הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> שיא תוך יומי חדש! גוגל ומיקרוסופט צוללות אחרי הנעילה!

שיא תוך יומי חדש! גוגל ומיקרוסופט צוללות אחרי הנעילה!

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

בואו ניתן את הקרדיט איפה שהוא מגיע. השיחות הראשונות על הפחתה בתוכנית התמריציםQE  מברננקי והפד פגשו תיקון מכוער של 6% למטה במהלך סוף מאי ועד אמצע יוני. באופן ברור ברננקי וחבריו ניתחו מה השתבש ושינו את המסר. מאותו הזמן המשקיעים הגיבו בצורה חמה יותר את העדכונים מהפד והמניות לוחצות למעלה לשיאים חדשים, כאשר רמת 1,700 נק' במדד ה-S&P 500 קרובה מתמיד.
קופסת הרווחים מעורבת עד כה. ובהתחשב בכך שהצפי הוא לעונת רווחים חלשה, אין שום טריגר מהמספרים של פירמות אמריקה שיכול לדחוף את המניות למעלה. כך שזוהי סביבה בה על המשקיעים והסוחרים לקחת יום ביום. לבחור את המניות הנכונות. בחירה נכונה תניב תוצאות.
ביום חמישי מדד הדאו ומדד ה-S&P 500 סגרו בשיאים חדשים לאחר שמורגן סטנלי וחברות נוספות דיווחו על תוצאות טובת מהצפוי. מניית מורגן סטנלי (MS) זינקה ב-4.4% לרמה של 27.70$, הסגירה הגבוהה ביותר של המניה מאז אפריל 2011, לאחר שהבנק דיווח על זינוק של 42% ברווח הרבעוני, על רקע גידול בהכנסות ממסחר במניות. סקטור הפיננסים טיפס ב-1.3%. מתוך 21 החברות הפיננסיות שעד כה פירסמו את רווחי הרבעון האחרון, 76% היכו את תחזית האנליסטים, ע"פ רויטרס.
סשן המסחר של יום חמישי היה הפעם הראשונה בה מדד ה-S&P 500 והדאו-ג'ונס מצליחים לרשום שיא תוך יומי מאז הגבוה שנרשם במסחר של ה-22 במאי. באותו יום הראלי נקטע ע"י ברננקי שרמז כי הפד מתכנן להתחיל ולסגת מתוכנית התמריצים. הדברים שלו הציתו מכירות חיסול חדות והובילו לירידה של כמעט 6% במדד ה-S&P 500 במהלך החודש שלאחר מכן. נכון לסגירה של יום חמישי, הפד לקח והפד החזיר חזרה ומדד ה-S&P 500 רושם עליות של 18.5% מתחילת השנה.
השוורים כעת חוגגים את העליות בהתחשב בשיאים האחרונים, אבל התנועה קדימה פחות ודאית על רקע הדוחות המעורבים. עם רק מספר עשרות דוחות ביד, המשקיעים יתעסקו היום עם 2 פצצות מסקטור הטכנולוגיה שנחתו לאחר הנעילה, כאשר גם גוגל (GOOG) וגם מיקרוסופט (MSFT) פיספסו את תחזית האנליסטים בשורה העליונה ובשורה התחתונה. גוגל מיידית הגיבה בצניחה של 5% בעוד מיקורוספט  נשלחה מיידית לירידה חדה בת 4%. החוזים על הנאסדק עברו לירידות במסחר שלאחר הנעילה.
ביצועי הרווחים בסקטור הטכנולוגיה היו המגוונים ביותר עד כה. ביום רביעי IBM היכתה את צפי האנליסטים בשורת הרווח, אך פיספסה בשורת ההכנסות. למרות זאת המניה סיימה בעליות. מניית אינטל (INTC) צללה לאחר שהיא דיווחה על מספרים ביום רביעי שהיו רחוקים מהתחזיות המוקדמות גם בשורת הרווח וגם בשורת ההכנסות.
עד ליום חמישי 81 חברות ממדד ה-S&P 500 דיווחו על תוצאות הרבעוניות שלהן. 70% מהחברות דיווחו על תוצאות שהיו טובות מהתחזית בשורת הרווח, אך 51% פיספסו בשורת ההכנסות.
שישי: ישנם רק מספר מצומצם של דוחות רווח שיתפרסמו היום ויכללו בין השאר את ג'נרל אלקטריק( GE). הדוחות של ג'נרל אלקטריק משמעותיים מאוד בעוד הסוחרים רואים בהם כמו סמן ימני ל-S&P בגלל  החשיפה של החברה לתעשיות רבות, גם בשוק המקומי וגם בשוק הבינלאומי. עוד חברות שידווחו יכללו את: HON, STI, STT, WHR. מלבד דוחות הרווח, השוק ישמור עין פקוחה על שרי ה-G-20 שיפגשו ברוסיה בשישי ובשבת.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.