הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבועי 2.11.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבועי 2.11.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבועי עבור מדד המעו"ף והדולר שקל

 

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

שבוע שעבר ציינתי במסגרת זו שהיה סיכוי לראות השבוע התייצבות, ועליות מתונות, לכיוון השיא הקודם של 1240. זאת, על פי התנועה העולמית, ועל פי הפעילות התוך יומית. כך היה, וראינו השבוע את המדד ממשיך להיתמך על קו המגמה העולה, אשר היווה את קו המניפה השני (1 סגול). שימו לב שלקו מניפה זה, היה גם חלק גדול בעצירה של הירידה הקטנה אשר קרתה בין 1240 ו-1190.

השבוע אנו רואים שינוי חיובי הן באינדיקאטור כניסת הכסף (2 סגול), והן באינדיקאטור המומנטום (3 סגול). שינוי חיובי זה היה חסר לנו שבוע שעבר, והוא התגשם השבוע, ביחד עם התנועה החיובית במחיר.

לסיכום אומר כך:

אין שום סיבה טכנית, ואף פונדמנטלית (עקב הורדת הריבית), לחשוב שנראה שינוי בתנועה החיובית של המדד. העלייה שהחל סביב 1190 (תיקון שליש מן הירידה), עכשיו מקבלת גם רוח גבית מן האינדיקאטורים. לכן, יש סבירות גבוהה להמשך העליות לכיוון השיא של 1240 בשבוע הקרוב.

חציית קו המגמה הכחול, ובמיוחד חציה מטה של 1190, תשנה סבירות זו לשלילית באופן מיידי.

 

דולר-שקל:

 

גרף 2

 

שבוע שעבר ציינתי שהדולר המקומי הצטייר במסגרת של תנועה יורדת קטנה, שתתקן כנראה בין שליש, סביב  3.85, ושני שליש, סביב 3.82 ,מן העלייה הראשונית מ-3.79. זאת בהתאמה לעליות אפשריות בעולם המניות. וכך קרה (1 סגול).

למעשה, הדולר עצר קצת קודם מן היעד הראשון, וזאת בהתאמה לשוק המניות, אשר היסס בתחילת השבוע להפוך כיוון. הירידה בריבית השקלית מטעם בנק ישראל, משחק כאן כקטליזאטור לא קטן לעלייה של הדולר, וזאת בניגוד להשפעה של הקורלציה ההפוכה לשוק המניות, דהיינו לירידה בדולר כאשר המניות עולות.

מאזן האימה הזה בין הכוחות השונים, מייצר אמנם תיקון טכני, אבל לא ממש אסרטיבי. לדעתי עלינו לראות שינוי משמעותי בדולר העולמי כדי שנראה כאן תנועה חזקה.

לסיכום אומר כך:
השבוע הקרוב מצטייר שוב כשבוע של המשך מטה, אבל בכוח שכנוע מאוד מינורי, וזאת עקב הכדאיות הקטנה להחזיק שקלים. חצייה של 3.869 מטה תכוון מייד ל-3.85, ואח"כ 3.831, 3.811, וכמובן התחתית של 3.788.

לעומת זאת, אם רמת 3.87 (ביחד עם הממוצע הנע 35 יום – בשחור) תחזיק מעמד, דשדוש סביב 3.88-89, ואף עלייה לכיוון 3.908 נראים בהחלט סבירים.

 

 

עדכון ממוצ"ש 3.11.2012 - עדכון מיוחד על הקורלציות

 

במשך יום חמישי, ובמיוחד במשך המסחר של יום שישי, ראינו שינוי מהותי בהתנהגות של נכסי הסיכון. כאשר הופיעו חדשות טובות, בעיקר בתחום התעסוקה בארה"ב, ראינו עלייה בכול מה שקשור לאמריקה, ולא על פי הקורלציה הרגילה.

מניות, אג"ח, ובמיוחד הדולר, עלו יחד. בסופו של דבר המניות חזרו, וירדו, לקראת הסגירה של יום שישי, אבל אני חושב שתופעה חדשה זו יכולה בהחלט להיות משמעותית למדד תא 25 (כלפי מטה), ולדולר אצלנו (כלפי מעלה), וזאת לפחות בתחילת השבוע.

למרות שעדכנתי את השידור בגלובס טי וי בהתאם, אני רואה לעצמי חובה לשלוח לכם עדכון מיוחד זה, כדי להאיר את תשומת ליבכם בנושא, וזאת במיוחד לאחר העדכון השבועי על המדד, והמטבע, ששלחתי ביום שישי בבוקר.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.