הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הטכנולוגיה מובילים בעוד השוק מדפיס דוג'י

הטכנולוגיה מובילים בעוד השוק מדפיס דוג'י

02-07-2013

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

לאחר מכירות חיסול חדות בשלבים האחרונים של המסחר ביום שישי, השוק פתח אתמול את הרבעון השלישי של השנה למעלה והמשיך לרוץ גבוה במהלך הבוקר. יחד עם זאת, המומנטום דעך ומדד ה-S&P 500 נגרר למטה מהשיא היומי במהלך המסחר אחה"צ וסגר עם עליות מתונות בלבד. נקודה חשובה לציין היא העוצמה בסקטור הטכנולוגיה. הנאסדק סיים בעליות של 0.92% את יום המסחר, בעוד מדד ה-S&P 500 ומדד הדאו-ג'ונס רשמו עליות של רק 0.54% ו-0.44% בהתאמה.
אם לקחת מבט על הנר היומי שה-SPY הדפיס על הגרף היומי, התוצאה של תנועת המחירים הולידה גאפ ודוג'י, טעם מועדף על השוק בחודש האחרון. כאשר אנו רואים הרבה זנבות על הגרף, זהו סימן של חוסר ודאות, ומתיישר עם דפוס החשיבה הטקטית אותה הדגשנו לאחרונה.
בעוד המדדים חסרים כיווניות ברורה בתוך היום לאחרונה, ישנה תנועה שניתנת למסחר בשמות אינדבידואליים. מבט על העוצמה היחסית של הסקטורים, מיידית חושף את העוצמה של סקטור הטכנולוגיה, שסגר אתמול חזק. ישנם סקטורים אחרים, כמו הפיננסים, שנראים חלש.
הסחורות החלו להפגין עוצמה משמעותית בלילה עוד טרם פתיחת המסחר. העליות האלו סיפקו תנופה משמעותית לסקטורים מוטי הצמיחה. החוזים העתידיים על הנחושת קפצו ב-3.3% לרמה של 3.157$ לפאונד בעוד החוזים על הזהב עלו ב-2.4 לרמה של 1,252.50$ לאונקיה. באופן דומה, תעודת הסל על מכרות הזהב GDX הוסיפה 1.6% ותמכה בסקטור הסחורות שסיין בין המובילים.
התנועה בשוק עשוייה להמשיך ולהיות הפכפכה, ככל שהזמן מתקרב לקראת דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש יוני שיפורסם ביום שישי. כעת, כאשר נראה שהפד מוכן להוריד מהמסילה את הגלגלים של הרכבת, הכלכלה תהיה תחת לחץ הולך וגובר לשמור על כוח צמיחה יציב. דו"ח שיהיה חזק מדי, עשוי להחיש את צעדיו של הפד לצאת מתוכנית ה-QE, בעוד שדו"ח גרוע מדי, עשוי להיות ראייה כואבת כי למרות מאמציו של הפד, הכלכלה נשארה בצורה מחוספסת. כך שלדעתנו, הנתון האידיאלי עבור השוק, יהיו מספרים שלמעשה נמצאים בשורה אחת עם ציפיות הכלכלנים.

שלישי: המסחר ביום שלישי יושפע מדו"ח על הזמנות המפעלים. המסחר צפוי להיות מאופק לקראת יום העצמאות שיחגג ביום חמישי, בו לא יתקיים מסחר בוול-סטריט, ולפני דו"ח התעסוקה לחודש יוני, שנחשב לדו"ח הכלכלי החשוב ביותר בכל החודש.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.