הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המניות עולות בתקווה לסיום מהיר של השיתוק בוושינגטון

המניות עולות בתקווה לסיום מהיר של השיתוק בוושינגטון

02-10-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המשקיעים אוהבים וודאות. ביום שני הבורסה ירדה כאשר עננת חוסר הוודאות בנוגע לשיתוק ממשלת ארה"ב כיסתה את שמי וול-סטריט. אתמול המניות טיפסו בפעם הראשונה בשלושת ימי המסחר האחרונים, בעוד המשקיעים מצפים כעת כי הסגירה החלקית של ממשלת ארה"ב תהיה קצרה ותגרום לנזק מוגבל בלבד. נכון לעכשיו אנו מעריכים כי הפונדמנטלס של החברות והכלכלה לא יושפעו ע"י מה שקורה בוושינגטון. יחד עם זאת עם השיתוק בממשלה יימשך פרק זמן ארוך ונושא תקרת האשראי ב-17 לאוקטובר לא יפתר, ראלי העליות מתחילת השנה יעמוד בסיכון.
חודש אוקטובר נפתח אם כן ברגל ימן עם מדד הדאו-ג'ונס שעלה ב-0.4%, בעוד מרק (MRK 48.74$) הובילה את העליות במדד הבלוצ'יפ כאשר היא עולה ב-2.4%, לאחר שחברת התרופות אמרה כי היא תקצץ 8,400 משרות מכוח העבודה. ביום שני המדד סגר למטה בפעם ה-7 מתוך 8 ימי מסחר וברמתו הנמוכה ביותר מאז ה-9 בספטמבר.
המחוקקים בארה"ב נכשלו להגיע להסכמה על התקציב הפדרלי עד חצות הלילה של יום ראשון, מה שאוטומטית הוביל לשיתוק של הממשלה בוושינגטון. המשמעות היא ש-800 אלף עובדים פדרליים לא יקבלו משכורות. הנשיא אובאמה העביר ביקורת על הרפובליקנים שהובילו לשיתוק המערכת על רקע מה שהוא הגדיר "מסע צלב אידיאולוגי" נגד רפורמת הבריאות. עוד הוסיף כי ככל שהשיתוק יתארך, ההשפעה תהיה משמעותית יותר.
ההיסטוריה מראה לנו ששיתוק של ממשלה איננה בהכרח דבר רע למשקיעים. ב-40 השנים האחרונות, ממשלת ארה"ב שותקה 16 פעמים, בטווחים של בין יום בודד ועד 21 ימים. בממוצע השוק יורד בזמנים אלו בעד 2% בלבד. יותר חשוב מכך ההיסטוריה מראה לנו מנקודת מבט ארוכת טווח כי שיתוקים של ממשלות מקדימות תשואות גבוהות מהממוצע בשוק המניות. מדד ה-S&P 500 עלה ב-11% בממוצע ב-12 החודשים לאחר שיתוקים של ממשלות, מעל הממוצע של 9% של תשואה בכל התקופות. ראוי לציון השיתוק האחרון שהתרחש לפני 17 שנים ב-1995, אז מדד ה-S&P 500 עלה ב-21% בשנה שלאחר מכן.
מדד ה- S&P 500 הצליח לצאת מתוך הבור שכרה ב-3 השבועות האחרונים, כאשר הוא רושם עליות נאות של 0.8% לרמה של 1,695 נק', בהובלת סקטור הבריאות והטכנולוגיה. כל 10 הסקטורים של המדד סיימו בירוק.
וולגרין (WAG) רצה 4.54% למעלה לרמה של 56.24$ לאחר שרשת בתי המרקחת דיווחה על רווחים טובים מהצפוי לרבעון האחרון יחד עם שיפור במגמת המכירות בחודש ספטמבר.
פורד (F) טיפסה 1.9% לרמה של 17.19$ לאחר שיצרנית הרכב דיווחה על שיפור במכירות בחודש ספטמבר שעקפו את תחזיות וול-סטריט. היריבה של פורד, ג'נרל מוטורס (GM) ירדה 0.17% לרמה של 35.91$ לאחר שפירסמה ירידה של 11% במכירות באותה תקופה.
אפל (AAPL) סיימה את יום המסחר בעליות של 2.35% בשיא היומי ברמה של 487.96$, לאחר שהמיליארדר קארל אייקן הודיעה כי הוא "דחף חזק" לתוכנית רכישה בחזרה של המניה בגובה 150 מיליארד דולר, במהלך פגישת ארוחת הערב עם מנכ"ל החברה טים קוק. השניים החליטו להמשיך את הדיאלוג בעוד 3 שבועות.
בזירה הכלכלית, סקטור הייצור רשם התרחבות בקצב המהיר ביותר מזה כמעט שנתיים וחצי בחודש ספטמבר, בהתאם למדד מנהלי הרכש למגזר היצרני (ISM). בנתיים פרסום נתוני ההוצאות על תשתיות לחודש אוגוסט, לא התפרסמו אתמול עקב השיתוק בממשלת ארה"ב. נכון לעכשיו דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ספטמבר שהיה אמור להתפרסם ביום שישי ע"י משרד העבודה, לא יתפרסם.
רביעי: סקר ה-ADP שבוחן את מצב המשרות במגזר הפרטי, משמש בימים של שיגרה כחימום לפני דו"ח התעסוקה הרשמי של ממשלת ארה"ב. אלא שהפעם הוא תופס את מרכז הבמה, לאחר שהשיתוק בממשלת ארה"ב ישהה את פרסום דו"ח התעסוקה הרשמי שהיה צפוי להתפרסם ע"י משרד העבודה ביום שישי הקרוב.  דו"ח ה-ADP צפוי להתפרסם בשעה 8:15. הכלכלנים מצפים כי ה-ADP יצביע על תוספת של 178 אלף משרות בחודש ספטמבר למגזר הפרטי.
אחרי הנעילה:  גלובל פיימנטס (GPN), חברת עיבוד התשלומים האלקטרוניים, זינקה ב-6.80% במחזור בינוני לאחר שהודיעה על רווח של 1$ למניה על הכנסות של 629.7 מיליון דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 95 סנט למניה והכנסות של 624.1 מיליון דולר. החברה גם הודיעה כי תשיק תוכנית לרכישה בחזרה של המניה בגובה 100 מיליון דולר החודש.
מניית טים (TISI) נפלה ביותר מ-10% במחזורי מסחר חלשים, לאחר שספקית השירותים המיוחדים לתעשייה חתכה את תחזית הרווחים השנתית. במקביל תוצאות הרווח של החברה לרבעון האחרון פיספסו את תחזית האנליסטים.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.