכזיים מסביב לעולם.
לא משנה לאיזה מחנה אתם משתייכים, נראה כי הקונצנזוס בטווח הקצר הוא כי השוק ימנע השנה מ-2 אקסיומות פופולאריות של וול-סטריט: "מכור במאי וברח מהשוק" ו-"עלפון הקיץ" ויוכל להמשיך במומנטום למעלה. ברמות אלו, מדד פופולארי בשוק האופציות מראה כי המשקיעים ממקמים הימורים אופטימיים על שוק המניות וממצבים עצמם לקראת הרחבה של הראלי הנוכחי במהלך 3 החודשים הקרובים. ברמוטר הפחד של קרדיט סוויס הידוע כמדד CSFB, נפל ב-11.4 נק' במהלך השבועיים האחרונים – הירידה החדה ביותר בהיסטוריה - וכעת נסחר בשפל של 21.73 נק'. האינדיקטור עוקב אחרי הרצון של המשקיעים לשלם עבור הגנה בפני ירידות עבור עסקאות  עם אופק של 3 חודשים.
קשה להתחמק מהקלישאה של וול-סטריט בהקשר לראלי העליות כי "הכסף הקל" כבר נעשה. מה שנראה במבט לאחור כמו כסף קל, בדר"כ מגיע עם הרבה מאוד קשיים לאלו שמספיק אמיצים או ברי מזל כדי להכנס מוקדם לתנועה העיקרית של השוק. ועדיין, קל להתפתות ולהניח את הידיים על ההערכה הזו לראלי הנוכחי.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 קופץ עם עליות של 2.07%, מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 1.56% ומדד הנאסדק מסיים עם עליות של 1.82%.
בשורה התחתונה: הסיכון הפוטנציאלי נכון לעכשיו הוא שיותר מדי משקיעים לוקחים את הדעה האופטימית על המשך העליות בשוק כמובנת מאליה. להזכירכם כי הקונצנזוס לפני 6 חודשים היה בטוח למדי כי התנודתיות הגבוהה בשוק והסכנה הפיננסית ימשיכו לשלוט בנוף. אנחנו עדיין לא שם, אך בהחלט מתקרבים.


מבט טכני
לא משנה מה קורה בזירה הכלכלית נראה ששום דבר לא מוריד את השוק ממצב הראלי. כמעט מדי יום השוק מצליח לרשום שיא היסטורי חדש גבוה מקודמו. כאשר השוק מטייל ברמות שיא, ללא התנגדויות היסטוריות, הוא יכול להמשיך לנוע למעלה בלא מפריע. תמיכה ראשונה לשוק בשבוע הקרוב מסומנת ברמת 159.71 נק' ותהווה ריטסט לפריצת תבנית "הספל וידית" האחרונה. תיקון עמוק יותר עשוי לדחוף את השוק לתמיכה בממוצע נע 50 ברמת 158.53 נק', עם תמיכה משמעותית נוספת באזור 153-153.50 נק'.


גרף 


בשבוע הקרוב
בשבוע שעבר השוק שיהק מעט כאשר נשיא הבנק הפדרלי של סאן פרנססיקו אמר כי הפד צריך למצוא את הדרך להקטין את כמות רכישות האג"ח לקראת הקיץ. בשבוע הקרוב המומנטום השוורי עשוי לדחוף את המניות לשיא חדש נוסף, כאשר המשקיעים יסתכלו לעבר יו"ר הפד בן ברננקי כדי לראות האם יטען כי הכלכלה חזקה מספיק כדי להצדיק הפחתה בתוכנית רכישת האג"ח בכל זמן בקרוב.
ברננקי צריך להיות כלכלן שמגיש דעות עם 2 ידיים. ביד אחת הוא מראה כי הפד מודאג מהצד השלילי של הסיכון מירידה בצמיחה ולכן הוא גורם לשוק להאמין כי הפד ימשיך להיות נוח עובר שוק ההון לזמן ארוך, אך ביד השניה, ברננקי צריך להיראות יותר אופטימי באשר לעתיד מאחר ונקודת ההחלטה להפחתה בתוכנית התמרצים של הפד הולכת ומתקרבת.

נתוני הדיור ישלטו ביומן הכלכלי בשבוע הקרוב עם מכירות הבתים הקיימים ביום רביעי ומכירות הבתים החדשים ביום חמישי. בין דוחות הרווח לרבעון הראשון תדווחנה: HPQ, TOL, HD, LOW, TGT ו-TJX.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.