הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> דריכות לקראת הודעת הפד

דריכות לקראת הודעת הפד

 19-06-2013

שלמה קופר

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


היה נראה כי ה-S&P 500 הולך להיסחר בטווח מסחר לקראת הודעת השוק המשמעותית שתתפרסם היום ע"י הפד. זוהי ככל הנראה הסיבה מדוע זה לא קרה. נראה כי המניות ניערו את החששות מהחלטת הריבית ומדד ה-S&P 500 הצליח לטפס ב-0.78% ולפרוץ את התנגדות הביניים ב-165.40 נק' על תעודת הסל SPY  והשלמת תבנית W.
בזירת המאקרו, התחלות הבניה עלו ב-6.8% בחודש מאי לקצב שנתי של 914 אלף יחידות, כאשר הן מפספסות את תחזית השוק לקצב שנתי של 950 אלף יחידות. במקביל, מדד המחירים לצרכן עלה 0.1% בחודש מאי. המחירים לצרכן להוציא מזון ואנרגיה טיפסו ב-0.2% בחודש שעבר.
קבוצה נרחבת של מניות טכנולוגיה מפגינות תבניות טכניות אטרקטיביות על הגרף היומי. העובדה שמרבית התבניות הטכניות השווריות נמצאות אצל מניות הטכנולוגיה הינה עדות לתופעה המתפתחת הבאה: ככל ששערי הריבית יעלו, הכסף עשוי לצאת החוצה ממניות הדיבידנדים ולחפש בית במניות הטכנולוגיה בעלות הבטא הגבוה.
אנחנו אוהבים לעקוב אחרי מניות שיצרו תנועה חדה של גאפ אפ ומייצרות בסיס מחירים חדש מעל לגאפ. 2 מניות שמתאימות לתרחיש זה הן סיסקו (CSCO) והיולט פאקרד (HPQ). 2 המניות חיפשו לפרוץ ביום שני, אך החולשה של השוק סיכלה את הניסיון. שתיהן הצליחו להרים ראש אתמול ורשמו עליות יפות. HPQ היתה החזקה אתמול, כאשר היא משיגה עליות של 1.1% ופורצת לשיא 52 שבועות חדש.
סנדיסק (SNDK) התעלמה מהחולשה ביום שני ואותתה בכך על המשכיות התנועה אתמול. לאחר פריצה מרשיה לשיא של מספר שנים שלשום, SNDK המשיכה במירוץ למעלה עם עוד 3% אתמול. קשה לרדוף אחרי SNDK כעת, אלא במסחר תוך יומי. אך כמובן שזוהי מניה מעניינת לקנות בכל תיקון.
גוגל (GOOG) ואמזון (AMZN) התגלו כמובילות בסקטור הטכנולוגיה, כאשר שתיהן הוכיחו עוצמה אתמול. GOOG פרצה מעל להתנגדות האחרונה עם עליה של 1.62%, בעוד AMZN פלירטטה עם ההתנגדות האחרונה וסיימה בעליות של 1.33% כאשר היא מתקרבת לשיא השנתי.
העובדה כי השוק הצליח לפרוץ את תבנית ה-W על הגרף היומי עוד לפני הודעת הפד החשובה, מהווה איתות חיובי, אבל זהו לא הזמן להיתפס מנומנים בשמירה. הפד צפוי להשחיז את מילותיו לגבי נסיגה אפשרית מתוכנית QE ואולי להניח את התשתית לקראת הפחתה בקצב רכישות האג"ח מחודש ספטמבר. התגובה של השוק לחדשות אלו היום, היא הניחוש של כל אחד. התנודתיות הצפויה היום סביב השעה 14:00 שעון ניו-יורק היא ההבטחה היחידה.
שלישי השווקים הפיננסיים תמיד מסתכלים על הפד ותמיד הם תלויים בכל מילה שיוצאת מהצהרת המדיניות. אך ההודעה של הפד היום וההערות של בן ברננקי במסיבת העיתונאים מאוחר יותר עשויים לתת את האמון או להרים את הקונפליקט לגבי עתיד הריבית. הפגישה של הפד תסתיים בשעה 14:00 עם הצהרת הפד. בשעה 14:30 תתחיל מסיבת העיתונאים עם בן ברננקי. פדקס (FDX) תדווח על נתוני הרווח שלה לפני הפתיחה. מיקרון (MU) תדווח אחרי הנעילה.

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.